Aktywne zwiedzanie

W październiku br. uczniowie kilku klas naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Honc, p. Joanny Jareckiej  - Ślusarz,  p. Jerzego Mikosa i p. Marii Wójcikiewicz uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach w Muzeum Ziemi Bieckiej  w ramach projektu prowadzonego przez  krakowską  Fundację  „Trasa dla Bobasa”. W Kromerówce i w Domu z basztą na dzieci czekały bezpłatne książeczki z zagadkami dotyczącymi historii regionu. Uczestnicy zabawy przemierzali muzealne sale poszukując znanych miejsc na sztychu przedstawiającym średniowieczne miasto, poznając tajniki dawnego aptekarstwa, odszukując sekretne miejsca w domu aptekarza, sprawdzając znajomość bieckich legend oraz rzemiosła Biecza i regionu na przestrzeni wieków. Szczególnie dla młodszych dzieci ta forma zwiedzania muzeum okazała się niezwykle atrakcyjna.

Najbardziej dociekliwi odkrywcy muzealnych sekretów mogli do końca października zgłosić się do udziału w konkursie, rejestrując się na stronie fundacji.  Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu,  mając nadzieję, że uczniowie naszej szkoły zajmą wysokie miejsca.

Dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom Muzeum Ziemi Bieckiej oraz pomysłodawcom akcji za wspaniałą zabawę.