This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

"Zamiast kwiatka niosę pomoc"

"Pomocy jest cały czas za mało, to jest kropla w morzu" J. Ochojska Nasza szkoła jest już oficjalnie zarejestrowana w Kampanii PAH Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc!

Celem tegorocznej akcji jest pomoc osobom dotkniętym skutkami suszy w Somalii.

Większość uczniów jest już po szkoleniach w ramach wolontariatu oraz po zajęciach wg scenariuszy "Akcja Edukacja", podczas których dowiedzieli się na temat szeroko pojętej pomocy.

Zakończenie roku szkolnego tuż tuż... Jeśli nie wypada "z pustymi rękami" dziękować ulubionemu nauczycielowi zawsze można postawić na własnoręcznie wykonaną różę z krepiny, piękną laurkę, a w niej kilka ciepłych słów... pomysłów cała głowa ;)

W dniu zakończenia roku szkolnego w naszej szkole będzie miał miejsce finał akcji Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc. W ten sposób dołączymy do Polskiej Akcji Humanitarnej i jej misji niesienia pomocy w krajach najbardziej potrzebujących.

Galeria

"Zakręceni" - część II

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, a także cała społeczność naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym po raz kolejny „zakręciła się na pomoc”, tzn. sumiennie gromadziła nakrętki, by wspomóc szlachetny cel. Podobnie jak w roku ubiegłym nakrętki zostały przekazane na rzecz stowarzyszenia Sprawne Smoki, mające pod opieką osoby niepełnosprawne z powiatu gorlickiego.

Mamy nadzieję, że owoc naszej zbiórki chociaż w niewielkim stopniu wspomoże rehabilitację ich podopiecznych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję. W tym roku najwięcej nakrętek przekazali Mikołaj Figura z kl. V oraz Stanisław Niewiadomski z kl. I.

Galeria

 

Pieniny 6-7 czerwca

W dniach 6-7 czerwca, klasy III G oraz 8 SP wyjechały na 2 dni w Pieniny. „Lightowy” program, okazał się ostatecznie prawdziwym wyzwaniem. Pierwszy dzień zaczęliśmy torem saneczkowym, następnie delikatnym podejściem pod Górę Wdżar, w drodze na którą znajdują się 3 nieczynne kamieniołomy, tworzące niezwykle ciekawy wąwóz. Atrakcją popołudnia był Park Linowy AB-landia – tutaj poczuliśmy, co znaczy prawdziwy nie tylko adrenalina i ekscytacja, ale także strach (zwłaszcza nasze opiekunki zastanawiające się czy możemy z tego pospadać?) ;-)

Gdy emocje opadły, udaliśmy się na spacer po Szczawnicy, a następnie na spoczynek…. Hmm to chyba za dużo powiedziane ;-) Tak, czy owak, po praktycznie nieprzespanej nocy, atrakcja dnia następnego, czyli Trzy Korony dla sporej części grupy okazały się trudniejsze niż przypuszczali. Na szczęście prawie wszystkim jakoś udało się zmobilizować i już po kilku godzinach wszyscy mogliśmy podziwiać zapierające dech w piersiach górskie szczyty.

Galeria

Jak nie czytam, jak czytam 2019

Kolejna edycja Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam” w naszej Szkole Dnia 29 maja 2019 r. uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Ideą przedsięwzięcia jest promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie oraz wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo.

W to warte uwagi wydarzenie angażuje się już od kilku lat wiele szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całej Polsce. W akcji „Jak nie czytam, jak czytam” 2018 wzięło udział 406 312 osób, w tym także my, uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bieczu. Nie wyobrażaliśmy sobie, by mogło nas zabraknąć w tym roku!

W ramach Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam” uczniowie klasy VI SP zaprezentowali się w programie artystycznym poświeconym literaturze i poezji.

Uczniowie całej Szkoły wzięli udział w ciekawym projekcie, którego celem jest stworzenie jedynego w swoim rodzaju opowiadania. Na czym polegało zadanie? Każdy, kto przyniósł swoją ulubioną książkę, otworzył ją na stronie numer 10 i zapisał na karteczce pierwsze zdanie z tej właśnie strony. W najbliższym czasie uczniowie klasy VI SP opracują zebrany materiał i stworzą z niego NASZE wspólne opowiadanie. Już nie możemy doczekać się efektów!

Podobnie jak w roku ubiegłym akcji „Jak nie czytam, jak czytam” towarzyszył Kiermasz Książki, podczas którego można było wymienić się z kolegami i koleżankami książkami i zdobyć w ten sposób egzemplarz, o którym marzyliśmy bądź który po prostu nas zainteresował.

Tradycyjnie już akcja zakończyła się chwilą cichej lektury przyniesionych książek. Zdjęcia i sprawozdanie z przebiegu akcji w naszej Szkole zostały już przesłane do organizatora - redakcji miesięcznika “Biblioteka w Szkole” i tym samym weźmiemy udział w losowaniu cennych nagród książkowych.

Anna Filus- Solarz

Galeria

 

Zielona Szkoła - dzień piąty

ZIELONA SZKOŁA NAD MORZEM 2 – 8 czerwca 2019 Dzień piąty

Ostatni dzień pobytu nad morzem… Chyba nikt z nas nie mógł uwierzyć, że czas minął tak szybko! Dopiero przyjechaliśmy do Władysławowa i już wracamy do Biecza? Nie… Jeszcze nie wracamy! Przed nami był jeszcze emocjonujący i obfitujący w atrakcje dzień.

Po śniadaniu po raz ostatni poszliśmy na spacer na plażę, by pożegnać się z morzem. Warto dodać, że w czasie pobytu we Władysławowie udało nam się zaobserwować, jak wiele twarzy ma morze. We wtorek było bardzo spokojne, pojawiały się na nim jedynie bardzo delikatne fale. W czwartek było już inne, bardziej wzburzone. Zmianie uległa także linia brzegowa, co można było bez trudu zaobserwować. W tym ostatnim dniu po raz pierwszy zobaczyliśmy pochmurny, nadmorski krajobraz. Nadal było ciepło, ale bez słońca.

To ogromne szczęście móc na własne oczy zobaczyć, jak zmienne jest morze. Poza tym uważamy, że… morze po prostu smuciło się, że odjeżdżamy. ;)

Po ostatnim spacerze brzegiem morza udaliśmy się w drogę powrotną. Ostatnim punktem na naszej trasie wycieczkowej był Zamek w Malborku. W 1309 roku wielki mistrz Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, znanego powszechnie jako zakon krzyżacki, Siegfried von Feuchtwangen, przeniósł do Malborka swój urząd. Tym samym zamek stał się stolicą jednego z najpotężniejszych państw na południowym wybrzeżu Bałtyku. Zamek w Malborku ma bardzo długą i bogatą historię, jest też największą średniowieczną twierdzą Europy. Pod względem powierzchni jest największy na świecie i znajduje się na liście zabytków UNESCO. Według szacunków budynek w obecnej formie składa się z kilkunastu tysięcy milionów cegieł, a dawniej, w swojej pierwotnej formie mogło ich być 30–50 milionów. Zamek i jego ciekawa historia zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Po zwiedzaniu Zamku w Malborku kontynuowaliśmy podróż do Biecza.

Anna Filus-Solarz

Galeria