This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Kondolencje

 

Naszej drogiej Koleżance

Joannie Jareckiej-Ślusarz oraz Jej Rodzinie 

wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci Synka Kubusia

składają

 Koleżanki i Koledzy z Zespołu Szkół nr 2 w Bieczu.

Niech Bóg ześle Wam pocieszenie i wsparcie 

w tych trudnych chwilach.

 

Poligloci z „Dwójki”

W tym roku szkolnym nasi gimnazjaliści pokazali się od bardzo dobrej strony jako osoby władające jednocześnie kilkoma językami. W konkursie „Tandem” organizowanym przez Zespół Szkół Społecznych im. Jana Karskiego w Nowym Sączu we współpracy z Małopolskim Towarzystwem Oświatowym wystartowało aż 750 uczestników.Uczniowie podczas 3 etapów mierzyli się z zadaniami zarówno pisemnymi, jak i ustnymi z dwóch wybranych języków. W przypadku naszych uczniów były to: język angielski i język niemiecki. Zadania przygotowane dla uczestników wymagały ponadto wiedzy ogólnej, a także umiejętności radzenia sobie w sytuacji stresu, gdyż był to dla nich pierwszy poważny egzamin ustny na poziomie zbliżonym do maturalnego. Trójka naszych uczniów: Dominik Dyląg (III G), Sebastian Honc (III G) oraz Jakub Paszyński (II G) znaleźli się w ścisłej czołówce i zakwalifikowali się do II etapu, przy czym Jakub oraz Dominik zostali finalistami wymienionego konkursu. Serdecznie gratulujemy naszym poliglotom i życzymy dalszych sukcesów w realizowaniu swych pasji i rozwijaniu umiejętności językowych.

Rozśpiewane walentynki

Jak najpiękniej wyznać miłość?  Śpiewająco:). W przeddzień dnia Świętego Walentego, 13 lutego 2015 r.  odbył się II Walentynkowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej organizowany przez ZS nr 1 w Bieczu. Impreza miała miejsce w sali kina Farys. Na scenie zaprezentowali się soliści i zespoły z gimnazjów Gminy Biecz. Swoje talenty wokalne prezentowali w kilku językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim i rosyjskim. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. 

Naszą szkołę reprezentowały dwie solistki, Natalia Cieśla z kl. III i Olga Więcek z kl. I oraz bardzo męskie trio w składzie: Maciej Augustowski, Sebastian Honc i Jakub Wojakowicz z kl. III. Wszyscy nasi artyści zaprezentowali się rewelacyjnie. Natalia swoim anielskim głosem zauroczyła całą widownię wykonując utwór „Titanium” z repertuaru Sii i zajęła II miejsce w kategorii solistek. Olga brawurowo zaśpiewała piosenkę Shakiry „Nunca me acuerdo de olvidarte” i otrzymała wyróżnienie. Chłopcy zaś podbili serca zarówno publiczności jak i jury już podczas próby. W konkursie byli bezkonkurencyjni. Przebojowo zaprezentowali składankę utworów „La camisa negra” i „Canción del mariachi” i wkategorii zespołów zajęli I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

IV Gminny Konkurs Matematyczny

29 kwietnia 2015 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Racławicach Gminny Konkurs Matematyczny. Nasza uczennica Julia Wołtosz zdobyła III miejsce. Szkołę reprezentowała także Agnieszka Przybylska. Serdecznie gratulujemy!

I GMINNY KONKURS OZDÓB WIELKANOCNYCH

29. 03. 2015 r. rozstrzygnięto również  Gminny Konkurs Ozdób Wielkanocnych. II MIEJSCE w tym konkursie zajął  MIŁOSZ RAJCHEL , uczeń klasy I. Udział wzięły również dziewczynki z klasy I – Roksana Wal oraz Oliwia Przybyło.