This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

EUROPEJSKI KODEKS WALKI Z RAKIEM

W ramach współpracy z Centrum Onkologii Instytutu im. M Skłodowskiej – Curie w Warszawie uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz wybrani rodzice uczniów wzięli udział projekcie profilaktycznym „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem”. Projekt obejmuje edukację dzieci i młodzieży w zakresie prewencji pierwotnej nowotworów poprzez promowanie zdrowego stylu życia. Projekt jest realizowany w ramach Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych, zadanie p.n. Prewencja pierwotna nowotworów.

W czasie zajęć profilaktycznych uczniowie analizowali „Europejski Kodeks walki z Rakiem”, który ma na celu nie tylko ostrzeżenie przed szkodliwymi czynnikami, ale przede wszystkim zachęcenie do wyboru zdrowych zachowań. Program był swoistym zaproszeniem do prowadzenia aktywnego stylu życia.

W kodeksie mowa jest m.in. o problemie otyłości, promuje się zdrowe odżywianie, zwraca uwagę na unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce, ale także przypomina  o szczepieniach i badaniach profilaktycznych.

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI BATERII

31 maja została zakończona zbiórka baterii. W akcji wzięli uczniowie klas I – IV

Zwycięzcami konkursu na największą ilość baterii zostali:

  1. Jakub Stężowski kl. IV – 475 szt.
  2. Miłosz Rajchel kl. I – 202 szt.
  3. Zuzanna Sendra kl. II – 67 szt.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnej zbiórce w kolejnym roku szkolnym!

MAŁY SAMORZĄDZIK

 

Dzień Matki

We wtorek 26 maja gościliśmy w naszej szkole Mamy uczniów klas I-III oraz członków DMZTL "Podgrodzianie". 
Uroczystość rozpoczęto tańcem "Kujawiak" w wykonaniu starszej grupy "Podgrodzian". Następnie najmłodsze dzieci z klas pierwszej i drugiej umiliły gościom pobyt wierszami i piosenkami. Później młodsza grupa "Podgrodzian" zatańczyła wiązankę tańców śląskich, a uczniowie klasy III przedstawili refleksyjny spektakl pt. "Zagubiony czas". Uroczystość zakończył kolejny występ zespołu tanecznego, który tym razem wykonał tańce lubelskie oraz słodki poczęstunek dla naszych gości i łakocie dla wykonawców.
Cieszymy się, że drogim Paniom nie "zagubił się czas" i zechciałyście przyjąć zaproszenie na tę, tak ważną dla Waszych pociech, uroczystość

DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

1 czerwca br z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkół nr 2 w Bieczu odbył się Dzień Sportu Szkolnego. Składały się na niego turnieje piłki siatkowej dla dziewcząt i piłki nożnej dla chłopców. Turnieje odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych – dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Turniej piłki siatkowej odbył się na sali sportowej i wzięło w nim udział 7 drużyn żeńskich. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów.

Turniej piłki nożnej był wspaniałą okazją aby wypróbować nawierzchnię  na nowo wybudowanym boisku sportowym. Wzięło w nim udział 12 drużyn – 6 ze szkoły podstawowej i 6 z gimnazjum,  które rozlosowane zostały do dwóch grup. Drużyny, które zajęły 2 miejsca w grupach rozegrały mecz o trzecie miejsce, natomiast zwycięzcy grup zagrali wielki finał. Sędzią głównym zawodów był ksiądz katecheta Dariusz Weryński.

Drużyny, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały pamiątkowe medale, natomiast  wszyscy uczestnicy turniejów  nagrodę pocieszenia w postaci słodyczy.

Bez względu na wyniki meczów, wszyscy uczniowie świetnie się bawili, przestrzegając zasad zdrowej rywalizacji, a do boju zagrzewali ich koledzy i koleżanki z klasy i wychowawcy.

Kangur 2015

W konkursie "Kangur matematyczny" Agnieszka Przybylska (VI), Julia Wołtosz (VI) oraz Grzegorz Przybylski (II g) otrzymali wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!