Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Egzamin gimnazjalny

Egzamin gimnazjalny sprawdza opanowane wiadomości i umiejętności nabyte podczas trzyletniej nauki. Jest on powszechny i obowiązkowy, a przystąpienie do niego jest jednym z warunków ukończenia szkoły (w niektórych, wyjątkowych sytuacjach można zwolnić ucznia z obowiązku przystąpienia do niego, a regulują to odrębne przepisy). Przeprowadza się go w trzeciej klasie gimnazjum.

Egzamin jest zewnętrzny, sprawdzany przez egzaminatorów powołanych przez dyrektora OKE, a wyniki uczniowie otrzymują w formie zaświadczenia. W 2012 r. forma egzaminu zmieniła się. Nadal jest on przeprowadzany w trzech częściach, jednak dokonano pewnych modyfikacji.

I część-humanistyczna – w której sprawdzana jest odrębnie wiedza z języka polskiego oraz odrębnie z historii i wiedzy o społeczeństwie.

II część - matematyczno-przyrodniczej – w której sprawdzana jest odrębnie wiedza z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki, geografii oraz odrębnie z samej matematyki.

III część - językowa – sprawdzana jest wiedza z nowożytnego języka obcego (do wyboru: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski). Uczeń deklaruje na jakim poziomie chce zdawać dany język (do wyboru: podstawowy i rozszerzony). Uczniowie, którzy uczą się wybranego języka obcego od szkoły podstawowej, przystępują obowiązkowo do egzaminu na poziomie rozszerzonym.

Egzamin gimnazjalny 2014/2015

21 kwietnia 2015 r. - część humanistyczna

22 kwietnia 2015 r. - cz. matematyczno-przyrodnicza

23 kwietnia 2015 r. - język obcy nowożytny

Dokładne informacje dotyczące procedur organizowania i przeprowadzania egzaminu, terminów przeprowadzenia egzaminów, aktualnych przepisów prawnych, itp. znajdują się w biuletynie dostępnym na stronie oke.krakow.pl lub cke.edu.pl