Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Inspektor Ochrony Danych

Informuję, iż na podstawie art. 37 ust. 1 Rozporządzenia Ogólnego Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.UE.L. z 2016 r. 119.1) w Szkole Podstawowej Nr. 2 im. Wacława Potockiego w Bieczu na inspektora ochrony danych została wyznaczona

Pani DANUTA KASPRZAK

Dane do kontaktu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

"Kangur matematyczny"

W tegorocznym konkursie  "Kangur matematyczny" ośmiu uczniów (na 32) uzyskało wyróżnienia:

  1. Oliwia Janas (kl. III sp)
  2. Filip Tusiński (kl. IVa)
  3. Mikołaj Figura (kl.V)
  4. Kacper Szarłowicz (kl. VI)
  5. Vanessa Staroń(kl. VI)
  6. Kamila Hycnar(kl. VI)
  7. Kamil Karp (kl. VII)
  8. Emilia Janas (kl. VIII)

Gratulujemy!!!

 

 

Nasza pomoc w Namugongo w Ugandzie

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi Szkolny Klub Wolontariatu przy SP Nr 2 w Bieczu rozpoczął akcję sprzedaży zapiekanek. Celem akcji była zbiórka funduszy na budowę toalet w ramach udziału w szerszym projekcie realizowanym przez Salezjański Wolontariat Misyjny „Wolontariat Polska Pomoc w Namugongo w Ugandzie”, gdzie znajduje się znajduje się dom dla dzieci ulicy Don Bosco CALM.

W ośrodku znajduje schronienie ponad 60 dzieci, które mogą tu rozwijać swoje pasje, zdobywać nowe umiejętności, czy po prostu bezpiecznie spędzać ze sobą czas podczas gier zespołowych. Jest to jedyna w okolicy alternatywa dla spędzania czasu na ulicy, gdzie na młodych czyhają liczne zagrożenia.

Wybudowane tam wiele lat temu toalety są już mocno zniszczone. Ponadto jest ich stanowczo za mało dla tak licznej gromady młodzieży. Utrzymanie higieny na odpowiednim poziomie jest w Ugandzie kluczem do uniknięcia chorób. Pomimo dużej dbałości o i tak już zniszczony sprzęt sanitarny coraz częstsze są przypadki zachorowań wśród dzieci, wynikające z braku odpowiednich warunków higienicznych. Rząd Ugandy postawił przed ośrodkiem ultimatum – albo stan toalet zostanie polepszony, albo centrum zostanie zamknięte.

Bez chwili wahania, postanowiliśmy wspomóc SWM, z którym współpracujemy już od prawie pięciu lat. Dzięki naszemu wsparciu udało się uzbierać i przekazać na ten cel kwotę 500 złotych. Być może uda nam się chociaż trochę przyśpieszyć powziętą przez misjonarzy inicjatywę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę szlachetną akcję.

Galeria

Sprawozdanie finansowe SO "Nasza szkoła" za 2018 r.

 

 

Sprawozdanie finansowe Stowarzyszenia Oświatowego "Nasza szkoła" przy Zespole Szkół nr 2 w Bieczu za okres 01.01.2018r.-31.12.2018 r. >>>

Konkurs Ekologiczny

W dniu 04.04.2019 w SP NR 1 w BIECZU odbył się Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas VII - VIII i uczniów gimnazjum, pod patronatem Starosty Gorlickiego. 

Najlepsi uczniowie naszej szkoły: Kinga Dziki, Arkadiusz Wachowicz, Emilia Wlazło, wzięli udział w w/w konkursie. Polegał on na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań, dotyczących zagadnień ekologicznych.
W bieżącym roku tematem przewodnim konkursu była: "Chemia w środowisku i w żywności oraz jej wpływ na zdrowie człowieka "
Celem konkursu było m.in. 
- popularyzacja problematyki żywności ekologicznej 
- zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej negatywnego wpływu substancji chemicznych na środowisko i zdrowie człowieka 
- uwrażliwianie uczniów na aktualne problemy żywieniowe i zdrowie 

Jak co roku wśród wszystkich uczniów naszej szkoły, rozbudzamy wrażliwość ekologiczną i twórczą inspirację. Uczniowie pogłębiają wiadomości z zakresu ekologii oraz kształtują zdrowe nawyki już od najmłodszych lat.

Galeria >>>