Sukces Julii Wołtosz w Gminnym Konkursie „Eko-Gawęda”

Julia Wołtosz, uczennica II klasy Gimnazjum, zajęła II miejsce w Konkursie Ekologiczno-Literackim „Eko-Gawęda” zorganizowanym przez Gminę Biecz w związku z realizacją Gminnego Programu Edukacji Ekologicznej „Ziemio żyj”.

Konkurs polegał na napisaniu bajki dla dzieci, której tematem przewodnim były segregacja śmieci i szkodliwość spalania śmieci w paleniskach domowych.

Nagrodzone w konkursie „Skrzacie opowieści” Julki to pouczająca bajka o skrzacie Emilu i jego towarzyszach, którzy pewnego dnia przestali przejmować się czystością swojej wioski… Jak zakończyła się ta historia? Zapraszamy do lektury „Skrzacich opowieści”, które ukażą się niebawem na łamach gazetki szkolnej „Dwójka".