Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

Spotkanie z policjantami w ZS nr 2 w Bieczu

Dnia 23 września 2016 r. w Zespole Szkół nr 2 w Bieczu odbyło się spotkanie uczniów I klasy Szkoły Podstawowej z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach; młodszym aspirantem, panem Gustawem Janasem i sierżantem, panem Grzegorzem Szymańskim. 

Pan Gustaw Janas rozmawiał z dziećmi o zasadach bezpiecznego poruszania się na drodze. Zwrócił uwagę na to, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.  Następnie udał się z dziećmi na pobliskie skrzyżowanie, gdzie pod opieką policjantów i wychowawczyni przechodziły na drugą stronę jezdni, stosując się do obowiązujących zasad prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja umundurowania i wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Policjanci obdarowali dzieci obrazkami do kolorowania związanymi z bezpieczeństwem i znaczkami odblaskowymi.

Tego rodzaju działania są ważne, ponieważ przyczyniają sie do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród dzieci, wpływają na poprawę bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach.

 

Podium dla Emilii Janas z ZS nr 2 w Bieczu

Uczennica Zespołu Szkół nr 2 w Bieczu – Emilia Janas  zdobyła III miejsce w Biegu Małopolski w ramach  7 PZU Festiwalu Biegowego Krynica 2016. W pierwszym dniu Festiwalu Biegowego, 9 września, odbyły się eliminacje do Biegu Małopolski (600 m), w którym wystartowało aż 1 623 zawodników, w tym 30 uczniów z ZS nr 2 w Bieczu. Do biegów finałowych w każdej kategorii wiekowej awansowało tylko 30 zawodników. W swojej kategorii wiekowej Emilia Janas zajęła wysoką trzecią lokatę. Wszyscy uczestnicy Biegu otrzymali pamiątkowe medale, a Emilię dodatkowo wyróżniono nagrodą rzeczową.

Emilii gratulujemy zwycięstwa oraz życzymy dalszych sukcesów!

 

Zebranie rodziców - 20.09.2016 r.

We wtorek, 20.09.2016 o godz. 16.00, odbędzie się spotkanie z wychowawcami klas:

 kl. I sp - sala nr 21- mgr Małgorzata Honc

kl. IIA sp - sala nr 31- mgr Maria Wójcikiewicz

kl. IIB sp - sala nr 30- mgr Joanna Jarecka - Ślusarz

kl. III sp - sala nr 22- mgr Leokadia Piotrowska

kl. IV sp - sala nr 24 - mgr Anna Filus- Solarz

kl. V sp - sala nr 7- mgr Agnieszka Pyznar

kl. II gim - sala nr 6 - mgr Jerzy Mikos

kl. III gim - sala nr 4 - mgr Magdalena Stój

Serdecznie zapraszamy!

Informacja o Misjach Świętych

W związku z planowanymi w dniach 04.09 - 08.09.2016 r. Misjami Świętymi, w poniedziałek i wtorek  uczniowie mają dni wolne od nauki i przychodzą do Parafii Bożego Ciała w Bieczu na godzinę 9.00.

 

Informacja o dożywianiu

Uczniowie w bieżącym roku szkolnym mogą nadal korzystać z dożywiania w szkole w ramach odpłatności przez rodziców. Stawka odpłatności wynosi 2,60 zł za posiłek (pozostałe koszty dofinansowane są przez Gminę Biecz). Rodzice zgłaszają chęć skorzystania z dożywiania w sekretariacie i po zakończeniu każdego miesiąca przelewają na konto bankowe szkoły należność za faktyczną ilość spożytych posiłków.