Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

Wycieczka klas IV-V SP do Zatorlandu

W dniu 5 czerwca 2018 r. uczniowie klasy IV i V naszej Szkoły Podstawowej wzięli udział w atrakcyjnej wycieczce do ZATORLANDU w Zatorze.

Najpierw odwiedziliśmy Dom do góry nogami. Ciekawe doświadczenie… chociaż papier toaletowy zwisał tak, jak nakazuje grawitacja, a nie do góry nogami ;) Dom do góry nogami jest nieduży, ale ma dwa piętra. Wewnątrz faktycznie można poczuć się dziwnie, ale spokojnie! To naprawdę bezpieczna rozrywka.

Później wraz z przewodnikiem zawitaliśmy do największej atrakcji ZATORLANDU – Parku Ruchomych Dinozaurów. Była to ścieżka edukacyjna prowadząca przez las, gdzie podczas spaceru w pięknych sceneriach mogliśmy podziwiać naturalnej wielkości ruchome, ryczące i pomrukujące dinozaury. Wizyta w tym parku dostarczyła nam niezwykłych przeżyć. Zobaczyliśmy ponad 100 dinozaurów, a wśród nich płaczącego Diplodoka i chodzącego Triceratopsa. Groźnym rykiem pozdrowił nas król dinozaurów - Tyranozaurus Rex. Wychodząc z Parku Ruchomych Dinozaurów, odwiedziliśmy Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie zobaczyliśmy między innymi części szkieletów, jaja dinozaurów, szkielet 9-cio metrowego Jangczuanozaura, trylobity, amonity i minerały. Obejrzeliśmy również film o dinozaurach w kinie 5D; emocje sięgały zenitu!

Kolejnym parkiem, który odwiedziliśmy był niezapomniany Park Mitologii na Wodzie, zlokalizowany na malowniczym stawie, sąsiadującym z Parkiem Ruchomych Dinozaurów. Odbyliśmy niezwykły rejs gondolą, w trakcie którego dzieci poznały, a dorośli przypomnieli sobie bogów, herosów i bohaterów mitologii greckiej. W czasie rejsu przez chwilę poczuliśmy się jak uczestnicy niezwykłych wydarzeń takich jak: wojna bogów z gigantami, podstęp trojański, czy wyprawa po złote runo. Przepływaliśmy, słuchając mitycznych opowieści między innymi obok olbrzymiego ruszającego się cyklopa, czy rzucającego piorunem Zeusa oraz olbrzymiego smoka gotującego się do skoku na Apolla. Na końcu zwiedziliśmy Park Owadów, gdzie zobaczyliśmy olbrzymie, wielkości człowieka owady, wśród których znajdowały się owady ruchome i wydające odgłosy oraz obejrzeliśmy w gablotach wypreparowane okazy owadów egzotycznych.

Dodatkowych atrakcji dostarczył dzieciom obszerny lunapark, na którym znajduje się cała gama urządzeń rozrywkowych. Dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji: gokardy, autoskuter, Karuzela Rekin, kolejka Wesoły Pociąg, symulator "Bonanza", strzelnica Adventure Land, ogromna zjeżdżalnia, kulkoland, trampoliny, mini-gokart, karuzele, mini pociąg, salon gier i fliperów. Pełen wrażeń dzień zakończyliśmy wszyscy w znakomitych humorach i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Galeria

 

Wycieczka klas III do Niedzicy

14 czerwca 2018 roku klasy III wybrały się na wycieczkę do Niedzicy. I choć pogoda początkowo nie była zbyt łaskawa, wyjazd okazał się bardzo udany. Wszyscy byli zachwyceni rejsem statkiem Harnaś po zalewie czorsztyńskim. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o historii zamku w Niedzicy i tylko niektórzy z niepokojem rozglądali się, czy gdzieś z zaułka nie wyłoni się duch Brunhildy. Mogliśmy zrobić pamiątkowe zdjęcie 3D na zaporze wodnej, zobaczyć Trzy Korony i wejść na most oddzielający Polskę od Słowacji. Dla młodych podróżników było to wielkie przeżycie. Na koniec oczywiście zakup pamiątek i postój w Mc Donald's. 

Pełni wrażeń, choć mocno zmęczeni, powróciliśmy wieczorem do Biecza. Galeria >>>

 

XVIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych

W dniu 30 maja 2018 roku w Zespole Szkół nr 2 w Bieczu zorganizowano już po raz XVIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych pod patronatem BURMISTRZA BIECZA.

W konkursie wzięło udział 22 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z Gminy Biecz. Konkurs składał się z 2 części: testu sprawdzającego umiejętność rozumienia tekstu słuchanego i czytanego oraz testu znajomości funkcji językowych i terminów leksykalnych

Na podium znaleźli się:

Uczennica ZS-P w Libuszy – miejsce I

Uczennica ZSP w Rożnowicach – miejsce II

Uczeń ZSP w Rożnowicach – III miejsce

Wyróżnienia otrzymali:

Uczennica z SP nr 2 w Bieczu, ZSP w Korczynie i ZSP w Binarowej oraz uczeń z ZSP w Strzeszynie

Konkurs miał na celu doskonalenie umiejętności językowych dzieci i młodzieży, popularyzację języka angielskiego wśród uczniów szkół podstawowych, promowanie uczniów ze szczególnymi uzdolnieniami lingwistycznymi oraz rozwijanie w młodym pokoleniu poczucia wiary we własne możliwości.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody które zostały ufundowane przez Gminę Biecz. Uczniów pragnących sprawdzić swe umiejętności językowe oraz przygotowujących ich nauczycieli serdecznie zapraszamy za rok.

Galeria >>>

 

Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

Mimo gwałtownego spadku temperatury, w piątek 22 czerwca nasze szkolne boisko wypełniło się po brzegi. Najpierw obejrzeliśmy krótki program artystyczny zaprezentowany przez klasę piątą i wspomagany śpiewem dziewczyn z gimnazjum, a następnie wysłuchaliśmy długiej listy pochwał dla tych, którzy w tym roku okazali się najlepsi.

Poza liczną grupą tych, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem, po gratulacje przychodzili zdobywcy nagród w różnych konkursach na szczeblu gminnym, powiatowym, krajowym, a nawet międzynarodowym, mistrzowie i mistrzynie ortografii, mistrzowie recyklingu, zbieracze nakrętek, badacze wody, itp.

Po uroczystościach na boisku, lekko zmarznięci, ale szczęśliwi wszyscy z radością udali się do klas po świadectwa, a z klas już prosto na UPRAGNIONE WAKACJE!!!

Galeria

Zmagania w The Big Challenge nagrodzone!

W ostatnim tygodniu nauki wreszcie dotarło do szkoły ogromne pudło z nagrodami za dla uczestników konkursu The Big Challenge. Tutaj nie ma przegranych – już sam fakt, że dla wszystkich naszych uczniów pytania testowe okazały się jak to sami określili „dosyć łatwe“, był sam w sobie nagrodą. Ponadto dyplomy i skromne upominki otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu, a ich wartość wzrastała zgodnie ze wzrostem punktów w ostatecznym rozrachunku.

W naszej szkole najlepsi okazali się: Kosma Kierek, Maja Gaber i Aleksandra Kamińska, przy czym Kosma otrzymał również bardzo wysoki wynik na tle całego kraju. Gratulujemy i zachęcamy do licznego udziału w przyszłym roku szkolnym!

Galeria