Gminny konkurs matematyczny dla klas II-III sp

31 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej w Grudnej Kępskiej odbył się V Gminny Konkurs Matematyczny „W krainie liczb”.

Konkurs skierowany był do uczniów klas II i III szkoły podstawowej.  Naszą szkołę reprezentowali: Kamila Hycnar z klasy III oraz Mikołaj Figura z klasy II. Konkurs polegał na indywidualnym rozwiązywaniu 18 zadań. I miejsce zajął Mikołaj Figura. Wszystkie zadania, nawet te o wyższej skali trudności, rozwiązał w pamięci, nie używając brudnopisu, a przecież jest dopiero uczniem klasy drugiej. Na podkreślenie zasługuje również to, że Kamila Hycnar i Mikołaj Figura zostali, w tym roku, wyróżnieni w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.