image1 image2 image3

I Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VI SP

Dnia 10 października 2017 r. w naszej Szkole odbył się I Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VI SP pod hasłem „[…] Oto dom mój: cztery ściany wiersza w mojej pięknej ojczyźnie-polszczyźnie […]” (Julian Tuwim „Zieleń”). Celem konkursu była nie tylko popularyzacja polskiej poezji, lecz również kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości, odkrywanie talentów i … wyłonienie reprezentacji Szkoły w XXXVI Jesiennym Gorlickim Konkursie Recytatorskim Poezji Jednego Wiersza. 

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 7 osób:

  1. Bochenek Małgorzata, kl. IV SP
  2. Dudek Jowita, kl. IV SP
  3. Grębska Weronika, kl. IV SP
  4. Wal Roksana, kl. IV SP
  5. Hycnar Kamila, kl. V SP
  6. Mucha Daria, kl. V SP
  7. Staroń Vanessa, kl. V SP

Konkurs był znakomitą okazją do realizacji marzeń artystycznych uczniów i dał im możliwość autoprezentacji. Dodatkowo umożliwił zgromadzonej publiczności przeżywanie doznań artystycznych i uczył rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Wszyscy recytatorzy zaprezentowali wysoki poziom opanowania tekstu, poprawności i ekspresji wypowiedzi oraz kultury słowa. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

 

I miejsce:   Mucha Daria („Dziad i baba” J.I. Kraszewski)

II miejsce:  Staroń Vanessa („Bajka o królu” J. Brzechwa”)

III miejsce: Wal Roksana („Paweł i Gaweł” A. Fredro”)

Laureaci oraz pozostali uczestnicy konkursu zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami. Oprócz tego Daria, Vanessa i Roksana będą reprezentować naszą Szkołę we wspomnianym wyżej XXXVI Jesiennym Gorlickim Konkursie Recytatorskim Poezji Jednego Wiersza w dniu 25 października 2017 r.

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy! I trzymamy mocno kciuki za Darię, Vanessę i Roksanę!