Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

"Więcej wiem, zdrowiej jem"

„Więcej wiem, zdrowiej jem”. Pod tym hasłem odbył się dziś w szkole w Rożnowicach kolejny Gminny Konkurs promujący m.in. kształtowanie wśród uczniów prawidłowych wzorów konsumpcji oraz nabywanie umiejętności wybierania zdrowych zamienników w codziennej diecie.

Do rywalizacji stanęli uczniowie z klas 6,7 i 8 szkół podstawowych w trzyosobowych drużynach. Reprezentanci ze szkół z Sitnicy, Rożnowic, Racławic, Binarowej, Korczyny, Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu oraz naszej szkoły - Kamila Hycnar z kl VI, Kamil Sokołowski z kl VII i Emilia Janas z kl VIII zmagali się w pięciu konkurencjach. Tym razem po zaciętym boju ulegliśmy szkole w Binarowej i w ostatecznej klasyfikacji zdobyliśmy II miejsce stając na niższym stopniu na podium. 

Brawa dla naszych reprezentantów - są prawdziwymi (wice)mistrzami zdrowego odżywiania!

Galeria >>>

YEDZO

edzo – siedzo, yedzo i grajo… 

Klasa IV w ramach edukacji o zdrowym odżywianiu poznaje grę YEDZO! 

To nie banalna karcianka, która w równie banalny sposób miała nas przekonywać, abyśmy w przerwie między posiłkami nie przegryzali batoników, tylko marchewkę ;) 

YEDZO to zabawna, trochę matematyczna gra strategiczna. 

Rozgrywka składała się z dwóch części. W pierwszej „planowaliśmy dietę”, co w praktyce oznaczało kompletowanie ręki kart metodą draftu; a w drugiej „konsumowaliśmy” – zagrywaliśmy kolejne karty, aby jak najlepiej spełnić wymagania wylosowanych na daną rozgrywkę wydarzeń. Było zabawnie. Było pouczająco. Było zdrowo i smacznie. 

Istne "jedzeniowe" szaleństwo.

Galeria >>>

Warsztaty Świat w mediach - perspektywa globalna w edukacji medialnej"

Skąd wiem to, co wiem?

Uczniowie klasy VII zakończyli trzyczęściowe, kilkugodzinne warsztaty z Edukacji Globalnej pt. "Świat w mediach - perspektywa globalna w edukacji medialnej" prowadzonej przez animatorów Betkę Wójcik i Daniela Kiermuta z Galicyjskiej Fundacji Rozwój i Edukacja. W ciągu kilku intensywnych godzin zajęć w ramach godzin do dyspozycji wychowawcy uczniowie wypracowywali definicje stereotypu i dyskryminacji. Zastanawiali się nad tym, kto ma wpływ na to jak myślimy i jakie mamy zdanie, kto kształtuje opinię publiczną. Poznawali zasady analizy przekazu medialnego, analizowali treści medialne, tworzyli "dobre praktyki"... 

Było głośno, ciekawie, twórczo, dynamicznie ... i owocnie :) 

Mamy nadzieję, ze z animatorami Fundacji spotkamy się jeszcze nie raz.

Spotkanie z podróżnikiem - Japonia

W Tygodniu Edukacji Globalnej odbyło się w naszej szkole kolejne już spotkanie z podróżnikiem z Grupy TRZASK (www.trzask.pl). Tym razem przybył do nas sympatyczny Samuel. Tematyka ponad 90-minutowej prelekcji była niezwykle ekscytująca, ponieważ dotyczyła Japonii.

Wraz z podróżnikiem odwiedziliśmy: Tokio, Hiroszimę, Nagasaki i wiele innych niezwykłych miejsc. O Japonii pan Samuel opowiadał niezwykłe rzeczy, tym samym udowadniał, że jest to kraj innej, niż nasza strefy kulturowej. Po spotkaniu spróbowaliśmy zabawić się w skojarzenia... no i proszę:

-kraj żurawi z origamii

-kraj tajemniczych gejsz

-najczyściejszy kraj świata

-ojczyzna sushi i trującej ryby fugu

-komiksów grubości encyklopedii

-owianych niemalże legendą toalet

-najszybszych na świecie kolei tzw. shinkansen

-słynnego torii czyli portalu w świątyni Itsukusima na wyspie Miyajima

-gorących źródeł Jigokudani, gdzie żyją japońskie makaki

-Tokio czyli miasta parasoli

-szkół, w których sprzątającymi są sami uczniowie !!!!

czy wreszcie Hiroszimy i traumy jej mieszkańców po uderzeniu atomowym z 6 sierpnia 1945r.

Barwna opowieść i fascynujące fotografie sprawiły, iż wszyscy byliśmy zachwyceni i zauroczeni tym niezwykłym krajem.

"Dzień Listonosza" w naszej szkole

"Ludzie listy piszą..." a uczniowie pozdrowienia ;)

Na rowerze, pieszo, czy samochodem, listonosz każdego dnia przemierza swój rejon wzdłuż i wszerz. Zna swoich adresatów, jak mało kto. Teraz doskonale zna również nas.

18 października pani listonoszka rejonu Bochniewicza odwiedziła uczniów naszej szkoły. Tego właśnie dnia obchodziliśmy „Dzień Listonosza". W bardzo ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy. 

W to szczególne święto mogliśmy podziękować Pani listonoszce za pomoc i wsparcie jakiego nam udzieliła podczas akcji "100 pozdrowień na 100 lecie niepodległości" Dzięki niej, do naszej szkoły na czas dotarły pozdrowienia z ponad 100 szkół w całej Polsce. Cały projekt uświadomił nam, że przyjemnością jest nie tylko otrzymywanie, ale także pisanie pozdrowień. Miał on również na celu podkreślenie niełatwej pracy dzielnych doręczycieli i doręczycielek, którzy każdego dnia dostarczają… nawet 26 kilogramów przesyłek.

Galeria >>>