Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

I miejsce Zuzanny Wójcikiewicz

I miejsce Zuzanny Wójcikiewicz w XII Gminnym Konkursie Języka Angielskiego dla najmłodszych.

W dniu 26 marca nasze trzecioklasistki, Zuzanna Wójcikiewicz i Oliwia Janas, wzięły udział w zmaganiach konkursowych z języka angielskiego mających miejsce w Szkole Podstawowej Nr 1 w Bieczu.

Uczennice w pocie czoła dzielnie uzupełniały, kolorowały i nawet tłumaczyły dłuższe fragmenty tekstu, by pomóc komisji wyłonić zwycięzcę tegorocznej konkurencji. Obydwie nasze uczennice osiągnęły wysokie wyniki, a Zuzia Wójcikiewicz wyprzedziła wszystkich konkurentów i znalazła się na miejscu pierwszym.

Mimo, że miejsc na podium jest tylko trzy, wszyscy uczestnicy potrzymali ciekawe nagrody, świetnie się bawili i zawierali nowe przyjaźnie, a cale wydarzenie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Takie spotkania to kolejny powód by z takim zaangażowaniem jak nasze młodsze koleżanki uczyć się języka obcego.

Galeria

 

Wirtualna odznaka „Dobrze ZaPROJEKTowanej Szkoły" dla SP2 w Bieczu

Dzięki udziałowi w konkursie „Projekt z klasą" nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła"

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

5 lutego 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Przygotowania do akcji rozpoczęły się dużo wcześniej, kiedy to na lekcjach informatyki omawiane  były zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci (klasa IVa, IV b - "Bezpiecznie w Sieci"), na których uczniowie poznali witrynę Sieciaki.pl. Ponadto zajęcia związane z zagrożeniem płynącym z Internetu realizowane były na lekcjach wychowawczych, a także w ramach zajęć "Cyberulling - czy mnie to dotyczy?" w kl. VI i VII. Dzięki materiałom otrzymanym z saferinternt.pl udało się stworzyć gazetkę informującą uczniów oraz ich rodziców o głównych założeniach akcji DBI, o zasadach h bezpiecznego korzystania z Sieci, o zagrożeniach płynących z Internetu, a także gdzie i do kogo można zgłosić się  z prośbą o pomoc. Ogłoszony został także szkolny konkurs plastyczny na plakat "Bezpieczny Internet". Prace, które zostały przekazane, tworzyły dekorację podczas apelu związanego  z bezpieczeństwem w Internecie, a obecnie wyeksponowane są w głównym hallu. Każda osoba odwiedzająca naszą szkołę może podziwiać ciekawe i oryginalne plakaty. Korzystając z materiałów dostarczonych przez  saferinternet.pl, przygotowane zostały dyplomu uczestnictwa dla każdego ucznia biorącego udział w konkursie, oraz dyplomy za I, II, III miejsce oraz wyróżnienia. Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole była akademia przygotowana przez uczniów klasy IVa - "Internet to więcej niż zabawa - to Twoje życie", w trakcie której została przytoczona historia obchodów DBI na świecie i w Polsce. Ponadto uczniowie przedstawili bardzo ciekawą i zapadającą w pamięć historię młodej osoby, która uzależniona jest od Internetu. Rezygnuje ona zupełnie z życia rodzinnego, koleżeńskiego,  popada wręcz w obłęd. Na szczęście udaje jej się zrozumieć, że tak na prawdę takie życie jest nierealne, a ponadto niesie ogromne zagrożenia. W trakcie akademii został wyświetlony film autorstwa uczniów klasy VIII i III gim, realizowany w ramach projektu DBI. 

Film >>> 

Galeria >>>

"Fraktal na stulecie"

Nasza szkoła włączyła się w realizację projektu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Matematyczne "Fraktal na stulecie" chcąc w ten sposób uczcić "Rok Matematyki". 81 uczniów stworzyło na szkolnym boisku "trójkąt Sierpińskiego".

 

Galeria >>>

 

 

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej

Dobra passa naszych sportowców trwa, po raz czwarty z rzędu zajmują najwyższe miejsce na podium. Tym razem uczennice z klasy VIII i III gimnazjum wygrały Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej, które odbyły się 7 marca br w Libuszy, wywalczając awans na zawody powiatowe. Tradycyjnie też wybierana była najlepsza zawodniczka turnieju i ten zaszczyt wraz z pamiątkową statuetką przypadł naszej uczennicy Martynie Raksie. Wszystkim dziewczynom gratulujemy i życzymy sukcesów na zawodach powiatowych.

Galeria >>>