image1 image2 image3

DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

1 czerwca br z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkół nr 2 w Bieczu odbył się Dzień Sportu Szkolnego. Składały się na niego turnieje piłki siatkowej dla dziewcząt i piłki nożnej dla chłopców. Turnieje odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych – dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Turniej piłki siatkowej odbył się na sali sportowej i wzięło w nim udział 7 drużyn żeńskich. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów.

Turniej piłki nożnej był wspaniałą okazją aby wypróbować nawierzchnię  na nowo wybudowanym boisku sportowym. Wzięło w nim udział 12 drużyn – 6 ze szkoły podstawowej i 6 z gimnazjum,  które rozlosowane zostały do dwóch grup. Drużyny, które zajęły 2 miejsca w grupach rozegrały mecz o trzecie miejsce, natomiast zwycięzcy grup zagrali wielki finał. Sędzią głównym zawodów był ksiądz katecheta Dariusz Weryński.

Drużyny, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały pamiątkowe medale, natomiast  wszyscy uczestnicy turniejów  nagrodę pocieszenia w postaci słodyczy.

Bez względu na wyniki meczów, wszyscy uczniowie świetnie się bawili, przestrzegając zasad zdrowej rywalizacji, a do boju zagrzewali ich koledzy i koleżanki z klasy i wychowawcy.