This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Festiwal Biegowy Krynica Zdrój 2019

W dniu 6 września br. w Krynicy odbył się Festiwal Biegowy. Naszą szkołę, a zarazem gminę reprezentowało 30 uczniów z klas od III do VIII, którzy wzięli udział w Biegu Małopolskim w ramach 10 Tauron Festiwalu Biegowego.

Najpierw odbyły się biegi eliminacyjne, które wyłoniły finalistów. Do biegów finałowych z naszej szkoły zakwalifikowali się:

Oliwia Janas

Franek Kosiba

Oliwia Przybyło

Kacper Janas

Następnie odbyły się biegi finałowe, które wyłoniły zwycięzców całego Biegu Małopolskiego. I tutaj nasi finaliści pokazali klasę, zdobywając 3 miejsca na podium, w swoich kategoriach wiekowych:

OLIWIA JANAS – I MIEJSCE

KACPER JANAS – I MIEJSCE

FRANEK KOSIBA – III MIEJSCE

O 17:30 na krynickiej scenie, przy dźwiękach oklasków i aplauzu, odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom biegu. Dodatkowo uczniowie Ci otrzymają jednorazowe stypendia sportowe. To już kolejny rok, kiedy podczas Tauron Festiwalu Biegowego nasi uczniowie odnoszą sukcesy. W ubiegłym roku I miejsce zajęły siostry Oliwia i Emilia Janas. W tym roku Oliwia powtórzyła swój sukces, a Emilię godnie zastąpił brat Kacper, zajmując również najwyższe miejsce. Gratulujemy im i życzymy dalszych wysokich wyników sportowych.

Galeria

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Dnia 2 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście; ks. Janusz Kurasz – proboszcz Parafii Bożego Ciała w Bieczu, Pan Mirosław Wędrychowicz – Burmistrz Biecza, Pan Grzegorz Nosal – przewodniczący Rady Miasta, Pani Renata Gołębiowska – dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek oraz Pani Bożena Jóźwik-Mucha – Przewodnicząca Rady Rodziców. Okazja ku temu była szczególna, ponieważ tego dnia powitaliśmy nowego Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 im. W. Potockiego w Bieczu, Panią mgr Monikę Kowalską-Orlewską.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Pani wicedyrektor Małgorzata Niziołek powitała zaproszonych gości i Panią Dyrektor. Pani Monika Kowalska-Orlewska serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych, a szczególnie pierwszoklasistów i ich rodziców.

Następnie głos zabrali Pan Mirosław Wędrychowicz, Pan Grzegorz Nosal, Pani Renata Gołębiowska i Pani Bożena Jóźwik-Mucha, składając Pani Dyrektor gratulacje i życząc sukcesów zawodowych, a uczniom wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonych celów i radości z każdego dnia spędzonego w szkolnych murach. Podkreślali, jak ważna jest rola szkoły w odkrywaniu talentów i pasji uczniów, a także w budzeniu motywacji do nauki i wyzwalaniu pożądanych form aktywności.

Panią Dyrektor Monikę Kowalską-Orlewską powitali także w imieniu wszystkich uczniów bieckiej Dwójki uczniowie klasy VII SP. Złożyli życzenia wielu sukcesów w pracy, nieustających powodów do dumy z osiągnięć uczniów, stałego wsparcia od zawsze zaangażowanej i pomocnej kadry pedagogicznej i pracowników obsługi, aby Szkoła mogła kontynuować swoje wieloletnie tradycje dobrego kształcenia i wychowania. Ciepłe słowa powitania skierowali także do najmłodszych członków społeczności szkolnej – uczniów klasy I SP. Po części oficjalnej uczniowie klasy VII SP zaprezentowali się w programie artystycznym. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła uczniom roku obfitującego w efektywne działania i zaprosiła ich na pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami.

Anna Filus-Solarz

Galeria 

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Wacława Potockiego w Bieczu serdecznie zapraszają na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, które odbędzie się 2 września 2019 roku o godz. 9.00. Uroczystość będzie poprzedzona Mszą św. odprawioną o godz. 8.00 w Kolegiacie Bożego Ciała w Bieczu.

