Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Kwiaty i znicze na pomniku harcerskim

Dzięki uprzejmości i pracy naszych najmłodszych wolontariuszy z klasy VI i VI oraz ich ukochanych mam i babć, które wspomogły wnuki w pieczeniu ciasteczek, udało nam się zebrać fundusze na zakup wiązanek na pomnik poległych harcerzy. Z okazji święta niepodległości klasa VI wraz z wychowawczynią p. Anną Filus-Solarz złożyła na pomniku kwiaty oraz zapaliła znicze darowane przez Weronikę Kmiotek, jedną z wolontariuszek z klasy VII.

Galeria

Polskie symbole narodowe – ważna sprawa

Polskie symbole narodowe, flaga, hymn i godło, są związane z naszą historią i mają określone znaczenie; orzeł w godle ma swe korzenie w legendzie o powstaniu Polski, hymn przypomina czasy zaborów i ważne postaci z naszej historii. Okazując im szacunek, pokazujemy, że znamy historię naszego kraju i że jest ona dla nas ważna. Wiedzą o tym uczniowie klasy VI SP, którzy w ramach zajęć z wychowawcą związanych z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę metodą projektu pracowali nad tematem, jak należy zachowywać się względem polskich symboli narodowych. Efekty ich pracy można podziwiać na gazetce ściennej „Echo Dwójki”.

Galeria

Przygotowań do Dnia Niepodległości ciąg dalszy

Kolejnym gestem upamiętnienia tej wyjątkowej daty jest opracowanie przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców albumu ukazującego zmieniający się na przestrzeni lat Biecz oraz naszą szkołę, stanowiącą nieodłączną część historii miasta. Album zawiera fotografie: od czarno-białych, pochodzących z dawnych kronik naszej szkoły, po współczesne wykonane przez uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz sympatyków naszej szkoły. Jego wydanie zostanie również sfinansowane ze sprzedaży słodkości upieczonych przez naszych uczniów i ich pomocnych mam i babć ;-)

Galeria

Przygotowania do obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości

Wszyscy przygotowujemy się do setnej rocznicy obchodów święta Niepodległości. W działania angażują się nie tylko poszczególne klasy, ale i szkolne organizacje. Najmłodsi wolontariusze pieką i sprzedają ciasteczka „patriotki”, by po gruntownym wysprzątaniu pomnika harcerskiego, którym od lat opiekuje się nasza szkoła, zakupić znicze i kwiaty uroczyście złożyć je w tym miejscu pamięci.

Przygotowując część artystyczną na uroczystą akademię, klasa III Gimnazjum postanowiła nakręcić krótki spot, w którym pyta kolegów nie o rys historyczny listopadowego święta, ale o pierwsze skojarzenie dotyczące naszego ukochanego i niepodległego kraju, w którym właśnie dzięki temu, że jest niepodległy, możemy rozwijać i wyrażać własne myśli.

Galeria

Dzień Edukacji Narodowej 2018

Czternasty października to dzień, w którym swoje święto mają wszyscy pracownicy oświaty. Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej Nr 2 w Bieczu miał bardzo uroczysty charakter.  Pan Dyrektor tradycyjnie już tego dnia podziękował nauczycielom za trud i zaangażowanie wkładane każdego dnia w edukację i wychowanie młodego pokolenia oraz nagrodził tych, którzy w ubiegłym roku szkolnym wyróżnili się szczególnie.

Oprawę artystyczną przygotowali wychowankowie klasy V i VI SP pod opieką Pani Anny Filus-Solarz i Pani Moniki Patrzyk. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie; był taniec towarzyski w wykonaniu Mikołaja Figury i jego partnerki Zuzanny, przedstawienie z udziałem Darii Muchy, niesfornej uczennic, Kacpra Szarłowicza, jej Anioła Stróża i Karoliny Baran, spektaklowej mamy Darii, piosenki w wykonaniu solistów i solistek z klasy III G i V SP oraz występy recytatorów. Na koniec zaangażowani w akademię uczniowie złożyli życzenia oraz wręczyli drobne upominki wszystkim pracownikom szkoły.

Opracowanie: Anna Filus-Solarz

Galeria