image1 image2 image3

Kamila Hycnar laureatką XXIII edycji konkursu „Znam moje miasto, znam Ziemię Gorlicką”

Dnia 30 maja 2017 roku w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Gorlicach odbył się finał XXIII edycji konkursu „Znam moje miasto, znam Ziemię Gorlicką” organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorlickiej. 

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego. Zadaniem uczestników w I etapie rywalizacji było napisanie pracy literackiej osadzonej w realiach Ziemi Gorlickiej, której akcja mogła toczyć się współcześnie bądź nawiązywać do historii.

W I etapie konkursu wzięło udział dwóch uczniów naszej Szkoły, Kamila Hycnar i Kacper Szarłowicz z klasy IV SP. Ich prace różniły się diametralnie; Kamila za pośrednictwem swojego opowiadania („Kosmiczna podróż bieczanki”) odbyła podróż w przyszłość, zaś Kacper („Synowska miłość w czasie wojny”) cofnął się do czasów II wojny światowej.

Spośród nadesłanych prac wybrano najlepsze, które zostały zakwalifikowane do ścisłego finału i publicznej prezentacji w II etapie konkursu, w tym historię autorstwa Kamili Hycnar.

Komisja konkursowa oraz widownia zgromadzona w auli byli pod wrażeniem staranności i dociekliwości uczniów, którzy przedstawili efekty swojej pracy w postaci projekcji filmowych, pokazów slajdów, prezentacji wspomnień i wierszy.

Kamila z pomocą kolegów i koleżanek z klasy IV SP (Kacper Szarłowicz – Lucio, Daria Mucha – kosmitka w fabryce maszyn, Jakub Rutana – kosmiczny potwór, Szymon Knybel i Vanessa Staroń – kosmici, Jakub Drozd i Zuzanna Sendra – rodzice Kamili) zaprezentowała swoją pracę w formie przedstawienia i ostatecznie zajęła III miejsce w konkursie. 

Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem:

http://www.gorlice.pl/pl/225/1927/-znam-moje-miasto-znam-ziemie-gorlicka-.html

http://gorlice.tv/5213-znamy-zwyciezcow-konkursu-znam-moje-miasto-znam-ziemie-gorlicka.html

https://pl-pl.facebook.com/Gorlice/