Święto Szkoły i Dzień Patrona

22 marca 2017 uczniowie klas gimnazjalnych bieckiej dwójki w ramach obchodów Święta Szkoły i Dnia Patrona zorganizowali dla swych młodszych kolegów dzień pełen atrakcji. W godzinach porannych uczniowie klas: I , II i III Gimnazjum prowadzili lekcje dla swych młodszych kolegów, a następnie podzielili uczniów na dwie grupy, które dostały do zrealizowania specjalnie przygotowane dla nich zadania.

Uczniowie klas I-V przygotowywali ekologiczne „żywe“ marzanny, za które przebierali przedstawicieli swych klas. W tym czasie klasy starsze prezentowały pozostałym uczniom przygotowane przez siebie wcześniej prezentacje multimedialne poświęcone szkole i jej patronowi, Wacławowi Potockiemu. Po tej części nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów na marzannę ekologiczną, na najlepszą prezentację multimedialną oraz na najlepszą pracę o tematyce „Moja szkoła w moich oczach”.

Zwycięzcami konkursu plastycznego zostali:

Klasy młodsze:

Miejsce I – Małgorzata Bochenek, Jowita Dudek, kl. III SP

Miejsce II – Karina Stanula, kl. IIa SP

Miejsce III – Miłosz Rajchel, kl. III SP

Klasy starsze:

Miejsce I – Magdalena Baran, kl. II Gimnazjum

Miejsce II – Martyna Łaś, kl. II Gimnazjum

Miejsce III – Aleksandra Kamińska, kl. II Gimnazjum

Konkurs na prezentację multimedialną rozstrzygnął się następującym wynikiem:

Miejsce I – klasa III Gimnazjum

Miejsce II - klasa I Gimnazjum

Miejsce III – klasa II Gimnazjum

Zwycięską prezentację można obejrzeć na stronie naszej szkoły.

W konkursie ma marzannę zwyciężyli:

I – Jakub Saratowicz z kl. IV

II – Roksana Wal z kl. III

III – Patryk Pyznar z kl. IIa

Wyróżnienie – Szymon Skoczek z kl. V

Ostatnią, a jednocześnie najbardziej wyczekiwaną przez uczniów częścią, był konkurs piosenki „Śpiewać każdy może”. Uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie utwory w dwóch grupach wiekowych: kategoria I: kl. I – V, kategoria II: kl. VI SP – III G.

W pierwszej grupie na podium znaleźli się:

Miejsce I – Vanessa Staroń, kl. IV

Miejsce II – Amelia Bodek i Zuzanna Wójcikiewicz, kl. I

Miejsce III ex aequo – Oliwia Janas, kl. I oraz duet Małgorzata Bochenek i Jowita Dudek, kl. III

Klasy starsze:

Miejsce I – Olga Więcek (kl. III Gimazjum)

Miejsce II – Emilia Janas (kl. VI SP).

Miejsce IIIex aequo – grupa w składzie: Martyna Przewoźnik, Joanna Wanat, Monika Bochenek, Monika Grębska i Emilia Wlazło (kl. I Gimnazjum) oraz trio: Wiktoria Mleczko, Zuzanna Trybus i  Julia Malinowska (kl. II Gimnazjum).