image1 image2 image3

Mikołajkowo...

U nas dziś wyjątkowo, bo MIKOŁAJKOWO ;)

Dobrze wiemy, że dzień, w którym odwiedza nas obładowany słodyczami Mikołaj, pamięta się cały rok! A czy wiecie jak odróżnić prawdziwego Mikołaja od oszusta??? Prawdziwy Mikołaj nie daje słodyczy z olejem palmowym!!! Dlaczego? Bo prawdziwy Mikołaj troszczy się o zwierzęta i las, również ten równikowy. Wraz z Fundacją Dziedzictwo Przyrodnicze zachęcamy do rezygnacji z produktów spożywczych z olejem palmowym... jak to zrobić? wystarczy czytać etykiety i sięgać po rodzime oleje roślinne.

Ciekawi jesteśmy czy nasze słodycze Wam smakowały??... bo NASZ Mikołaj nie z powodu prześlicznych aniołków i niezwykle złośliwych diabełków był NAJPRAWDZIWSZY, a z powodu wyjątkowych słodyczy, które rozdawał

Galeria

II miejsce Magdaleny Baran w "Olimpiadzie Wiedzy o AIDS i Uzależnieniach"

Kolejny sukces naszej uczennicy Magdaleny Baran w "Olimpiady Wiedzy o AIDS i Uzależnieniach". Tym razem uczennica zajęła II miejsce w corocznym konkursie organizowanym przez Powiatową Stację Sanepidarno-Epidemiologiczną w Gorlicach. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych. Magdalena wzięła udział w kategorii klas VII i klas gimnazjalnych. Cieszymy się jej sukcesem i życzymy dalszych zwycięskich zmagań w konkursach! Gratulujemy!!!

Opiekun: M. Matyfi

Galeria

"Andrzejki z misją" klas I-III

30 listopada dzieci z klas I - III bawiły się wspólnie na zabawie andrzejkowej. Nie zabrakło dobrej zabawy przy muzyce, ale też wróżb. Wróżki i czarodzieje z Małego Samorządziku przepowiadali przyszłość z układu butów, losów i miseczek zakrywających magiczne akcesoria. Przyszłość można było także poznać kręcąc butelką lub przekłuwając serca z imionami.

Najpiękniejsze było jednak to, że sami dobrze się bawiąc, nie zapomnieliśmy o tych, którzy nie mają takiej możliwości - o dzieciach w dalekiej Syrii, ogarniętej wojną. Młodsze klasy włączyły się z pomocą rodziców w akcję Szkolnego Wolontariatu "Andrzejki z misją". Wypowiadając "magiczne zaklęcie" dzieci ofiarowywały dowolną kwotę na wspomniany cel. Rodzicom dziękujemy za tak życzliwe wsparcie akcji.

J.Jarecka - Ślusarz. M. Wójcikiewicz

Galeria

Życzliwymi bądźmy na co dzień.

Pod takim hasłem obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Życzliwości przypadający na 21 listopada.

Wcześniej trwały przygotowania do obchodów tegoż Dnia. Na korytarzach widniały plakaty, motta, rysunki przypominające o życzliwości. Został ogłoszony plebiscyt na wybór osoby najbardziej życzliwej w szkole. Wychowawcy na godzinach wychowawczych przedstawili kryteria wyboru takiej osoby, a klasa nominowała wybranych do oceny Kapituły. Po dokonaniu wyborów przez klasy do pracy przystąpiła Kapituła. Nominowanych ze wszystkich klas było  20 osób, spośród których Kapituła wyłoniła 3 osoby najbardziej życzliwe w szkole , a że wybór był bardzo trudny dokonano tego w trzech kategoriach wiekowych. W klasach I-III najżyczliwszą osobą została wybrana Paulina Wanat z kl. III a,  w klasach IV –VI  Małgorzata Bochenek z kl. IV, a w klasach VII oraz  II i  III gimn. Emilia Wlazło z kl. II G.

Na uroczystym apelu wszystkie osoby nominowane otrzymały dyplomy jako osoby najżyczliwsze w klasie , a wybrane przez Kapitułę dyplomy osób najżyczliwszych w szkole. 

Pamiętajmy jednak, że najlepszą nagrodą za życzliwość jest uśmiech drugiego człowieka.   

Galeria >>>

Dzieci Świata

Tydzień Edukacji Globalnej w naszej Szkole dobiegł końca. Jego zwieńczeniem był wieczór filmowy pod hasłem „Dzieci świata” dla klas III – VI SP. 

Wieczór poprzedzony był lekcjami i spotkaniami o tematyce związanej z życiem, problemami i zabawami dzieci na całym świecie. Uczyliśmy się o szkole w Japonii, o pracujących w Chinach, omawialiśmy problemy dzieci w Indiach, mówiliśmy o głodnych w Afryce, tułających się dzieciach z Syrii... nie zapomnieliśmy też o małych polakach, tych niechcianych, niepełnosprawnych i smutnych. 

Odbyliśmy wspólną wirtualną wycieczkę dookoła świata, która dowiodła, że każde dziecko, bez względu na kolor skóry, włosów, oczu, chce być kochane i szczęśliwe, zasługuje na to, by je szanować.

To była wielka szkoła empatii.

A dziś, podczas projekcji filmu poznaliśmy piękną historię o dziewczynce, która choć wychowywała się w kompletnie nam nieznanym kręgu kulturowym, mówiła w innym języku, mieszkała w innym domu, podobnie jak my, pragnęła odkrywać w życiu to, co nieznane, nie bała się marzyć i realizować wyznaczonych celów. Jej postawa dowodziła, że zawsze należy szanować otaczającą nas przyrodę, tradycję, rodzinę i przyjaciół.

To jeszcze nie koniec…

Uczyliśmy się także śpiewać piosenkę Majki Jeżowskiej „Kolorowe dzieci”. Jesteśmy pewni, że w piątkowy wieczór wiele osób w Bieczu usłyszało nasze głośnie wołanie: 

„Nie patrz na to w jakim kraju,

jaki kolor dzieci mają.

I jak piszą na tablicy,

to naprawdę się nie liczy!”

Galeria>>>