Kampania Dzień bez Śmiecenia

#ChceMiSie  to hasło tegorocznej, jedenastej edycji kampanii Dzień bez Śmiecenia organizowanej przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A., której celem jest edukacja i zachęcanie społeczeństwa do aktywnego promowania selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych.
Dzień bez śmiecenia dopisano do bardzo szczytnego celu akcji Szkolnego Koła Wolontariatu, które od dawna zbiera nakrętki w akcji organizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży Sprawne Smoki.
W ramach Dnia bez śmiecenia dzieci na lekcjach przyrody poznawały możliwość zastosowania i ponownego wykorzystania odpadów. Dziewczęta uczestniczyły w pokazie tworzenia ozdób i biżuterii z odpadów, który przeprowadziła pani Małgorzata Przybyłowicz.