image1 image2 image3

Spotkanie z policjantami w ZS nr 2 w Bieczu

Dnia 23 września 2016 r. w Zespole Szkół nr 2 w Bieczu odbyło się spotkanie uczniów I klasy Szkoły Podstawowej z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach; młodszym aspirantem, panem Gustawem Janasem i sierżantem, panem Grzegorzem Szymańskim. 

Pan Gustaw Janas rozmawiał z dziećmi o zasadach bezpiecznego poruszania się na drodze. Zwrócił uwagę na to, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.  Następnie udał się z dziećmi na pobliskie skrzyżowanie, gdzie pod opieką policjantów i wychowawczyni przechodziły na drugą stronę jezdni, stosując się do obowiązujących zasad prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja umundurowania i wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Policjanci obdarowali dzieci obrazkami do kolorowania związanymi z bezpieczeństwem i znaczkami odblaskowymi.

Tego rodzaju działania są ważne, ponieważ przyczyniają sie do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród dzieci, wpływają na poprawę bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach.