This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Andrzejki w kl. I – III

Uczniowie klas I – III w bieżącym roku szkolnym mieli okazję ciekawie i nietypowo spędzić andrzejki.  W dniu 24 listopada 2014r. skorzystaliśmy z zaproszenia Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku i wzięliśmy udział  w zajęciach warsztatowo – edukacyjnych pt. „Tradycyjne zwyczaje andrzejkowe”. W ramach zajęć uczniowie wysłuchali opowiadania o dawnych andrzejkowych zwyczajach oraz brali udział w  tradycyjnych wróżbach: z „kołków w płocie”, ze skórki jabłka, z losów zawieszonych na gałązce.  Najwięcej radości sprawiło jednak dzieciom lanie wosku i odczytywanie przyszłości z cienia rzuconego na ścianę. Oprócz wróżb dzieci wzięły udział w warsztatach ceramicznych, podczas których poznały dawne techniki garncarskie oraz samodzielnie wykonały gliniane naczynia i ozdobne tabliczki. Swoje dzieła mogły zabrać ze sobą na pamiątkę. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i dostarczyło dzieciom wiele radości.

 

"Akademia Czystych Rąk Carex"

V edycja programu edukacyjnego "Akademia Czystych Rąk Carex"

Po sukcesie zeszłorocznej akcji, uczniowie naszej szkoły pod patronatem SK LOP biorą udział w kolejnej edycji programu "Akademia Czystych Rąk Carex". Celem akcji jest edukowanie dzieci w zakresie podstawowej profilaktyki zdrowia, a także promowanie prawidłowych nawyków związanych z higieną rąk. W szkole są już do dyspozycji nauczycieli pakiety materiałów edukacyjnych, w tym treści multimedialne, które w przystępny sposób przekazują uczniom wskazówki dotyczące profilaktyki zdrowia. Ponadto otrzymaliśmy bogaty zestaw środków higienicznych w postaci mydeł antybakteryjnych.  Badania laboratoryjne potwierdzają ich skuteczność, a zawarte w nich składniki pielęgnujące dodatkowo dbają o skórę dłoni przy każdym użyciu.Z programem Akademia Czystych Rąk Carex powiązany jest konkurs plastyczny „Gdzie były, co robiły Twoje ręce?”, w którym nasza szkołą ma szanse zdobyć atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do udziału. 

 

 

„Narzędzia w działaniu” – eduentuzjaści

Jako jedna z 800 szkół w całej Polsce bierzemy udział w projekcie Instytutu Badań Edukacyjnych, który polega na sprawdzaniu w praktyce lekcyjnej narzędzi wspierających realizację podstawy programowej.

Nauczyciele naszej szkoły zdobywają nowe doświadczenia i doskonalą swój warsztat pracy uczestnicząc w ogólnopolskiej akcji IBN „Narzędzia w działaniu”. Ma ona na celu upowszechnienie ciekawych pomysłów dydaktycznych opracowanych przez praktyków i ekspertów IBE. 

Przedsięwzięcie jest prowadzone w ramach projektu „Badanie jakości i efektywności edukacji oraz instytucjonalizacja zaplecza badawczego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach PO KL, Priorytet III.1, Poddziałanie 3.1.1. Nowości wprowadzane są na geografii oraz fizyce.

10 lat Stowarzyszenia Oświatowego NASZA SZKOŁA

 

Komunikat Rady Rodziców

Szanowni Rodzice, uprzejmie informujemy, że na zebraniu sprawozdawczo - wyborczym w dniu 29 września 2014 roku uchwalono dobrowolna składkę w wysokości 30,00 złotych na najstarsze dziecko, i na drugie w rodzinie 20,00 zł, kolejne dzieci uczące się w szkole zostają zwolnione z wpłaty.

W celu ułatwienia możliwości dokonywania opłat podajemy numer konta Rady Rodziców przy Zespole Szkół nr 2 w Bieczu, które prowadzone jest w Banku Spółdzielczym w Bieczu:

07 8627 0001 2002 3006 1694 0002,

w tytule wpłaty proszę podać imię i nazwisko dziecka i klasę.

Można także dokonywać wpłat u wychowawców klas.

Prosimy o dokonywanie wpłat, gdyż ułatwiają one możliwości współdziałania Rady Rodziców ze szkołą. Środki te wydatkowane są na imprezy szkolne (choinka, Dzień Dziecka), uroczystości szkolne, dofinansowanie wycieczek, nagrody dla uczniów, itp.

Liczymy na owocną współpracę rodziców z wybranym Zarządem Rady w składzie:

Przewodnicząca Małgorzata Honc

Z-ca Przewodniczącej Joanna Jarasiewicz

Skarbnik Beata Łukaszyk

Sekretarz Jadwiga Paszyńska