Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Igrzyska Dzieci w Piłce Siatkowej

W dniach 19 i 22 lutego br w Strzeszynie odbyły się Igrzyska Dzieci w Piłce Siatkowej chłopców i dziewcząt. W zawodach wzięli udział uczniowie z klas V i VI SP gminy Biecz. Nasi zawodnicy zarówno dziewczęta jak i chłopcy okazali się niepokonani i zajęli I miejsca. Ponadto najlepszymi zawodnikami igrzysk okazali się uczniowie naszej szkoły Kinga Raksa i Jakub Rutana którzy w nagrodę otrzymali pamiątkowe statuetki  sportowe. Gratulujemy naszym zwycięzcom.

Galeria >>>

VII GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

 Dnia 8 marca, uczennice klasy VI SP, Daria Mucha i Kamila Hycnar, reprezentowały naszą Szkołę w zmaganiach drużynowych w VII Gminnym Konkursie Ortograficznym w Korczynie i zdobyły tytuł II Wicemistrza Ortografii. Dziewczyny udowodniły, że niestraszne im są zawiłości polskiej ortografii! Zadania były urozmaicone; uczestnicy konkursu musieli wykazać się nie tylko znajomością ortografii, ale umiejętnościami plastycznymi. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

I miejsce w gminnych zawodach sportowych w piłce ręcznej dziewcząt

Dnia 01 marca 2019 r. na hali sportowej w Libuszy odbyły się Igrzyska Dzieci w piłce ręczną dziewcząt. Uczennice naszej szkoły wygrały rywalizację w gminie Biecz.Piłkarki okazały się lepsze od innych reprezentacji, wygrywając mecze zdecydowanie i wysoko. Będą ponownie reprezentować naszą Gminę na zawodach powiatowych, które odbędą się na hali sportowej w Bobowej 20 marca br. Szkołę reprezentowały: Baran Karolina, Grygiel Emilia, Raksa Kinga, Staroń Vanessa, Wójcik Magdalena, Tymkiewicz Magdalena, Tumidajewicz Dominika, Jarasiewicz Aleksandra, Hycnar Natalia, Stachura Zuzanna i Grębska Weronika. 

Zawodniczką MVP została Baran Karolina.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria >>>

 

Jak Pierwszaki powitały wiosnę

Klasy młodsze powitały wiosnę aktywnie. Wybraliśmy się na długi spacer nad rzekę. Bardzo podoba nam się zwyczaj topienia marzanny, ale pamiętamy o tym, że należy chronić przyrodę. Z tego powodu ze znalezionych podczas spaceru patyczków i traw zrobiliśmy miniaturowe ekologiczne marzanny i wrzuciliśmy je do wody. W ten sposób połączyliśmy tradycję z szacunkiem do przyrody. Następnie zatrzymaliśmy się przy siłowni na świeżym powietrzu, gdzie wesoło spędziliśmy pozostały czas. Teraz pozostaje czekać na prawdziwą wiosnę.

Galeria >>>

Swięto Szkoły i I Dzień Wiosny 2019

Dzisiaj powitaliśmy w dwójce pierwszy dzień wiosny. Nie było jednak Marzanny, ani wyprawy nad rzekę - była za to świetna zabawa w murach szkoły. Dzień rozpoczęliśmy od konkurencji Kahoot! przeprowadzonej na sali gimnastycznej przez uczennice klasy III Gimnazjum w ramach projektu gimnazjalnego. Przygotowany przez dziewczyny test dotyczył wiedzy ogólnej oraz wiedzy o naszej szkole.

Kolejną atrakcją było dobranie międzyklasowych drużyn, dowodzonych przez uczniów klasy IIIG. Konkurencja, do której zostali przydzieleni uczniowie polegała na odnalezieniu i rozwiązaniu 22 zadań z różnych dziedzin wiedzy, głównie geografii, biologii, matematyki, języków obcych i sztuki, a także zadań logicznych, sprawdzających umiejętność analitycznego myślenia pod presją czasu.

Wszystkie drużyny poradziły sobie doskonale, a najwyższą ocenę kapitanowie i członkowie drużyn otrzymują za umiejętność pracy w grupie, którą dzisiaj opanowali niemal do perfekcji!

Po zakończeniu zabawy wszyscy zostali nagrodzeni słodkim poczęstunkiem ufundowanym przez Pana Dyrektora, za co serdecznie dziękujemy! Teraz pozostaje nam już tylko czekać na wiosnę i wypatrywać jej oznak za oknem ☺

 Galeria