image1 image2 image3

Polskie symbole narodowe – ważna sprawa

Polskie symbole narodowe, flaga, hymn i godło, są związane z naszą historią i mają określone znaczenie; orzeł w godle ma swe korzenie w legendzie o powstaniu Polski, hymn przypomina czasy zaborów i ważne postaci z naszej historii. Okazując im szacunek, pokazujemy, że znamy historię naszego kraju i że jest ona dla nas ważna. Wiedzą o tym uczniowie klasy VI SP, którzy w ramach zajęć z wychowawcą związanych z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę metodą projektu pracowali nad tematem, jak należy zachowywać się względem polskich symboli narodowych. Efekty ich pracy można podziwiać na gazetce ściennej „Echo Dwójki”.

Galeria

Przygotowań do Dnia Niepodległości ciąg dalszy

Kolejnym gestem upamiętnienia tej wyjątkowej daty jest opracowanie przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców albumu ukazującego zmieniający się na przestrzeni lat Biecz oraz naszą szkołę, stanowiącą nieodłączną część historii miasta. Album zawiera fotografie: od czarno-białych, pochodzących z dawnych kronik naszej szkoły, po współczesne wykonane przez uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz sympatyków naszej szkoły. Jego wydanie zostanie również sfinansowane ze sprzedaży słodkości upieczonych przez naszych uczniów i ich pomocnych mam i babć ;-)

Galeria

Przygotowania do obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości

Wszyscy przygotowujemy się do setnej rocznicy obchodów święta Niepodległości. W działania angażują się nie tylko poszczególne klasy, ale i szkolne organizacje. Najmłodsi wolontariusze pieką i sprzedają ciasteczka „patriotki”, by po gruntownym wysprzątaniu pomnika harcerskiego, którym od lat opiekuje się nasza szkoła, zakupić znicze i kwiaty uroczyście złożyć je w tym miejscu pamięci.

Przygotowując część artystyczną na uroczystą akademię, klasa III Gimnazjum postanowiła nakręcić krótki spot, w którym pyta kolegów nie o rys historyczny listopadowego święta, ale o pierwsze skojarzenie dotyczące naszego ukochanego i niepodległego kraju, w którym właśnie dzięki temu, że jest niepodległy, możemy rozwijać i wyrażać własne myśli.

Galeria

Dzień Edukacji Narodowej 2018

Czternasty października to dzień, w którym swoje święto mają wszyscy pracownicy oświaty. Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej Nr 2 w Bieczu miał bardzo uroczysty charakter.  Pan Dyrektor tradycyjnie już tego dnia podziękował nauczycielom za trud i zaangażowanie wkładane każdego dnia w edukację i wychowanie młodego pokolenia oraz nagrodził tych, którzy w ubiegłym roku szkolnym wyróżnili się szczególnie.

Oprawę artystyczną przygotowali wychowankowie klasy V i VI SP pod opieką Pani Anny Filus-Solarz i Pani Moniki Patrzyk. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie; był taniec towarzyski w wykonaniu Mikołaja Figury i jego partnerki Zuzanny, przedstawienie z udziałem Darii Muchy, niesfornej uczennic, Kacpra Szarłowicza, jej Anioła Stróża i Karoliny Baran, spektaklowej mamy Darii, piosenki w wykonaniu solistów i solistek z klasy III G i V SP oraz występy recytatorów. Na koniec zaangażowani w akademię uczniowie złożyli życzenia oraz wręczyli drobne upominki wszystkim pracownikom szkoły.

Opracowanie: Anna Filus-Solarz

Galeria

Klasa IV A na spektaklu:„Akademia Pana Kleksa” w Teatrze Nowym w Krakowie.

Dnia 16 października uczniowie klasy IV A odwiedzili Teatr Nowy w Krakowie, który  realizuje projekt pn. „TEATR NOWEGO WIDZA” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji PZU. W ramach projektu uczestniczyli 

w bezpłatnym spektaklu dla dzieci: „Akademia Pana Kleksa” wg Jana Brzechwy, w reżyserii Piotra Siekluckiego, a także brali udział w warsztatach prowadzonych przez artystów i twórców spektaklu.

Sceniczna adaptacja znakomitej powieści dla dzieci autorstwa Jana Brzechwy, to opowieść 

o niezwykłych przygodach Adasia Niezgódki w szkole Pana Kleksa. Spektakl jest  wędrówką po krainie magii i dziecięcej wyobraźni oraz zakamarkach marzeń i wyobrażeń na temat świata i edukacji.  Szkoła Ambrożego Kleksa otwiera nowe przestrzenie kreatywności, pozwala na poszerzanie swoich horyzontów.

Tematem powieści są przygody chłopców, których wychowuje i uczy pan Kleks. Nauka 

w Akademii  jest pewnego rodzaju zabawą, w trakcie której chłopcy mogą przyswajać nową wiedzę. Profesor  uczy chłopców także odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i za świat, w którym przyszło im żyć.

Po spektaklu dzieci uczestniczyły w warsztatach, które prowadzone były przez reżysera, scenografa, choreografa, artystów wizualnych oraz iluzjonistę. Odbiorcy mieli  okazję współuczestniczyć w przygotowaniu scenografii do pokazu spektaklu, zobaczyć funkcjonowanie i obsługę spektaklu, a także w ramach pracy z reżyserem przygotować 

się do aktywnego uczestniczenia w spektaklu.  Dzieci miały  również okazję popracować z kamerą.

W roli Pana Kleksa wystąpi znany krakowski aktor Tomasz Schimscheiner, Jacek Strama oraz absolwenci szkół teatralnych, akrobaci i piosenkarze.   Galeria >>>