Projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego”

W naszej szkole od 1 września 2017 roku będzie realizowany projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego”. Jednym z komponentów projektu jest wsparcie orientacji zawodowej uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych – przedsięwzięcie ma na celu zapewnienie dostępu do doradztwa edukacyjno-zawodowego dla wszystkich zainteresowanych uczniów szkoły gimnazjalnej, by ich wybory edukacyjne, a następnie kariera zawodowa wynikały z właściwego rozpoznania ich predyspozycji oraz sytuacji na rynku pracy. Utworzony zostanie Szkolny Punkt Informacji i Kariery (SPInKa) umożliwiający realizację doradztwa edukacyjno – zawodowego dla uczniów, w ramach którego zostanie zapewniony dostęp do poradnictwa edukacyjno-zawodowego. Zadania w SPInKa realizować będzie doradca zawodowy Joanna Jarecka - Ślusarz, posiadająca kwalifikacje z zakresu doradztwa zawodowego.

Rekrutacja uczniów do SPInKi rozpocznie się 9 czerwca i potrwa do końca obecnego roku szkolnego. Uczniowie objęci programem to uczniowie obecnej klasy 1 i 2 Gimnazjum.

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w zajęciach z doradztwa edukacyjno-zawodowego w Szkolnym Punkcie Informacji i Kariery .

Koordynator projektu: Joanna Jarecka - Ślusarz