image1 image2 image3

Ogólnopolska Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” w ZS nr 2 w Bieczu

Dnia  14 czerwca 2017 r. uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Ideą przedsięwzięcia była promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie oraz wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo. 

W to warte uwagi wydarzenie zaangażowało się w ubiegłym roku wiele szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. W akcji „Jak nie czytam, jak czytam” 2016 wzięło udział 432 608 osób, w tym także my, uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół nr 2 w Bieczu. Nie wyobrażaliśmy sobie, by mogło nas zabraknąć w tym roku!

W ramach Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam” uczniowie klasy V SP zaprezentowali ciekawą prezentację „Wokół książki”, a uczniowie klasy IV SP przedstawienie według pomysłu Kamili Hycnar „Kosmiczna podróż bieczanki”.

Oprócz tego uczniowie klas IV-VI SP wzięli udział w drużynowym Szkolnym Konkursie Czytelniczym, a gimnazjaliści w drużynowym Konkursie na Hasło Promujące Czytelnictwo.

Wyniki Szkolnego Konkursu Czytelniczego:

I miejsce: klasa IV SP

II miejsce: klasa V SP

III miejsce: klasa VI SP

Wyniki Szkolnego Konkursu na Hasło Promujące Czytelnictwo:

I miejsce: klasa II G

II miejsce: klasa I G

III miejsce: klasa III G

Wyjątkowo miłym wydarzeniem w ramach Akcji było publiczne czytanie ulubionych książek uczniów ZS nr 2 w Bieczu. Chętnych do zaprezentowania fragmentów swoich książek było wielu, co jest dowodem tego, że słowo czytane jest dla nich ważne.

Zdjęcia i sprawozdanie z przebiegu Akcji w naszej Szkole zostały już przesłane do organizatora - redakcji miesięcznika “Biblioteka w Szkole” i tym samym weźmiemy udział w losowaniu cennych nagród książkowych.