image1 image2 image3

Informacja dotycząca dzieci przyjętych do klasy pierwszej

Wszystkie podania dzieci do klasy I Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wacława Potockiego w Bieczu na rok szk. 2018/2019 zostały rozpatrzone pozytywnie.

Pomoc na Wielkanoc

Co by Cię bardziej ucieszyło: świąteczny mail, czy prawdziwa kartka, na której znajoma ręka skreśliła kilka słów od serca? Kolejny raz członkowie Samorządu Uczniowskiego rozprowadzają wśród uczniów, rodziców i nauczycieli świąteczne kartki, których moc jest podwójna. Za pierwszym razem ta moc ujawni się tuż przed Świętami, gdy adresat wyjmie kopertę ze skrzynki pocztowej i z uśmiechem ją otworzy. Za drugim razem dobra moc zadziała, gdy dochód ze sprzedaży zostanie zainwestowana w pomoc ludziom, którzy bardzo jej potrzebują, chorym i niepełnosprawnym z programu "Na Ratunek".

Galeria

"Rozwinąć skrzydła - pamiętając o przeszłości"

Rok 2018 został uchwalony przez Sejm RP Rokiem Jubileuszu odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji wolna Polska powróciła na mapę świata.

W związku z tym w obecnym roku szkolnym w naszej edukacji globalnej promując wśród uczniów ideę patriotyzmu, kształtując poczucie świadomości narodowej kładziemy mocny nacisk na edukację obywatelską.

Uczennice młodszych klas: Oliwia Przybyło, Zuzanna Stachura, Małgorzata Bochenek, Milena Korzeniec, Oliwia Janas oraz Aleksandra i Martyna Bartuś wzięły udział w konkursie plastycznym „Biało –czerwono –dumnie i narodowo” w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w ramach V edycji przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości”. Ich prace zachwycały swoja patriotyczną przemową. Za udział w tym przedsięwzięciu uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Galeria

 

"Tydzień z Internetem" w bibliotece

Za nami tydzień bogaty w wydarzenia... a wśród nich zaproponowany przez biecką Bibliotekę "TYDZIEŃ Z INTERNETEM".

Już od pięciu lat, w krajach Unii Europejskiej, obchodzi się Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie naszej szkoły w dniach 19-23 marca brali w nim czynny udział. Od spotkania z policjantem, który po raz kolejny uświadamiał naszym uczniom zasady bezpieczeństwa w sieci po cykl spotkań, które miały na celu uświadomić młodym użytkownikom internetu, że to, jak odbieramy i rozumiemy docierające do nas informacje o świecie, jest silnie związane z tym, gdzie żyjemy... by mieli okazję spojrzeć na to samo wydarzenie z innej niż na co dzień perspektywy. Motywem przewodnim tegorocznej akcji było krytyczne myślenie. Na zajęciach studyjnych uczniowie klas V, VI i VII wcielili się w rolę reporterek lub reporterów z redakcji „Wiadomości ze świata”. Czekały na nich cztery ciekawe praktyczne zadania, dzięki którym być może lepiej, a na pewno szerzej spojrzą na Świat.

Internet to wspaniały wynalazek. Korzystają z niego niemal wszyscy – dzieci i dorośli. Internet jest kopalnią wiedzy i informacji, miejscem nauki, placem zabaw, sklepem. Nie bójmy się wykorzystywać go do tych celów!

Galeria

 

Święto Szkoły po Europejsku

„Święto Szkoły po Europejsku – wspominamy patrona, promujemy Biecz, odkrywamy talenty’ i zachęcamy do picia wody’. 21 marca w ZS Nr 2 w Bieczu odbyła się uroczystość na cześć Patrona Szkoły - Wacława Potockiego, któremu poświęcono pierwszą część imprezy. Wacław Potocki, czyli Krzysiu Wszołek, w wywiadzie prowadzonym przez dziennikarzy: Joasię i Wiktora opowiadał nam o swoim życiu, dziełach, oraz o czasach w których żył. Święto Szkoły było jednocześnie Dniem Odkrywania Talentów. Społeczność szkolna podziwiała opracowane układy choreograficzne, umiejętności wokalne, aktorskie i kabaretowe.

Jako, że 21 marca to także pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, zgodnie z tradycją świętowaliśmy jednocześnie nadejście Wiosny. By nikomu w takim dniu nie przychodziła do głowy myśl o wagarach, młodzież naszej szkoły pokazała, że to szczególne święto można spędzić inaczej. W radosnych nastrojach, ubrani w kolorowe stroje, uczniowie „wyszli dziś z ławek”, by uczyć się przez zabawę za pomocą najnowocześniejszych metod kształcenia zwaną grywalizacja przy wykorzystaniu technologii informacyjnej: qr codow oraz aplikacji kahoot. W losowym podziale na 5-cio osobowe grupy wszyscy ochoczo zabrali się do realizacji przydzielonych im zadań. Każda z grup w klasopracowniach pod opieką nauczycieli z entuzjazmem wykonywała zadania tematycznie związane z wiosną. Równocześnie na aplikacji kahoot każda z grup rozwiązywała dodatkowe zadania, które sprawdzały nie tylko wiedzę uczniów, ale też umiejętność współpracy w zespole. W jednej z sal grupy łączyły się ze sobą wykonując plakat promujący nasze piękne miasto.

Jako, że 22 marca przypada Światowy Dzień Wody, nasza uroczystość była również okazją do przypomnienia wszystkim jak istotnym jest ona surowcem. Pod hasłem "Kontroluj picie wody - niech stanie się Twoim zdrowym nawykiem!" przy hojnym udziale sponsora: WYSOWIANKA S.A. mówiliśmy dziś również o tym, jak ważne w naszym codziennym funkcjonowaniu jest picie odpowiedniej ilości czystej wody. Młodsi uczniowie naszej szkoły podjęli dziś "WYZWANIE WODY" czyli zadeklarowali picie jej w odpowiednich ilościach oraz notowanie tego w specjalnie otrzymanym kalendarzu motywującym. Uczniowie klas starszych wzięli udział w tematycznym QUIZIE interaktywnym, dotyczącym przede wszystkim tematu wody, jej deficytów i sposobów oszczędzania. Oprócz dawki niezbędnej wiedzy obdarowani zostali przez naszego sponsora "wodnymi gadżetami", a wszyscy pozostali uczniowie otrzymali butelkę smacznej wody oraz garść ulotek z informacjami o właściwościach zdrowotnych i leczniczych wód z Wysowej. To działanie było kontynuacją programu: "Badacz wody", w którym uczniowie klasy IV, pod opieką Pani Grażyny Cetnarowskiej, jako jedna z 3344 drużyn z całego świata, pomagają rozwiązywać wodne problemy. Impreza ta, zorganizowana przez klasy IIGim., VIISP, oraz przedstawicieli klas IIIGim i IVSP, pod opieką pań: Grażyny Cetnarowkiej, Magdaleny Stój i Iwony Wójcik, zintegrowała społeczność szkolną, wytworzyła poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim była okazją do świetnej zabawy.

Galeria