Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Zbiórka makulatury

  • Drukuj

Zbiórka makulatury prowadzona jest w naszej szkole już od lat. Nadrzędnym celem akcji jest wyrobienie nawyku segregacji odpadów oraz podniesienia świadomości ekologicznej uczniów. Dzięki zbiórce makulatury młodzież wdrażana jest do działań na rzecz ochrony środowiska. 

W tym roku za nami jest I etap akcji pod hasłem „Zamień odpady na nagrody”.  W sumie zebraliśmy 1400 kg odpadów. Pamiętając, że każde zebrane 60 kg ratuje przed ścięciem jedno drzewo, możemy śmiało powiedzieć że uratowaliśmy 23 drzewa. Możemy być z siebie dumni! 

Ze szkolną akcją wiąże się konkurs na największą ilość zebranego surowca. Na dzień dzisiejszy przoduje Grzegorz Sendecki, uczeń klasy VI, który z pomocą rodziców przywiózł do szkoły 700 kg makulatury. Jak nam powiedział do akcji zaangażował całą rodzinę i sąsiadów. Brawa dla Grzegorza!

Oczywiście do końca akcji jeszcze dwa etapy zbiórki, każdy więc ma szansę pokonać Grzesia w rywalizacji.

Wśród uczniów którzy aktywnie uczestniczyli w akcji są: Piotr Stępień (IIIg), Emilia Janas (VII),Lena Ruwińska (I), Marcin Łukaszyk (II), Oliwia Ryndak (IIIa), Milena Korzeniec (IV), Jowita Dudek (IV), Kacper Dutkiewicz (V), Eliza Furmanek (VII), Piotr Honc (VII), Monika Grębska (IIg), Maciej Wojakowicz (IIg), Przemysław Krygowqski (IIg) i Marcel Wójcik (IIg).