Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

W środę, 19 czerwca, po uroczystej mszy świętej w kościele Bożego Ciała w Bieczu, cała nasz szkolna społeczność zebrała się na boisku szkolnym. W tym dniu, poza corocznym wyróżnieniem tych, który całoroczna pracą zasłużyli sobie na nagrody książkowe i świadectwa z czerwonym paskiem oraz odznaczenia za konkursy z różnorodnych dziedzin wiedzy, dodatkowo nagrodzono tych najbardziej wytrwałych w gromadzeniu nakrętek oraz baterii.

Po tej, niezwykle przyjemnej części, nadszedł czas na część najbardziej wzruszającą, która na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Tego dnia pożegnaliśmy bowiem dwie bardzo ważne dla naszej społeczności szkolnej osoby, które od września przejdą na zasłużoną emeryturę. W pierwszej kolejności podziękowano Panu Dyrektorowi, Jerzemu Kamińskiemu. W imieniu grona pracowników szkoły, Pani Małgorzata Niziołek odczytała pełne ciepła i wdzięczności słowa, będące wyrazem odczuć całej wspólnoty szkolnej, wyrażające podziękowania za dziesięcioletnią pracę w SP Nr 2 w Bieczu i za to, że pod jego skrzydłami wszyscy czuliśmy się tutaj jak w domu. W imieniu uczniów, Pana Dyrektora pożegnali przedstawiciele klas: VI, VII oraz III Gimnazjum.

Równie wzruszające podziękowania przygotowano Pani Jadwidze Nowak, naszej pedagog i bibliotekarce, której ciepły i opiekuńczy styl bycia na stałe wpisał się w wizerunek szkoły. Dla niej uczniowie klas VII przygotowali specjalny skecz „W bibliotece”, wzorowany na skeczu autorstwa Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Tego dnia Pan Dyrektor podziękował również księżom: ks. Stanisławowi Mularzowi i ks. Damianowi Bolce za roczną pracę w naszej szkole.

Po tej części wszyscy uczniowie udali się po zasłużone świadectwa, a po nich już tylko na upragnione WAKACJE ☺

Galeria

Pożegnanie ostatniego rocznika gimnazjalistów i pożegnanie klasy ósmej

18 czerwca absolwenci klasy III Gimnazjum pożegnali się z Dyrekcją, gronem pedagogicznym, pracownikami niepedagogicznymi naszej szkoły, a także ze swoimi koleżankami i kolegami z klas młodszych.

Podczas części oficjalnej Pan Dyrektor wraz z wychowawczyniami wręczył listy gratulacyjne rodzicom absolwentów, którzy mogli pochwalić się wzorowym zachowaniem ORAZ średnią co najmniej 5,0. Następnie wręczono nagrody książkowe uczniom, którzy zapracowali sobie w tym roku szkolnym na świadectwo z wyróżnieniem. Najlepsi sportowcy otrzymali statuetki, a wolontariuszom wręczono dyplomy za 3-letnią pracę na rzecz drugiego człowieka. Pani Małgorzata Kosacz wyróżniła uczennice, które reprezentowały szkołę tańcząc w DMZTL „Podgrodzianie”. Nagrodzono także „Mistrzów ortografii”, uczniów wyróżnionych w konkursie Kangur Matematyczny oraz w konkursie języka angielskiego Big Challenge oraz wzorowo wywiązującą się ze swoich zadań sekcję nagłaśniającą. Fundatorem nagród dla sekcji było w tym roku Stowarzyszenie Oświatowe „Nasza Szkoła”.

Po części oficjalnej uczniowie w krótkim programie słowno-muzycznym podziękowali dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły, a także rodzicom za pomoc w „przebrnięciu przez ten tor przeszkód”. Na otarcie łez, którym i tym razem nie zabrakło, uczniowie przedstawili, krótką scenkę humorystyczną z życia szkoły.

Galeria 

"Zamiast kwiatka niosę pomoc"

"Pomocy jest cały czas za mało, to jest kropla w morzu" J. Ochojska Nasza szkoła jest już oficjalnie zarejestrowana w Kampanii PAH Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc!

Celem tegorocznej akcji jest pomoc osobom dotkniętym skutkami suszy w Somalii.

Większość uczniów jest już po szkoleniach w ramach wolontariatu oraz po zajęciach wg scenariuszy "Akcja Edukacja", podczas których dowiedzieli się na temat szeroko pojętej pomocy.

Zakończenie roku szkolnego tuż tuż... Jeśli nie wypada "z pustymi rękami" dziękować ulubionemu nauczycielowi zawsze można postawić na własnoręcznie wykonaną różę z krepiny, piękną laurkę, a w niej kilka ciepłych słów... pomysłów cała głowa ;)

W dniu zakończenia roku szkolnego w naszej szkole będzie miał miejsce finał akcji Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc. W ten sposób dołączymy do Polskiej Akcji Humanitarnej i jej misji niesienia pomocy w krajach najbardziej potrzebujących.

Galeria

"Zakręceni" - część II

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, a także cała społeczność naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym po raz kolejny „zakręciła się na pomoc”, tzn. sumiennie gromadziła nakrętki, by wspomóc szlachetny cel. Podobnie jak w roku ubiegłym nakrętki zostały przekazane na rzecz stowarzyszenia Sprawne Smoki, mające pod opieką osoby niepełnosprawne z powiatu gorlickiego.

Mamy nadzieję, że owoc naszej zbiórki chociaż w niewielkim stopniu wspomoże rehabilitację ich podopiecznych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję. W tym roku najwięcej nakrętek przekazali Mikołaj Figura z kl. V oraz Stanisław Niewiadomski z kl. I.

Galeria

 

Pieniny 6-7 czerwca

W dniach 6-7 czerwca, klasy III G oraz 8 SP wyjechały na 2 dni w Pieniny. „Lightowy” program, okazał się ostatecznie prawdziwym wyzwaniem. Pierwszy dzień zaczęliśmy torem saneczkowym, następnie delikatnym podejściem pod Górę Wdżar, w drodze na którą znajdują się 3 nieczynne kamieniołomy, tworzące niezwykle ciekawy wąwóz. Atrakcją popołudnia był Park Linowy AB-landia – tutaj poczuliśmy, co znaczy prawdziwy nie tylko adrenalina i ekscytacja, ale także strach (zwłaszcza nasze opiekunki zastanawiające się czy możemy z tego pospadać?) ;-)

Gdy emocje opadły, udaliśmy się na spacer po Szczawnicy, a następnie na spoczynek…. Hmm to chyba za dużo powiedziane ;-) Tak, czy owak, po praktycznie nieprzespanej nocy, atrakcja dnia następnego, czyli Trzy Korony dla sporej części grupy okazały się trudniejsze niż przypuszczali. Na szczęście prawie wszystkim jakoś udało się zmobilizować i już po kilku godzinach wszyscy mogliśmy podziwiać zapierające dech w piersiach górskie szczyty.

Galeria