Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Zebranie rodziców - 22.11.2018 r.

W czwartek, 22.11.2018, odbędzie się spotkanie z wychowawcami klas:


Godzina 16.00

kl. IIsp - sala nr 22- mgr Leokadia Piotrowska

kl. III sp - sala nr 21- mgr Małgorzata Honc

Godzina 16.30

kl. IVA sp - sala nr 31- mgr Lidia Karp

kl. IVB sp - sala nr 30- mgr Joanna Jarecka - Ślusarz

kl. V sp - sala nr 24 - mgr Monika Patrzyk

kl. VI sp - sala nr 28 - mgr Anna Filus- Solarz

Godzina 17.00

kl. VII sp - sala nr 7- mgr Agnieszka Pyznar

kl. VIII sp - sala 29 - mgr Grażyna Cetnarowska

kl. III gim. - sala 6 - mgr Iwona Wójcik

 

Serdecznie zapraszamy!

 

"Młodzi w Akcji"

Konkurs recytatorski „Ojczyzna w poezji”

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Ojczyzna w poezji”

Dnia 31 października, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem „Ojczyzna w poezji”. Jego celem było pielęgnowanie postaw patriotycznych, upowszechnianie kultury języka wśród uczniów, popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury, rozbudzanie zainteresowania poezją patriotyczną oraz rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci. Organizatorami konkursu były panie Anna Filus-Solarz i Agnieszka Pyznar. Wzięło w nim udział 11 uczestników; dziewięć osób z klas IV-VI SP oraz po jednym reprezentancie klasy VII i VIII SP. Członkowie komisji, oceniając wykonania, brali pod uwagę dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu, zaangażowanie emocjonalne i pomysłowość interpretacji, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu pięknych recytacji wszystkich uczestników konkursu komisja musiała podjąć trudną decyzję i nagrodzić zwycięzców.

Najlepsza tego dnia w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej okazała się uczennica klasy VI SP Daria Mucha, która ujęła jury niezwykłą recytacją wiersza Artura Oppmana pt. Orlątko, zajmując tym samym I miejsce, zaś w kategorii klas VII-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum zwyciężył Arkadiusz Wachowicz.

Drugie miejsce wśród młodszych uczestników konkursu zajęła Weronika Grębska, a trzecie Zuzanna Stachura z klasy V SP.

Wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci drobne upominki.

Galeria

100 Twarzy Biecza na 100 Lat Niepodległości

W roku tak szczególnym dla Polski, uczniowie naszej szkoły postanowili połączyć obchody 100-lecia niepodległości z obchodami tegorocznego Europejskiego Dnia Języków, jako, że naszym zdaniem obydwa te wydarzenia łączy idea wolności, mobilności i nieograniczonych możliwości.

Z tej okazji grupa uczniów i nauczycieli opracowała i wydała album zatytułowany „100 Twarzy Biecza na 100 Lat Niepodległości” ukazujący Biecz w starej i nowej fotografii, ze szczególnym uwzględnieniem naszej szkoły i jej wielu twarzy. Jest to album zawierający 100 zdjęć oraz krótkie opisy miejsc charakterystycznych w 4 językach, których uczymy się w naszej szkole. Są to język polski, angielski, niemiecki i hiszpański.

W jego przygotowani wzięli uczniowie: Gabriela Winiarska, Gabriela Kościółek, Monika Grębska, Krzysztof Wszołek, Wiktor Rutana, Adrian Druciak i Mateusz Krygowski, oraz nauczyciele: Magdalena Stój, Iwona Wójcik, Adam Honc i Jadwiga Nowak. Album został sfinansowany ze środków własnych oraz ze sprzedaży ciasteczek „patriotek” przygotowanych przez uczniów klasy VI i VII.

Pierwszy egzemplarz został przekazany na ręce Pana Dyrektora na pamiątkę tej szczególnej uroczystości, drugi został podarowany Panu Burmistrzowi po zakończeniu uroczystości niepodległościowych w naszej szkole.

Galeria

 

 

100 Lat Niepodległości w naszej szkole

W przeddzień obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia zorganizowana przez uczniów klasy III Gimnazjum, wspomaganych przez uczennice klasy III SP. Za przygotowanie uczniów oraz oprawy scenicznej odpowiedzialni byli nauczyciele: p. M. Stój, p. I. Wójcik, p. M. Przybyłowicz i p. A. Honc.

Uroczystość wypełnił śpiew wzruszających utworów patriotycznych, przeplatanych fragmentami historii oraz odniesieniem do współczesnej Polski, a przede wszystkim do tego czym może Ona być i czym mogą cieszyć się jej mieszkańcy dzięki temu, ze ktoś kiedyś dla odzyskania niepodległości poświęcił swe życie.

Urozmaiceniem akademii okazał się spot nagrany wcześniej przez uczniów klasy III Gimnazjum oraz klasy VII SP.

Po części artystycznej uczniowie wręczyli na ręce Pana Dyrektora album stworzony specjalnie na 100-lecie niepodległości zatytułowany „100 Twarzy Biecza na 100 Lat Niepodległości”. W kolejnej części uroczystości uczniowie klas VIII SP i III Gimnazjum konkurowali ze sobą podczas konkursu historycznego przygotowanego i przeprowadzonego przez Pana Jerzego Mikosa.

Galeria