Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Marsz Żonkilowy 2018

W niedzielę 3 czerwca 2018 odbył się w Gorlicach VII Marsz Żonkilowy, zorganizowany z okazji IX Dnia Osób Niepełnosprawnych. Tradycyjnie włączyli się w niego wolontariusze z naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się tym razem mszą świętą w kościele pw. Świętej Jadwigi, po której marsz pełen żółtych żonkili wyruszył w stronę gorlickiego rynku, na którym odbywały się dalsze uroczystości.

Krótką wideo relację z marszu, na którym widać naszych wolontariuszy oraz baner naszego klubu można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=5nwVRSGeo64

Galeria

 

Wiosenna wycieczka gimnazjalistów

W dniach 29-30 maja 2018 klasy II i III Gimnazjum poznawały różne oblicza stolicy Dolnego Śląska. Stare miasto, Sky Tower, wrocławskie krasnale i oczywiście związane z historią miasta opowieści napełniły ich głowy nową wiedzą, a 27 zrobionych pieszo kilometrów dało poczucie satysfakcji i maksymalnie zagospodarowanych dwóch dni.

Mimo zmęczenia wycieczkowicze niemal do wieczora zwiedzali różne zakątki Wrocławia i poznawali znajdujące się we wrocławskim ZOO Afrykarium i kolejne strefy klimatyczne, w których nie sposób było przejść obojętnie obok takich zwierząt jak płaszczki czy rekiny. Co dziwne, najlepiej zapamiętanym przez uczniów zwierzęciem był manat, czyli żywy dowód na to, że jedząc tylko zieleninę i tak można ważyć ponad 600 kilo!

Galeria

Potrafimy, więc pomagamy!

W miesiącu maju członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz ze sporą grupą uczniów z klasy VI (oczywiście z pomocą mam i niejednokrotnie babć), w odpowiedzi na inicjatywę Gminy Biecz, włączyli się w akcję pomocy dwóm potrzebującym chłopcom z rodziny Waląg, pochodzącym z naszej gminy. 

Przez dwa tygodnie uczniowie piekli ciasta i ciasteczka, kolorowo je przyzdabiali, a następnie podczas przerw międzylekcyjnych sprzedawali swoim kolegom i koleżankom. Smakołyki cieszyły się tak ogromnym powodzeniem, że podczas 10 dni akcji udało się uzbierać na ten cel ponad 1000 zł! 

Uzbierane pieniądze zostały oficjalnie wręczone przez członków SKW władzom Gminy, które przekazały je na wspólne konto pomocy chłopcom.

Dziękujemy wszystkim, którzy piekąc, sprzedając i kupując włączyli się w akcję, a także Pani Annie Bochenek, pracownicy UM,  za jej pomoc w organizacji wydarzenia.

Galeria 

Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2018/2019.

Rodzice/Opiekunowie zainteresowani zapisaniem dziecka do świetlicy szkolnej proszeni są o złożenie karty zgłoszenia w sekretariacie szkoły, u wychowawcy klasy bądź u wychowawcy świetlicy do 12czerwca 2018r. Przed dostarczeniem karty zgłoszenia należy zapoznać się z Regulaminem świetlicy. Karta zgłoszenia oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej szkoły (zs2biecz.c0.pl w zakładce Świetlica). Prosimy o rzetelne wypełnienie karty zgłoszenia. Liczba miejsc jest ograniczona. 

Lista uczniów zakwalifikowanych do świetlicy zostanie wywieszona na tablicy informacyjnej przy głównym wejściu do szkoły w ostatnim tygodniu bieżącego roku szkolnego. 

Kacper Szarłowicz - plener malarski

Nie tak dawno informowaliśmy Was o sukcesie ucznia klasy V Kacpra Szarłowicza, który zdobył 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej w konkursie plastycznym pt.,, Cztery strony folkloru".

Dziś odebrał swoją nagrodę - udział w plenerze malarskim w Szymbarku. W trakcie pleneru uczestnicy oglądali wystawę światowej sławy artysty Adama Myjaka. W pięknym otoczeniu pod czujnym okiem znawców tematu Kacper mógł realizować swoje artystyczne pasje. Zazdrościmy

Galeria