Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

Pomoc dla Patrycji

Najmłodsi wolontariusze zaangażowali się w akcję pomocy naszej byłej uczennicy, Patrycji Rogozińskiej chorującej na rdzeniowy zanik mięśni. Dzięki facebookowym możliwościom, Patrycja rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na wózek o napędzie elektrycznym.

Dzięki pracy naszych młodszych wolontariuszy z klas VI i VII oraz sprzedaży kolejnej partii słodkości a także dobremu sercu naszych uczniów i nauczycieli, udało nam się uzbierać imponującą kwotę 577 złotych, którą przekazaliśmy na konto naszej koleżanki.

Wszyscy ciepło pozdrawiamy Patrycję i życzymy jej samych sukcesów!

Galeria

Lekcja bibliotecznadla klas VI i VII

Po raz kolejny biblioteka w Bieczu zaprosiła naszych uczniów na warsztaty przybliżające twórczość jednego ze wspaniałych polskich pisarzy, autora książek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, Adama Bahdaja. Tym razem w zajęciach zatytułowanych „Podróż za jeden uśmiech” uczestniczyły klasy VI i VII. Uczniowie wysłuchali prezentacji przybliżającej sylwetkę autora, rozwiązywali zagadki dotyczące jego twórczości oraz oglądali ekranizację jednej z jego powieści „Wakacje z duchami”.

Galeria

Andrzejki 2018

Andrzejki już za nami, ale wspomnienia pozostaną z nami na długo. Dziewczyny z gimnazjum zadbały o wróżby, chłopcy zorganizowali lanie wosku, a uczennice i uczniowie z klasy VII, VIII i III G postarali się o przygotowanie przepysznych ciasteczek z wróżbą. Ciasteczka zawierały nie tylko przepowiednie, ale także życiowe porady oraz złote myśli, które mogliśmy interpretować na wiele sposobów. Oczywiście jak to w taki dzień nie zabrakło tańców oraz pysznego jedzenia, o które zadbała Rada Rodziców.

Galeria

Waga tornistra uczniowskiego

Główny Inspektor Sanitarny przedstawia zalecenia dotyczące właściwego wyboru tornistra/plecaka szkolnego, a także wskazania jak prawidłowo zapakować i kontrolować jego właściwe używanie:

 

 • waga tornistra nie powinna przekraczać 10 do 15 % masy ciała ucznia,
 • powinien posiadać usztywnioną ściankę przylegającą do pleców,
 • jego ciężar powinien być rozłożony symetrycznie,
 • cięższe rzeczy powinny być umieszczone na dnie, a lżejsze wyżej,
 • tornister powinien mieć równe, szerokie szelki,
 • długość szelek powinna umożliwić swobodne wkładanie i zdejmowanie jednocześnie zapewniając jak najlepsze przyleganie tornistra do pleców,
 • zalecane jest dodatkowe zapięcie spinające szelki z przodu klatki piersiowej,
 • tornister należy nosić na obu ramionach,
 • konieczna jest kontrola rodziców nad zawartością tornistra, aby zapobiec zabieraniu przez uczniów nadmiernej ilości zbędnych rzeczy,
 • wskazane jest podjęcie współpracy ze szkołą w celu zorganizowania na terenie szkoły miejsc, w których uczniowie będą mogli pozostawić część przyborów lub podręczników szkolnych.

Nadmierna waga tornistra może powodować nasilenie bólów pleców, ma wpływ na zmniejszenie pojemności płuc, może sprzyjać kształtowaniu nieprawidłowej statyki ciała i w efekcie skrzywieniom kręgosłupa. Na przekroczenie wagi tornistrów/plecaków uczniów mają wpływ przede wszystkim czynniki takie jak:

 • obciążenie podręcznikami i zeszytami z przedmiotów, które nie były ujęte w programie nauczania w danym dniu,
 • noszenie dodatkowych słowników i książek,
 • noszenie przedmiotów nie związanych bezpośrednio z programem nauczania, takich jak: pamiętniki, albumy, zabawki,
 • rodzaj materiału, z jakiego został wykonany tornister lub plecak (waga pustego tornistra waha się od 0,5 kg do 2 kg),
 • niewystarczający nadzór opiekunów (rodziców, nauczycieli) nad zawartością tornistrów,
 • rzadko występująca możliwość pozostawienia części podręczników i przyborów w szkołach.

Aby zapobiegać dysfunkcjom układu ruchu, oprócz prawidłowo dobranego, spakowanego i użytkowanego tornistra należy uczniom zapewnić odpowiednią ilość aktywności fizycznej, a także właściwe stanowisko pracy, zarówno w szkole jak i w domu, oraz wyrobić właściwe nawyki ruchowe (zachowanie symetrii ciała przy wykonywaniu czynności ruchowych i statycznych tj. oglądanie telewizji lub odrabianie lekcji.)

 Aby przeciwdziałać zjawisku przeciążonych plecaków Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska ogłosiła 1 października Ogólnopolskim Dniem Tornistra: https://www.gov.pl/web/edukacja/ogolnopolski-dzien-tornistra

Zebranie rodziców - 22.11.2018 r.

W czwartek, 22.11.2018, odbędzie się spotkanie z wychowawcami klas:


Godzina 16.00

kl. IIsp - sala nr 22- mgr Leokadia Piotrowska

kl. III sp - sala nr 21- mgr Małgorzata Honc

Godzina 16.30

kl. IVA sp - sala nr 31- mgr Lidia Karp

kl. IVB sp - sala nr 30- mgr Joanna Jarecka - Ślusarz

kl. V sp - sala nr 24 - mgr Monika Patrzyk

kl. VI sp - sala nr 28 - mgr Anna Filus- Solarz

Godzina 17.00

kl. VII sp - sala nr 7- mgr Agnieszka Pyznar

kl. VIII sp - sala 29 - mgr Grażyna Cetnarowska

kl. III gim. - sala 6 - mgr Iwona Wójcik

 

Serdecznie zapraszamy!