Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

Zmagania w The Big Challenge nagrodzone!

W ostatnim tygodniu nauki wreszcie dotarło do szkoły ogromne pudło z nagrodami za dla uczestników konkursu The Big Challenge. Tutaj nie ma przegranych – już sam fakt, że dla wszystkich naszych uczniów pytania testowe okazały się jak to sami określili „dosyć łatwe“, był sam w sobie nagrodą. Ponadto dyplomy i skromne upominki otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu, a ich wartość wzrastała zgodnie ze wzrostem punktów w ostatecznym rozrachunku.

W naszej szkole najlepsi okazali się: Kosma Kierek, Maja Gaber i Aleksandra Kamińska, przy czym Kosma otrzymał również bardzo wysoki wynik na tle całego kraju. Gratulujemy i zachęcamy do licznego udziału w przyszłym roku szkolnym!

Galeria

 

Kolejowy Dzień Dziecka

6 czerwca klasa I brała udział w Kolejowym Dniu Dziecka. Uczniowie wraz z wychowawczynią Leokadią Piotrowską oraz sprawującymi opiekę nad grupą rodzicami- panią Anną Lianą i panią Agnieszką Mituś zgromadzili się wcześnie rano na stacji kolejowej w Bieczu.

Wielka atrakcją okazał się przejazd pociągiem z naszej malowniczej miejscowości na dworzec kolejowy w Jaśle. W dobrych nastrojach przeszliśmy do Muzeum Regionalnego, gdzie pan przewodnik zapoznał dzieci ze zbiorami muzealnymi ziemi jasielskiej. O godz. 10:00 rozpoczął się, na dworcu, piknik kolejowy połączony z Dniem Dziecka. Gościem honorowym była pani Marszałek Maria Kurowska. Na piknik przybył również nasz pan Burmistrz Mirosław Wędrychowicz. Pyszne pierniczki przywiozła pani Dyrektor ZOJ-u Renata Gołębiowska.

Atmosfera stała się jeszcze milsza po życzeniach skierowanych do dzieci z okazji ich święta oraz odebraniu upominków, których małe, dziecięce rączki nie mogły pod koniec pomiescić. Hitem okazała się przejażdżka drezyną i zwiedzanie lokomotywy.

Razem z nami w Kolejowym Dniu Dziecka brali udział uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu wraz z sympatycznymi paniami: Martą Nowak-Wojtaszuk i Beatą Tumidajewicz.

Z tej niezapomnianej wyprawy wszyscy wróciliśmy do Biecza specjalnym czerwonym pociągiem, kursującym tylko tego dnia na trasie Jasło-Biecz-Jasło

Galeria

 

Sprawozdanie finansowe Stowarzyszenia Oświatowego "Nasza szkoła" za rok 2017

Sprawozdanie finansowe Stowarzyszenia Oświatowego "Nasza szkoła" przy Zespole Szkół nr 2 w Bieczu za okres 01.01.2017r.-31.12.2017 r.

 

  1. Wprowadzenie do sprawozdania finansowego >>>
  2. Sprawozdanie finansowe  informacje >>>
  3. Rachunek zysków i strat >>>
  4. Bilans >>>
  5. Dodatkowe informacje >>>

Dzień Matki 2018

25 maja br. uczniów klas młodszych zaszczycili wyjątkowi goście – Mamy. Dzieci miały okazję wyrazić swoją miłość i wdzięczność za codzienną troskę. Po wielu tygodniach przygotowań najmłodsi zaprezentowali piękne wiersze i piosenki. Ubarwiły ten występ solistki: Zuzia, Oliwia i Amelka. Starsi przedstawili scenki teatralne „ W galerii sztuki” oraz „Ucieczka smoków”. Jak zawsze nie mogło zabraknąć „Podgrodzian”, którzy zaprezentowali „Legendy krakowskie”. Wszystkich bardzo wzruszył występ Justynki, która zaśpiewała piękną balladę „Jak dobrze, mamo”. Na koniec Zuzia i Kacper zaprezentowali dwa tańce towarzyskie, a Maja zagrała „Sto lat” na keyboardzie. Wreszcie przyszedł czas na wręczenie Mamom prezentów: własnoręcznie wykonanych laurek i kwiatów.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Za przedstawicielami Małego Samorządziku bardzo dziękujemy wszystkim Mamom za poświęcony nam czas i jeszcze raz życzymy wszystkiego, co najlepsze, zdrowia, sukcesów w życiu zawodowym, szczęścia rodzinnego, by macierzyństwo niosło prawdziwą radość.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

 Galeria >>>

Robótki ręczne, trochę historii i tajne rytuały...

Tkactwo może być genialnym zajęciem również dla chłopców. W dniu 4 czerwca klasa II Gimnazjum oraz VI SP miały niepowtarzalną okazję wybrać się na niezwykle ciekawe warsztaty tkactwa zorganizowane przez w Łosiu przez Kasztel w Szymbarku. Podczas 1,5 godzinnych warsztatów uczniowie opanowali warsztat podstawy tkactwa i własnoręcznie wykonali dwukolorowe bransoletki (ci mniej wprawni raczej mini-szaliczki ;-))

Zajęcie okazało się tak zajmujące, że wszystkich, nawet chłopców pochłonęło bez reszty! Po zakończonym zadaniu grupa udała się na zwiedzanie Zagrody Maziarskiej w Łosiu, gdzie posłuchała o historii tej niegdyś bardzo zasobnej miejscowości, powstających tu dawniej wyrobach, takich jak np. dziegć, a na podsumowanie wycieczki, Pani przewodniczka opowiedziała o dawnych słowiańskich wierzeniach, demonach i sposobach ich odstraszania. Takich „smaczków” nikt się nie spodziewał ;-)

Galeria