This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

"Save the world - there is no planet B"

Z myślą o Tygodniu Edukacji Globalnej, nasi uczniowie postanowili podjąć tematykę kryzysu klimatycznego w również w języku obcym. W ramach akcji „SAVE THE WORLD - THERE IS NO PLANET B”, CZYLI „OCAL ŚWIAT – NIE MA PLANETY B” uczniowie klasy szóstej przygotowali serię plakatów w języku angielskim, które ukazują w sposób przystępny i przejrzysty problemy związane ze zmieniającym się klimatem, a także zaprezentować działania które wszyscy młodzi ludzie mogą wcielać w życie, by zapobiec wyniszczaniu Ziemi oraz zjawisku, jakim jest globalne ocieplenie.

Plakaty zostały umieszczone w kąciku patrona, by z ich pomocą nasi koledzy z pozostałych klas dostrzegli problem i zrozumieli, że działanie przeciwdziałanie zmianom klimatu zaczyna się od nas.

Do akcji przyłączyli się także nasi najmłodsi, czyli wychowankowie świetlicy szkolnej, którzy po krótkiej pogadance (tym razem w języku polskim ;-)) także wykonali swoje wersje plakatów, zdobiących świetlicową gazetkę, przywołujących do tego by ich koledzy pamiętali o trosce o naszą jedyną i niepowtarzalną planetę.

Galeria

ZEBRANIE RODZICÓW – 20 listopada 2019 r. GODZ. 16.00

ZEBRANIE RODZICÓW – 20 listopada 2019 r. GODZ. 16.00

Wychowawcy klas spotkają się z Państwem w salach:

kl. I - sala nr 21- mgr Małgorzata Honc

kl. II - sala nr 31- mgr Maria Wójcikiewicz

kl. III - sala nr 22- mgr Leokadia Piotrowska

kl. IV - sala nr 6 - mgr Iwona Wójcik

kl. VA - sala 29 - mgr Lidia Karp

kl. VB - sala 30 - mgr Joanna Jarecka-Ślusarz

kl. VI - sala 24 - mgr Monika Patrzyk

kl. VII - sala 28 - mgr Anna Filus- Solarz

kl. VIII - sala nr 7- mgr Agnieszka Pyznar

 

Akcja "Szkoła pamięta"

Szanowni Państwo,

w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

Łączę wyrazy szacunku

Anna Ostrowska

Rzecznik Prasowy MEN

"Szkoła do Hymnu" 2019

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażając swą radość z faktu, iż możemy żyć w wolnym i suwerennym kraju, podobnie jak w roku ubiegłym, w ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości (czyli w tym roku w piątek 8 listopada), dołączyliśmy do licznego grona szkół, przedszkoli i polskich placówek oświatowych w kraju i za granicą, o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewując 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Video

 

Ogrody w szkle, bajkowe skrzaty i cudowny nastrój…

W dniu dzisiejszym grupa wolontariuszy z klasy VII miała okazję wziąć udział w niecodziennych zajęciach integracyjnych. Wraz z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej uczestniczyli oni w procesie tworzenia rzeczy niesamowitych: przepięknych choinek i kartek świątecznych, wyrobów z gliny, połyskujących bajkowych postaci, ogrodów w szkle i lasów w butelce.

W ten nieziemski nastrój wprowadziły ich Panie opiekunki, które wraz z podopiecznymi cierpliwie uczyły jak krok po kroku wykonać te cieszące oko ozdoby. Dodatkowo nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda dzień wychowanków ośrodka i z niekrytym podziwem dla ich kunsztu i zręczności obserwować ich pracę i niejednego się od nich nauczyć.

To była niezwykle wartościowa i jakże przyjemna lekcja ☺

Galeria