Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

Klasa IV A na spektaklu:„Akademia Pana Kleksa” w Teatrze Nowym w Krakowie.

Dnia 16 października uczniowie klasy IV A odwiedzili Teatr Nowy w Krakowie, który  realizuje projekt pn. „TEATR NOWEGO WIDZA” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji PZU. W ramach projektu uczestniczyli 

w bezpłatnym spektaklu dla dzieci: „Akademia Pana Kleksa” wg Jana Brzechwy, w reżyserii Piotra Siekluckiego, a także brali udział w warsztatach prowadzonych przez artystów i twórców spektaklu.

Sceniczna adaptacja znakomitej powieści dla dzieci autorstwa Jana Brzechwy, to opowieść 

o niezwykłych przygodach Adasia Niezgódki w szkole Pana Kleksa. Spektakl jest  wędrówką po krainie magii i dziecięcej wyobraźni oraz zakamarkach marzeń i wyobrażeń na temat świata i edukacji.  Szkoła Ambrożego Kleksa otwiera nowe przestrzenie kreatywności, pozwala na poszerzanie swoich horyzontów.

Tematem powieści są przygody chłopców, których wychowuje i uczy pan Kleks. Nauka 

w Akademii  jest pewnego rodzaju zabawą, w trakcie której chłopcy mogą przyswajać nową wiedzę. Profesor  uczy chłopców także odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i za świat, w którym przyszło im żyć.

Po spektaklu dzieci uczestniczyły w warsztatach, które prowadzone były przez reżysera, scenografa, choreografa, artystów wizualnych oraz iluzjonistę. Odbiorcy mieli  okazję współuczestniczyć w przygotowaniu scenografii do pokazu spektaklu, zobaczyć funkcjonowanie i obsługę spektaklu, a także w ramach pracy z reżyserem przygotować 

się do aktywnego uczestniczenia w spektaklu.  Dzieci miały  również okazję popracować z kamerą.

W roli Pana Kleksa wystąpi znany krakowski aktor Tomasz Schimscheiner, Jacek Strama oraz absolwenci szkół teatralnych, akrobaci i piosenkarze.   Galeria >>>

 

"Już uczniowie!"

Dziś, 16 października 2018 r., miała miejsce szczególna uroczystość - do grona uczniów naszej szkoły została przyjęta gromadka pierwszoklasistów. Po powitaniu przez starszych kolegów dzieci z klasy pierwszej prezentowały swoje umiejętności w montażu słowno - muzycznym. Jak ocenili przedstawiciele Małego Samorządziku, wykazały się stosowną wiedzą i umiejętnościami, by uzyskać zaszczytne miano Ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu. Następnie, po uroczystym ślubowaniu, Dyrektor szkoły dokonał pasowania na ucznia. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i pamiątki zakupione przez Radę Rodziców. Opiekunowie z klasy VI wręczyli swoim podopiecznym upominki ufundowane przez sklepik szkolny.

Potem był jeszcze czas na sesję zdjęciową i poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Uroczystość upłynęła w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze.

   Serdecznie dziękuję wszystkim Gościom i całej społeczności szkolnej za udział w uroczystości i wszelką pomoc w jej przygotowaniu. Szczególne słowa podziękowania kieruję do Rodziców, Pana Dyrektora oraz opiekuna Małego Samorządziku - Pani Małgorzaty Honc wraz z wychowankami." 

 

                                                                     

Zmiana planu lekcji od 15 października 2018 r.

 

 

Od 15 października 2018 r. obowiązuje nowy plan lekcji >>>

Lekcja biblioteczna z udziałem klasy VI SP

Dnia 12 września 2018 r.  uczniowie klasy VI uczestniczyli w lekcji bibliotecznej Podróż za jeden uśmiech z Adamem Bahdajem. Szóstoklasiści obejrzeli prezentację dotyczącą życia i twórczości Autora, a następnie wzięli udział w licznych zabawach i konkursach przygotowanych przez panie z Biblioteki Biecz. Jeden z nich wcielił się nawet w postać Adama Bahdaja i przeprowadzono z nim wywiad. Ochotnicy czytali fragmenty książki Wakacje z Duchami. Nie zabrakło quizów, rebusów, zgadywanek dotyczących twórczości Adama Bahdaja. Na zakończenie uczniowie układali rozsypanki wyrazowe, odgadując tytuły utworów pisarza.

Galeria

Uczniowie klasy IVA i IVB na poranku filmowym w Bibliotece Biecz

Dnia 28 września 2018 r. czytelnia Bieckiej Biblioteki zamieniła się w salę kinową. Uczniowie klas czwartych  obejrzeli dwa odcinki serialu Wakacje z duchami, który powstał na motywach  powieści Adama Bahdaja o tym samym tytule. Pełna tajemniczych i zabawnych przygód opowieść o grupie chłopców spędzających wakacje w leśniczówce zainteresowała dzieci, które zadeklarowały, że z pewnością nie tylko obejrzą pozostałe odcinki serialu, ale i sięgną po książkę Bahdaja. 

Galeria >>>