This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Świetlica szkolna przy ZS nr 2 w Bieczu

Dzięki staraniom p. Dyrektora i Rady Pedagogicznej, hojności i życzliwości władz samorządowych Gminy Biecz od stycznia 2015 r. zostały zapoczątkowane zajęcia w świetlicy szkolnej. Utworzenie w naszej szkole świetlicy wynika z troski o dobro uczniów i potrzeb rodziców. 

Szkoła dba o wszechstronny rozwój dziecka i uruchomienie świetlicy służy temu celowi. Świetlica szkolna jest  jedną z najbardziej popularnych form opieki nad dzieckiem. Jednym z głównych zadań świetlicy jest stworzenie sprzyjających warunków rozwoju i warunków do zaspokajania potrzeb dzieci.

Do głównych potrzeb psychicznych dziecka w wieku szkolnym zalicza się przede wszystkim potrzebę aktywności i działania. Potrzebą kontaktu emocjonalnego, potrzebę bezpieczeństwa, przynależności do grupy rówieśniczej i jej uznania, akceptacji, potrzebę sukcesu, zrozumienia, jak również potrzeby poznawcze. Świetlica szkolna, w odróżnieniu od klasy, może stać się miejscem dającym uznanie i akceptację rówieśników, miejscem, które zaspokaja różnorodne potrzeby dziecka. Ważnym działaniem świetlicy jest motywowanie wychowanków do wspólnego organizowania zajęć i imprez, powierzanie im różnorodnych zadań, zachęcanie do zdrowej rywalizacji, uczestnictwa w konkursach. W ramach działalności świetlicy można, oprócz opieki, zapewnić każdemu dziecku sukces na miarę jego możliwości.

Świetlica szkolna wspiera rodziców w działaniach wychowawczych, współpracuje z wychowawcami, a także pedagogiem szkolnym. Organizuje zespołową naukę, wdraża uczniów do samodzielnej pracy umysłowej, w działaniach wychowawczych zmierza do kształtowania u wychowanków właściwej postawy społeczno-moralnej, uczy, jak pożytecznie organizować sobie wolny czas, wyrabia nawyki kulturalnej rozrywki i zabawy.

Zajęcia świetlicowe w ZS nr 2 w Bieczu sprzyjają integracji uczniów w różnym wieku, o różnorodnych potrzebach i możliwościach intelektualnych. W zajęciach uczestniczy 30 uczniów. Świetlica jest czynna codziennie w godzinach:

Poniedziałek, czwartek, piątek: 7.00-8.00, 11.30-15.30

Wtorek, środa: 7.00-8.00, 12.30-15.30

 W razie potrzeby opieka świetlicowa jest organizowana również w innych godzinach.

Świetlica dysponuje następującymi pomocami:

- telewizor, odtwarzacz DVD,

- gry zręcznościowe i planszowe,

- gry dydaktyczne,

- zestawy puzzli,

- zestawy do prac plastyczno-technicznych,

- kolorowanki,

- zestawy klocków drewnianych i plastikowych.

Wychowankowie wykonują tematyczne prace plastyczne, np. laurki na Dzień Babci i Dziadka upominki walentynkowe, itp. Opiekunowie pomagają uczniom w odrabianiu zadań domowych. Pracę świetlicy wspiera także Szkolne Koło Wolontariatu. W najbliższym czasie planuje się organizowanie konkursów plastycznych i muzycznych oraz wprowadzenie zajęć z języków obcych. W miarę możliwości będą odbywać się także zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej i na świeżym powietrzu. Już wkrótce uczniowie będą mogli korzystać z komputerów z dostępem do Internetu. 

Regulamin świetlicy >>>

Karta zgłoszenia dziecka na świetlicę >>>