Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

1 czerwca br z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkół nr 2 w Bieczu odbył się Dzień Sportu Szkolnego. Składały się na niego turnieje piłki siatkowej dla dziewcząt i piłki nożnej dla chłopców. Turnieje odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych – dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Turniej piłki siatkowej odbył się na sali sportowej i wzięło w nim udział 7 drużyn żeńskich. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów.

Turniej piłki nożnej był wspaniałą okazją aby wypróbować nawierzchnię  na nowo wybudowanym boisku sportowym. Wzięło w nim udział 12 drużyn – 6 ze szkoły podstawowej i 6 z gimnazjum,  które rozlosowane zostały do dwóch grup. Drużyny, które zajęły 2 miejsca w grupach rozegrały mecz o trzecie miejsce, natomiast zwycięzcy grup zagrali wielki finał. Sędzią głównym zawodów był ksiądz katecheta Dariusz Weryński.

Drużyny, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały pamiątkowe medale, natomiast  wszyscy uczestnicy turniejów  nagrodę pocieszenia w postaci słodyczy.

Bez względu na wyniki meczów, wszyscy uczniowie świetnie się bawili, przestrzegając zasad zdrowej rywalizacji, a do boju zagrzewali ich koledzy i koleżanki z klasy i wychowawcy.

Kangur 2015

W konkursie "Kangur matematyczny" Agnieszka Przybylska (VI), Julia Wołtosz (VI) oraz Grzegorz Przybylski (II g) otrzymali wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

Kondolencje

 

Naszej drogiej Koleżance

Joannie Jareckiej-Ślusarz oraz Jej Rodzinie 

wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci Synka Kubusia

składają

 Koleżanki i Koledzy z Zespołu Szkół nr 2 w Bieczu.

Niech Bóg ześle Wam pocieszenie i wsparcie 

w tych trudnych chwilach.

 

Poligloci z „Dwójki”

W tym roku szkolnym nasi gimnazjaliści pokazali się od bardzo dobrej strony jako osoby władające jednocześnie kilkoma językami. W konkursie „Tandem” organizowanym przez Zespół Szkół Społecznych im. Jana Karskiego w Nowym Sączu we współpracy z Małopolskim Towarzystwem Oświatowym wystartowało aż 750 uczestników.Uczniowie podczas 3 etapów mierzyli się z zadaniami zarówno pisemnymi, jak i ustnymi z dwóch wybranych języków. W przypadku naszych uczniów były to: język angielski i język niemiecki. Zadania przygotowane dla uczestników wymagały ponadto wiedzy ogólnej, a także umiejętności radzenia sobie w sytuacji stresu, gdyż był to dla nich pierwszy poważny egzamin ustny na poziomie zbliżonym do maturalnego. Trójka naszych uczniów: Dominik Dyląg (III G), Sebastian Honc (III G) oraz Jakub Paszyński (II G) znaleźli się w ścisłej czołówce i zakwalifikowali się do II etapu, przy czym Jakub oraz Dominik zostali finalistami wymienionego konkursu. Serdecznie gratulujemy naszym poliglotom i życzymy dalszych sukcesów w realizowaniu swych pasji i rozwijaniu umiejętności językowych.

Rozśpiewane walentynki

Jak najpiękniej wyznać miłość?  Śpiewająco:). W przeddzień dnia Świętego Walentego, 13 lutego 2015 r.  odbył się II Walentynkowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej organizowany przez ZS nr 1 w Bieczu. Impreza miała miejsce w sali kina Farys. Na scenie zaprezentowali się soliści i zespoły z gimnazjów Gminy Biecz. Swoje talenty wokalne prezentowali w kilku językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim i rosyjskim. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. 

Naszą szkołę reprezentowały dwie solistki, Natalia Cieśla z kl. III i Olga Więcek z kl. I oraz bardzo męskie trio w składzie: Maciej Augustowski, Sebastian Honc i Jakub Wojakowicz z kl. III. Wszyscy nasi artyści zaprezentowali się rewelacyjnie. Natalia swoim anielskim głosem zauroczyła całą widownię wykonując utwór „Titanium” z repertuaru Sii i zajęła II miejsce w kategorii solistek. Olga brawurowo zaśpiewała piosenkę Shakiry „Nunca me acuerdo de olvidarte” i otrzymała wyróżnienie. Chłopcy zaś podbili serca zarówno publiczności jak i jury już podczas próby. W konkursie byli bezkonkurencyjni. Przebojowo zaprezentowali składankę utworów „La camisa negra” i „Canción del mariachi” i wkategorii zespołów zajęli I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!