Mamy podium w Krynicy!

Dnia 8 września 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bieczu, po raz kolejny wzięli udział w PKO Festiwalu Biegowym w Krynicy-Zdroju, była to już VIII edycja. Uczniowie startowali w Biegu Małopolskim na dystansie 600 metrów, który odbywał się na krynickim deptaku. W rywalizacji wzięło udział 1200 zawodników z całego województwa małopolskiego, w tym z naszej szkoły 20 uczniów. Wygrać nie było łatwo – odbyły się 23 serie biegów eliminacyjnych kwalifikujących najlepszych do finału. Nasze uczennice Oliwia Janas z klasy II SP 2 i Emilia Janas z klasy VII wywalczyły sobie udział w finale.

W biegach finałowych Oliwia i Emilia, w swoich kategoriach wiekowych okazały się najlepsze zajmując pierwsze miejsca. Oliwia zwyciężyła z czasem 2 minuty 27 sekund, a Emilia – 2 minuty 10 sekund.

Jesteśmy dumni, że uczennice naszej Szkoły podczas ceremonii dekoracji stanęły na najwyższym – pierwszym miejscu na podium.

Zarówno zwyciężczyniom Oliwii i Emilii, jak i wszystkim uczestnikom biegów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.