Wycieczka klasy IIIa i III b do Muzeum Lizaka w Jaśle

W piątek 28 kwietnia klasy III wybrały się na wycieczkę do Muzeum Lizaka w Jaśle - jedynego takiego w Polsce. Pani przewodnik opowiedziała nam o cukierniczych tradycjach regionu, pokazała maszyny, które wiele lat temu pracowały w wytwórni słodyczy Liwocz i zdradziła tajniki wyrobu lizaków. Jednak najprzyjemniejsze było własnoręczne wykonanie lizaków. Dobrej zabawie uległy nie tylko dzieci:-)

Galeria >>>

Finalistki z dwójki

"Cokolwiek potrafisz lub myślisz,

że potrafisz, rozpocznij to.

Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię".

Johann Wolfgang von Goethe

Co sprawia, że jesteśmy wyjątkowi, niepowtarzalni? To nasza PASJA. Pasja, która staje się siłą napędową działań, pozwala spełniać marzenia, kreuje naszą osobowość, a nawet …pozwala sięgnąć po laury! Wiedzą o tym uczennice III klasy Gimnazjum Nr 2 w Bieczu, które mierząc się z kolejnymi etapami ( listopad-marzec) Małopolskich Konkursów Przedmiotowych zdobyły zaszczytne tytuły FINALISTEK.

Do grona wyróżnionych należą:

Justyna Łukaszyk – zdobywczyni tytułu Finalisty Małopolskiego Konkursu Historycznego,

Martyna Łaś i Kamila Pyznar – zdobywczynie tytułu Finalistek Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego.

Udział w każdym kolejnym etapie konkursu poprzedzony był wielotygodniowymi przygotowaniami i wymagał ogromnego zaangażowania ze strony uczestniczek. Uczennice zdobywały wiedzę pod kierunkiem swoich opiekunów: Jerzego Mikosa – nauczyciela historii i Agnieszki Pyznar – nauczycielki języka polskiego. Sukces naszych „Perełek” napawa dumą całą Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 2. Mamy też nadzieję, że stanie się inspiracją dla młodszych kolegów i koleżanek, bo przecież, jak dowodzi przykład Justyny, Martyny i Kamili, tylko od nas samych zależy, na ile pozwolimy sobie rozwinąć skrzydła i wykorzystać tkwiący w nas potencjał. A dziewczynom życzymy dalszych sukcesów i wyzwań, szkolnych i osobistych, tych bliższych i tych bardziej odległych , które czekają na nie na kolejnym etapie edukacyjnym.

Agnieszka Pyznar

„4 Strony Folkloru”

Wszyscy mieścimy się w wielkim garnku światowego folkloru, kultur, tradycji... uczymy się ich poszukiwać, interpretować oraz wyrażać poprzez pryzmat barw, własnych przemyśleń i emocji. W dniu 12 kwietnia w Gorlickim Centrum Kultury rozstrzygnięto Konkurs Plastyczny „4 Strony Folkloru”. Ocenie konkursowej poddano ok 100 prac plastycznych w trzech grupach wiekowych. Cieszymy się, gdyż spośród reprezentujących naszą Szkołę Kacper Szarłowicz z kl V otrzymał I miejsce w kategorii wiekowej kl IV-VI. Już wkrótce odbędzie się wernisaż prac, a Kacper otrzyma dyplom i nagrodę książkową, oraz możliwość udziału w plenerze malarskim w Skansenie Wsi Pogórzańskiej im. prof. R. Reinfussa w Szymbarku.

Gratulujemy! wyniki konkursu: http://gck.gorlice.pl/…/wyniki-konkursu-plastycznego-4-str…/

Praca konkursowa

Pluszaki 2018 podsumowanie

Z DUMĄ PREZENTUJEMY EFEKTY TEGOROCZNEJ AKCJI SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU "PODZIEL SIĘ PLUSZAKIEM".

Zebrane maskotki zostały przekazane instytucji Caritas i za jej pośrednictwem trafią tam , gdzie nadal będą mogły nieść radość w zabawie czy ukojenie w smutku.

Wszystkim młodym serduszkom, które już doświadczyły, jak łatwo być pomocnym i życzliwym , DZIĘKUJEMY!!!!!

Nasi ofiarodawcy

Sukces Emilki Wlazlo w Gimnazjadzie Ekologicznej

06 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 1, odbyła się XIX Gminna Gimnazjada Ekologiczna. Uczennica klasy II Gimnazjum - Emilia Wlazło zajęła 3 miejsce w Gimnazjadzie Ekologicznej. W konkursie wzięło udział wielu uczniów z różnych szkół na terenie gminy Biecz. Życzymy dalszych sukcesów! Gratulujemy!

M. Matyfi