Zapraszamy!!!

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

W środę, 19 czerwca, po uroczystej mszy świętej w kościele Bożego Ciała w Bieczu, cała nasz szkolna społeczność zebrała się na boisku szkolnym. W tym dniu, poza corocznym wyróżnieniem tych, który całoroczna pracą zasłużyli sobie na nagrody książkowe i świadectwa z czerwonym paskiem oraz odznaczenia za konkursy z różnorodnych dziedzin wiedzy, dodatkowo nagrodzono tych najbardziej wytrwałych w gromadzeniu nakrętek oraz baterii.

Po tej, niezwykle przyjemnej części, nadszedł czas na część najbardziej wzruszającą, która na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Tego dnia pożegnaliśmy bowiem dwie bardzo ważne dla naszej społeczności szkolnej osoby, które od września przejdą na zasłużoną emeryturę. W pierwszej kolejności podziękowano Panu Dyrektorowi, Jerzemu Kamińskiemu. W imieniu grona pracowników szkoły, Pani Małgorzata Niziołek odczytała pełne ciepła i wdzięczności słowa, będące wyrazem odczuć całej wspólnoty szkolnej, wyrażające podziękowania za dziesięcioletnią pracę w SP Nr 2 w Bieczu i za to, że pod jego skrzydłami wszyscy czuliśmy się tutaj jak w domu. W imieniu uczniów, Pana Dyrektora pożegnali przedstawiciele klas: VI, VII oraz III Gimnazjum.

Równie wzruszające podziękowania przygotowano Pani Jadwidze Nowak, naszej pedagog i bibliotekarce, której ciepły i opiekuńczy styl bycia na stałe wpisał się w wizerunek szkoły. Dla niej uczniowie klas VII przygotowali specjalny skecz „W bibliotece”, wzorowany na skeczu autorstwa Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Tego dnia Pan Dyrektor podziękował również księżom: ks. Stanisławowi Mularzowi i ks. Damianowi Bolce za roczną pracę w naszej szkole.

Po tej części wszyscy uczniowie udali się po zasłużone świadectwa, a po nich już tylko na upragnione WAKACJE ☺

Galeria

Pożegnanie ostatniego rocznika gimnazjalistów i pożegnanie klasy ósmej

18 czerwca absolwenci klasy III Gimnazjum pożegnali się z Dyrekcją, gronem pedagogicznym, pracownikami niepedagogicznymi naszej szkoły, a także ze swoimi koleżankami i kolegami z klas młodszych.

Podczas części oficjalnej Pan Dyrektor wraz z wychowawczyniami wręczył listy gratulacyjne rodzicom absolwentów, którzy mogli pochwalić się wzorowym zachowaniem ORAZ średnią co najmniej 5,0. Następnie wręczono nagrody książkowe uczniom, którzy zapracowali sobie w tym roku szkolnym na świadectwo z wyróżnieniem. Najlepsi sportowcy otrzymali statuetki, a wolontariuszom wręczono dyplomy za 3-letnią pracę na rzecz drugiego człowieka. Pani Małgorzata Kosacz wyróżniła uczennice, które reprezentowały szkołę tańcząc w DMZTL „Podgrodzianie”. Nagrodzono także „Mistrzów ortografii”, uczniów wyróżnionych w konkursie Kangur Matematyczny oraz w konkursie języka angielskiego Big Challenge oraz wzorowo wywiązującą się ze swoich zadań sekcję nagłaśniającą. Fundatorem nagród dla sekcji było w tym roku Stowarzyszenie Oświatowe „Nasza Szkoła”.

Po części oficjalnej uczniowie w krótkim programie słowno-muzycznym podziękowali dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły, a także rodzicom za pomoc w „przebrnięciu przez ten tor przeszkód”. Na otarcie łez, którym i tym razem nie zabrakło, uczniowie przedstawili, krótką scenkę humorystyczną z życia szkoły.

Galeria