Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
image1 image2 image3

Kamila Hycnar laureatką XXIII edycji konkursu „Znam moje miasto, znam Ziemię Gorlicką”

Dnia 30 maja 2017 roku w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Gorlicach odbył się finał XXIII edycji konkursu „Znam moje miasto, znam Ziemię Gorlicką” organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorlickiej. 

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego. Zadaniem uczestników w I etapie rywalizacji było napisanie pracy literackiej osadzonej w realiach Ziemi Gorlickiej, której akcja mogła toczyć się współcześnie bądź nawiązywać do historii.

W I etapie konkursu wzięło udział dwóch uczniów naszej Szkoły, Kamila Hycnar i Kacper Szarłowicz z klasy IV SP. Ich prace różniły się diametralnie; Kamila za pośrednictwem swojego opowiadania („Kosmiczna podróż bieczanki”) odbyła podróż w przyszłość, zaś Kacper („Synowska miłość w czasie wojny”) cofnął się do czasów II wojny światowej.

Spośród nadesłanych prac wybrano najlepsze, które zostały zakwalifikowane do ścisłego finału i publicznej prezentacji w II etapie konkursu, w tym historię autorstwa Kamili Hycnar.

Komisja konkursowa oraz widownia zgromadzona w auli byli pod wrażeniem staranności i dociekliwości uczniów, którzy przedstawili efekty swojej pracy w postaci projekcji filmowych, pokazów slajdów, prezentacji wspomnień i wierszy.

Kamila z pomocą kolegów i koleżanek z klasy IV SP (Kacper Szarłowicz – Lucio, Daria Mucha – kosmitka w fabryce maszyn, Jakub Rutana – kosmiczny potwór, Szymon Knybel i Vanessa Staroń – kosmici, Jakub Drozd i Zuzanna Sendra – rodzice Kamili) zaprezentowała swoją pracę w formie przedstawienia i ostatecznie zajęła III miejsce w konkursie. 

Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem:

http://www.gorlice.pl/pl/225/1927/-znam-moje-miasto-znam-ziemie-gorlicka-.html

http://gorlice.tv/5213-znamy-zwyciezcow-konkursu-znam-moje-miasto-znam-ziemie-gorlicka.html

https://pl-pl.facebook.com/Gorlice/