Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Konkurs Ekologiczny

W dniu 04.04.2019 w SP NR 1 w BIECZU odbył się Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas VII - VIII i uczniów gimnazjum, pod patronatem Starosty Gorlickiego. 

Najlepsi uczniowie naszej szkoły: Kinga Dziki, Arkadiusz Wachowicz, Emilia Wlazło, wzięli udział w w/w konkursie. Polegał on na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań, dotyczących zagadnień ekologicznych.
W bieżącym roku tematem przewodnim konkursu była: "Chemia w środowisku i w żywności oraz jej wpływ na zdrowie człowieka "
Celem konkursu było m.in. 
- popularyzacja problematyki żywności ekologicznej 
- zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej negatywnego wpływu substancji chemicznych na środowisko i zdrowie człowieka 
- uwrażliwianie uczniów na aktualne problemy żywieniowe i zdrowie 

Jak co roku wśród wszystkich uczniów naszej szkoły, rozbudzamy wrażliwość ekologiczną i twórczą inspirację. Uczniowie pogłębiają wiadomości z zakresu ekologii oraz kształtują zdrowe nawyki już od najmłodszych lat.

Galeria >>>

Nasza pomoc w Namugongo w Ugandzie

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi Szkolny Klub Wolontariatu przy SP Nr 2 w Bieczu rozpoczął akcję sprzedaży zapiekanek. Celem akcji była zbiórka funduszy na budowę toalet w ramach udziału w szerszym projekcie realizowanym przez Salezjański Wolontariat Misyjny „Wolontariat Polska Pomoc w Namugongo w Ugandzie”, gdzie znajduje się znajduje się dom dla dzieci ulicy Don Bosco CALM.

W ośrodku znajduje schronienie ponad 60 dzieci, które mogą tu rozwijać swoje pasje, zdobywać nowe umiejętności, czy po prostu bezpiecznie spędzać ze sobą czas podczas gier zespołowych. Jest to jedyna w okolicy alternatywa dla spędzania czasu na ulicy, gdzie na młodych czyhają liczne zagrożenia.

Wybudowane tam wiele lat temu toalety są już mocno zniszczone. Ponadto jest ich stanowczo za mało dla tak licznej gromady młodzieży. Utrzymanie higieny na odpowiednim poziomie jest w Ugandzie kluczem do uniknięcia chorób. Pomimo dużej dbałości o i tak już zniszczony sprzęt sanitarny coraz częstsze są przypadki zachorowań wśród dzieci, wynikające z braku odpowiednich warunków higienicznych. Rząd Ugandy postawił przed ośrodkiem ultimatum – albo stan toalet zostanie polepszony, albo centrum zostanie zamknięte.

Bez chwili wahania, postanowiliśmy wspomóc SWM, z którym współpracujemy już od prawie pięciu lat. Dzięki naszemu wsparciu udało się uzbierać i przekazać na ten cel kwotę 500 złotych. Być może uda nam się chociaż trochę przyśpieszyć powziętą przez misjonarzy inicjatywę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę szlachetną akcję.

Galeria

Zebranie rodziców - 15.05.2019 r.

W środę, 15 maja 2019 r. odbędzie się zebranie z rodzicami

klasy I-III godz. 16.00

Klasy IV-VI - godz. 16.30

klasy VII,VIII i IIIg - godz. 17.00

Serdecznie zapraszamy!

PUBLIKACJA SPRAWOZDANIA FINANSOWEGO - BILANSU ZA 2018 ROK

Zgodnie z § 34 ust. 9 i 10  Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, sprawozdanie finansowe - BILANS jednostki /Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bieczu/ sporządzony na dzień 2018-12-31, wraz z załącznikami, został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Zespołu Obsługi Jednostek w Bieczu.  Link do bilansów https://bip.malopolska.pl/zepowbieczu,m,321165,2019.html 

 

Pomoc dla Antosi Kluk

Przez dwa tygodnie członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu piekli, zdobili i sprzedawali ciasta, pączki i ciasteczka, które następnie sprzedawali podczas szkolnych przerw. Dzięki przeprowadzonej akcji udało się uzbierać kwotę 800 złotych. Większość zebranych pieniędzy, tj. 600 złotych wpłaciliśmy na konto fundacji „Zdążyć z pomocą”, na rzecz jednej z podopiecznych fundacji, Antosi Kluk z Szymbarku

Uzbierana kwota ma wspomóc zbiórkę organizowaną w celu zgromadzenia pieniędzy na kosztowną i skomplikowaną operację rekonstrukcji krtani, która ma zostać przeprowadzona w klinice w Szwajcarii. 

 

Pozostałą część pieniędzy, przekażemy na remont toalet w domu dla dzieci ulicy w Namugongo w Ugandzie w ramach udziału w projekcie organizowanym przez Salezjański Wolontariat Misyjny. 

 

W akcję włączyli się: 

 

Martyna Raksa

Dawid Żegleń

Tomasz Kamiński

Emilia Janas

Mikołaj Mleczko

Aleksandra Pabis

Magdalena Ryba

Grzegorz Sendecki

Monika Bochenek

Emilia Wlazło

Zuzanna Juruś

Paula Wróbel

Anna Kabaj

Magdalena Tymkiewicz

Magdalena Wójcik

Vanessa Staroń

Karolina Baran

Emilia Grygiel

Aleksandra Jarasiewicz

Kinga Raksa

Zuzanna Sendra

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, ich rodzicom i babciom, które wspomogły swe pociechy w pieczeniu i zakupie potrzebnych produktów. 

Galeria