image1 image2 image3

Konkursy plastyczne

19 grudnia odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie dwóch konkursów na " Najpiękniejszą Ozdobę Świąteczną" oraz "Mój Miś". Wszystkie dzieci zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Wielkie brawa dla wszystkich za udział i piękne prace i ... oczywiście zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Galeria

MOIM SKARBEM JEST TO, CO DAJĘ!

My naprawdę nakręciliśmy się na pomaganie. Tym razem Samorząd Uczniowski zorganizował świąteczny konkurs na ozdobę bożonarodzeniową. Każdy przyniesiony drobiazg miał w sobie świąteczny blask i taką wewnętrzną radość.. która pojawia się szczególnie wtedy, gdy ma się świadomość, że ozdoba tworzona jest dla szczytnych celów. To cudowne uczucie!

Wszystkie ozdoby zostały z wielką ostrożnością spakowane i przekazane fundacji "Serce dla Maluszka", a następnie przeznaczone do sprzedaży na stoisku Gorlickiej Grupy Biegowej na III Gorlickim Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Galeria

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Ośrodku Kultury

W dniu 17 grudnia, równolegle do odbywającego się na bieckim rynku Jarmarku Bożonarodzeniowego w Ośrodku Kultury odbywały się m.in. warsztaty wypieku i zdobienia świątecznych pierników. Dzieci wraz z rodzicami mogły dekorować pachnące wypieki . Była to wspaniała zabawa i pomysł na wspólne, rodzinne spędzanie przedświątecznego czasu.

Uczniowie naszej szkoły jak zwykle zaangażowali się w gminne uroczystości. Tym razem, pod opieką nauczycielki plastyki p. Małgorzaty Przybyłowicz przygotowali prześliczny bożonarodzeniowy wystrój Ośrodka Kultury, który na czas przedświątecznej gorączki dał wszystkim nastrój spokoju i radości.

Galeria

Niesiemy pomoc - czyli podsumowanie akcji ANDRZEJKI Z MISJĄ!

TO, CO ROBIMY DLA INNYCH, USZCZĘŚLIWIA NAS SAMYCH!!!

KOCHANI , nadszedł czas podsumowania charytatywnej akcji ANDRZEJKI Z MISJĄ!!!

Informacja, na którą wszyscy zainteresowani czekają z niecierpliwością. Owoc akcji to 1205 złotych!!! Cała kwota została wpłacona 7 grudnia na konto organizacji UNICEF z przeznaczeniem na pomoc dla dzieci z Syrii. Przekazane środki przeznaczone zostaną na zakup ciepłych ubrań, koców, ogrzewanie i pomoc finansową dla potrzebujących rodzin.

To dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej oraz Waszych Drogich Rodziców akcja zakończyła się ona ogromnym sukcesem! Efekty jej przerosły nasze najśmielsze oczekiwania i napełniają nasze serca dumą. Na szczególne wyróżnienie i uznanie zasługują Ci, którzy podczas „andrzejkowego tygodnia” przygotowali cudowne słodkości . Byli to: Maja Gaber, Dominika Tumidajewicz, Kacper Baran, Arkadiusz Wachowicz, Mateusz Cieśla, Emilia Janas, Marcel Wójcik, Krzysztof Wszołek, Zuzanna Juruś, Paula Wróbel, Piotr Stępień, Agnieszka Przybylska, Julia Wołtosz, Aleksandra Kamińska, Martyna Łaś, Kamila Jodłoś, Agata Kuczała, Justyna Łukaszyk, Kamila Pyznar, Zuzanna Trybus, Julia Malinowska, Paulina Dyląg, Jan Wilczkiewicz. Oczywiście akcja nie powiodłaby się, gdyby nie Ci, którzy smakołyki kupowali, a tym samym ofiarowali swoje pieniążki na pomoc dla dzieci z Syrii.

Cieszymy się niezmiernie, iż naszą inicjatywę wsparli uczniowie klas I-III SP. Podczas zabawy andrzejkowej DODATKOWO zebrali aż 130 złotych z przeznaczeniem na ten szczytny cel! BRAWA dla naszych Milusińskich! Liczymy, że już „zarażeni” dobroczynnością, w przyszłości zasilą szeregi naszych wolontariuszy.

Szkolny Klub Wolontariatu

Galeria

Kino mikołajkowe

"Nie ocalisz świata w pojedynkę".

Dręczony wyrzutami sumienia po śmierci Supermana, Bruce Wayne zbiera drużynę superbohaterów, by stawić czoła potężnemu zagrożeniu. Tak mniej więcej brzmi opis fabuły filmu, który w mikołajkowym nastroju oglądali uczniowie klas VII, IIg i IIIg. "Liga sprawiedliwości" to film z globalnym przesłaniem: to że ktoś jest inny, nie znaczy, że należy go izolować. Nie bowiem w konflikcie leży siła, lecz we współpracy.„Oczywista oczywistość” powiecie, ale w dzisiejszym świecie, postawienie na współdziałanie, by razem osiągnąć piękne cele, jest niesamowicie ważne. Podobało nam się! Wybuchy energii, magiczne pudełka mocy, brak grawitacji, starożytne legendy przekuwające się w realne koszmary... dobre, lekkie kino :)

Galeria