Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

II Gminnym Happeningu Ekologicznym "NIE DLA SMOGU"

W piątek 15 września uczniowie klas III naszej szkoły wraz ze swoimi rówieśnikami z całej gminy wzięli udział w II Gminnym Happeningu Ekologicznym  "NIE DLA SMOGU". Impreza odbyła się w ramach projektu "Ziemio oddychaj", dzięki pozyskaniu przez Gminę Biecz dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Po przywitaniu przez organizatorów i wręczeniu wszystkim uczestnikom przypinek z napisem "Przyjaciel przyrody” dzieci przemaszerowały wzdłuż deptaku nad rzeką, niosąc transparenty z hasłami ekologicznymi. Potem rozpoczęła się prawdziwa zabawa. Dzieci rywalizowały ze sobą w konkurencjach związanych z problematyką ekologiczną i sprawnościowych. Musiały się wykazać szybkością i refleksem rozpoznając rodzime gatunki drzew, segregując odpady, układając „puzzle” z ekologicznych plakatów czy uczestnicząc w „Kolei linowej” z butelek PET. Nasi młodzi zawodnicy stanęli na III miejscu podium (zwycięzcami turnieju zostali uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Strzeszynie, drugie miejsce zajęła grupa uczniów z  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Libuszy) i otrzymali nagrody indywidualne oraz dyplom. Na zakończenie obejrzeliśmy spektakl teatralny o tematyce ekologicznej w wykonaniu aktorów  Krakowskiego Biura Promocji Kultury pt. "Baron Smog".

Organizatorom, Miejsko – Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Bieczu oraz wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

 

 

 

Mamy podium w Krynicy!

 

Dnia 8 września 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bieczu, po raz kolejny wzięli udział w PKO Festiwalu Biegowym w Krynicy-Zdroju, była to już VIII edycja. Uczniowie startowali w Biegu Małopolskim na dystansie 600 metrów, który odbywał się na krynickim deptaku. W rywalizacji wzięło udział 1200 zawodników z całego województwa małopolskiego, w tym z naszej szkoły 20 uczniów. Wygrać nie było łatwo – odbyły się 23 serie biegów eliminacyjnych kwalifikujących najlepszych do finału. Nasze uczennice Oliwia Janas z klasy II SP 2 i Emilia Janas z klasy VII wywalczyły sobie udział w finale.

W biegach finałowych Oliwia i Emilia, w swoich kategoriach wiekowych okazały się najlepsze zajmując pierwsze miejsca. Oliwia zwyciężyła z czasem 2 minuty 27 sekund, a Emilia – 2 minuty 10 sekund.

Jesteśmy dumni, że uczennice naszej Szkoły podczas ceremonii dekoracji stanęły na najwyższym – pierwszym miejscu na podium.

Zarówno zwyciężczyniom Oliwii i Emilii, jak i wszystkim uczestnikom biegów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

 

 

 

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Już minęły wakacje ...

 

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/2018

w szkole, która nosi teraz nazwę:

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wacława Potockiego w Bieczu.

 

Spotkamy się 4 września 2017 roku w poniedziałek 

na Mszy św. o godz. 8:00 w Kolegiacie Bożego Ciała,

a później jeśli będzie sprzyjała nam pogoda

na boisku szkolnym o godz. 9:00.

Po krótkim występie artystycznym uczniowie udadzą się na spotkanie 

z wychowawcami w klasach.

Plan lekcji  na 2017/2018 jest już gotowy, 

wkrótce zostanie opublikowany.

Życzenia wakacyjne

Minął kolejny rok szkolny - zaowocował różnymi sukcesami uczniów i przyniósł satysfakcję z dobrze wykonanej pracy nauczycielom Zespołu Szkół Nr 2 w Bieczu.

Nadeszły upragnione wakacje. Niech to będzie czas bezpiecznego wypoczynku, nabrania nowych sił, by znów 1 września, stanąć do szkolnej rywalizacji.

Życzę dużo słońca, miłego pobytu w górach lub nad morzem... Do zobaczenia we wrześniu.

Konkurs "Świetlik"

W dniu 14 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik",w którym udział wzięło 18 uczniów z klas I-III szkoły podstawowej.

Troje uczniów otrzymało wyróżnienie i nagrody książkowe:

Zuzanna Wójcikiewicz klasa 1

Bartłomiej Tumidajewicz klasa 2b

Kacper Janas klasa 3

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i reprezentowanie naszej szkoły. 

Koordynator projektu: Joanna Jarecka-Ślusarz