Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Gminny Konkurs Plastyczno - Literacki "Cztery łapy, pies kudłaty"

W środę 27 marca uczniowie klas młodszych wzięli udział w II Gminnym Konkursie plastyczno - literackim "Cztery łapy, pies kudłaty", organizowanym przez bibliotekę Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Libuszy. 

Konkurs przebiegał dwuetapowo - uczniowie klas I wykonywali prace plastyczne, przedstawiające bohaterów lektury Jana Grabowskiego "Puc, Bursztyn i goście". Jury dokonało wyboru we wcześniejszym terminie i podczas środowego spotkania laureatom wręczono nagrody. W tym gronie znalazł się uczeń klasy I - Piotr Kijek, który zajął III miejsce. 

Uczniowie klas drugich i trzecich rywalizowali ze sobą w konkursie czytelniczym, wykazując się wiedzą ze znajomości lektury. Naszą szkołę reprezentowali Oliwia Janas przygotowana przez P. Małgorzatę Honc oraz Kamil Trzaskoś, podopieczny P. Leokadii Piotrowskiej. Oliwce i Kamilowi gratulujemy wiedzy; ich drużyna zdobyła w konkursie 21 punktów, tracąc tylko 1 punkt do zwycięskich drużyn, które w wyniku dogrywki uzyskały trzy pierwsze miejsca.

Galeria >>>

Konkursy na kandydatów na stanowisko dyrektora

Burmistrz Biecza

dnia 4 kwietnia 2019 roku

ogłasza konkursy na kandydatów na stanowiska dyrektorów

Treść ogłoszenia >>>

I miejsce Zuzanny Wójcikiewicz

I miejsce Zuzanny Wójcikiewicz w XII Gminnym Konkursie Języka Angielskiego dla najmłodszych.

W dniu 26 marca nasze trzecioklasistki, Zuzanna Wójcikiewicz i Oliwia Janas, wzięły udział w zmaganiach konkursowych z języka angielskiego mających miejsce w Szkole Podstawowej Nr 1 w Bieczu.

Uczennice w pocie czoła dzielnie uzupełniały, kolorowały i nawet tłumaczyły dłuższe fragmenty tekstu, by pomóc komisji wyłonić zwycięzcę tegorocznej konkurencji. Obydwie nasze uczennice osiągnęły wysokie wyniki, a Zuzia Wójcikiewicz wyprzedziła wszystkich konkurentów i znalazła się na miejscu pierwszym.

Mimo, że miejsc na podium jest tylko trzy, wszyscy uczestnicy potrzymali ciekawe nagrody, świetnie się bawili i zawierali nowe przyjaźnie, a cale wydarzenie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Takie spotkania to kolejny powód by z takim zaangażowaniem jak nasze młodsze koleżanki uczyć się języka obcego.

Galeria

 

Wirtualna odznaka „Dobrze ZaPROJEKTowanej Szkoły" dla SP2 w Bieczu

Dzięki udziałowi w konkursie „Projekt z klasą" nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła"

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

5 lutego 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Przygotowania do akcji rozpoczęły się dużo wcześniej, kiedy to na lekcjach informatyki omawiane  były zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci (klasa IVa, IV b - "Bezpiecznie w Sieci"), na których uczniowie poznali witrynę Sieciaki.pl. Ponadto zajęcia związane z zagrożeniem płynącym z Internetu realizowane były na lekcjach wychowawczych, a także w ramach zajęć "Cyberulling - czy mnie to dotyczy?" w kl. VI i VII. Dzięki materiałom otrzymanym z saferinternt.pl udało się stworzyć gazetkę informującą uczniów oraz ich rodziców o głównych założeniach akcji DBI, o zasadach h bezpiecznego korzystania z Sieci, o zagrożeniach płynących z Internetu, a także gdzie i do kogo można zgłosić się  z prośbą o pomoc. Ogłoszony został także szkolny konkurs plastyczny na plakat "Bezpieczny Internet". Prace, które zostały przekazane, tworzyły dekorację podczas apelu związanego  z bezpieczeństwem w Internecie, a obecnie wyeksponowane są w głównym hallu. Każda osoba odwiedzająca naszą szkołę może podziwiać ciekawe i oryginalne plakaty. Korzystając z materiałów dostarczonych przez  saferinternet.pl, przygotowane zostały dyplomu uczestnictwa dla każdego ucznia biorącego udział w konkursie, oraz dyplomy za I, II, III miejsce oraz wyróżnienia. Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole była akademia przygotowana przez uczniów klasy IVa - "Internet to więcej niż zabawa - to Twoje życie", w trakcie której została przytoczona historia obchodów DBI na świecie i w Polsce. Ponadto uczniowie przedstawili bardzo ciekawą i zapadającą w pamięć historię młodej osoby, która uzależniona jest od Internetu. Rezygnuje ona zupełnie z życia rodzinnego, koleżeńskiego,  popada wręcz w obłęd. Na szczęście udaje jej się zrozumieć, że tak na prawdę takie życie jest nierealne, a ponadto niesie ogromne zagrożenia. W trakcie akademii został wyświetlony film autorstwa uczniów klasy VIII i III gim, realizowany w ramach projektu DBI. 

Film >>> 

Galeria >>>