This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Sprawozdanie finansowe SO "Nasza szkoła" za 2018 r.

 

 

Sprawozdanie finansowe Stowarzyszenia Oświatowego "Nasza szkoła" przy Zespole Szkół nr 2 w Bieczu za okres 01.01.2018r.-31.12.2018 r. >>>

Konkurs Ekologiczny

W dniu 04.04.2019 w SP NR 1 w BIECZU odbył się Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas VII - VIII i uczniów gimnazjum, pod patronatem Starosty Gorlickiego. 

Najlepsi uczniowie naszej szkoły: Kinga Dziki, Arkadiusz Wachowicz, Emilia Wlazło, wzięli udział w w/w konkursie. Polegał on na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań, dotyczących zagadnień ekologicznych.
W bieżącym roku tematem przewodnim konkursu była: "Chemia w środowisku i w żywności oraz jej wpływ na zdrowie człowieka "
Celem konkursu było m.in. 
- popularyzacja problematyki żywności ekologicznej 
- zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej negatywnego wpływu substancji chemicznych na środowisko i zdrowie człowieka 
- uwrażliwianie uczniów na aktualne problemy żywieniowe i zdrowie 

Jak co roku wśród wszystkich uczniów naszej szkoły, rozbudzamy wrażliwość ekologiczną i twórczą inspirację. Uczniowie pogłębiają wiadomości z zakresu ekologii oraz kształtują zdrowe nawyki już od najmłodszych lat.

Galeria >>>

Nasza pomoc w Namugongo w Ugandzie

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi Szkolny Klub Wolontariatu przy SP Nr 2 w Bieczu rozpoczął akcję sprzedaży zapiekanek. Celem akcji była zbiórka funduszy na budowę toalet w ramach udziału w szerszym projekcie realizowanym przez Salezjański Wolontariat Misyjny „Wolontariat Polska Pomoc w Namugongo w Ugandzie”, gdzie znajduje się znajduje się dom dla dzieci ulicy Don Bosco CALM.

W ośrodku znajduje schronienie ponad 60 dzieci, które mogą tu rozwijać swoje pasje, zdobywać nowe umiejętności, czy po prostu bezpiecznie spędzać ze sobą czas podczas gier zespołowych. Jest to jedyna w okolicy alternatywa dla spędzania czasu na ulicy, gdzie na młodych czyhają liczne zagrożenia.

Wybudowane tam wiele lat temu toalety są już mocno zniszczone. Ponadto jest ich stanowczo za mało dla tak licznej gromady młodzieży. Utrzymanie higieny na odpowiednim poziomie jest w Ugandzie kluczem do uniknięcia chorób. Pomimo dużej dbałości o i tak już zniszczony sprzęt sanitarny coraz częstsze są przypadki zachorowań wśród dzieci, wynikające z braku odpowiednich warunków higienicznych. Rząd Ugandy postawił przed ośrodkiem ultimatum – albo stan toalet zostanie polepszony, albo centrum zostanie zamknięte.

Bez chwili wahania, postanowiliśmy wspomóc SWM, z którym współpracujemy już od prawie pięciu lat. Dzięki naszemu wsparciu udało się uzbierać i przekazać na ten cel kwotę 500 złotych. Być może uda nam się chociaż trochę przyśpieszyć powziętą przez misjonarzy inicjatywę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę szlachetną akcję.

Galeria

Zebranie rodziców - 15.05.2019 r.

W środę, 15 maja 2019 r. odbędzie się zebranie z rodzicami

klasy I-III godz. 16.00

Klasy IV-VI - godz. 16.30

klasy VII,VIII i IIIg - godz. 17.00

Serdecznie zapraszamy!

PUBLIKACJA SPRAWOZDANIA FINANSOWEGO - BILANSU ZA 2018 ROK

Zgodnie z § 34 ust. 9 i 10  Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, sprawozdanie finansowe - BILANS jednostki /Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bieczu/ sporządzony na dzień 2018-12-31, wraz z załącznikami, został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Zespołu Obsługi Jednostek w Bieczu.  Link do bilansów https://bip.malopolska.pl/zepowbieczu,m,321165,2019.html