Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Lekcja otwarta z wychowania do życia w rodzinie

W ramach podnoszenia jakości pracy szkoły oraz dzielenia się doświadczeniem nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w otwartej lekcji wychowania do życia w rodzinie przeprowadzonej w klasie IV przez p. Grażynę Cetnarowską.

Uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy i usadzeni przy złączonych stolach. Nauczycielka zainteresowała uczniów tematem poprzez pobudzenie ich zmysłów. Przygotowane rekwizyty – kawałki czekolady, wywołały przyjemne skojarzenia. Każda z grup otrzymała jedną kostkę czekolady więcej niż uczestników. Po wysłuchaniu krótkiego opowiadania opowiadającego zdarzenie z życia pewnej rodziny uczniowie mieli za zadanie zastanowić się, kto z nich powinien dostać ostatni kawałek czekolady i dlaczego, oraz stworzyć własną definicję „sprawiedliwości”. Zadaniu towarzyszyły niemałe emocje, uczniowie zauważali jak wiele może być punktów widzenia.

W atmosferze zabawy i grupowej współpracy lekcja pozwoliła na poznanie oraz głębsze zrozumienie mechanizmów rządzących współczesnym światem. Skupiono się na najważniejszych zagadnieniach tematycznych poruszanych w ramach edukacji globalnej: równości i sprawiedliwości społecznej.

Uczniowie uczyli się wskazywać przykłady rozwiązań problemów występujących w konkretnej sytuacji  w oparciu o kryteria równości i sprawiedliwości, poznali też potrzebę szacunku dla myśli uczuć, wartości i przekonań innych.