Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Akademia z okazji 11 Listopada

13 listopada odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości, którą przygotowali uczniowie klasy I gim, II gim pod kierunkiem pani Małgorzata Niziołek i pana Jerzego Mikosa. Uroczystość uświetniły pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru szkolnego, którym kieruje pan Adam Honc. Dekorację przygotowała pani Małgorzata Przybyłowicz.

Sukces Julii Wołtosz w Gminnym Konkursie „Eko-Gawęda”

Julia Wołtosz, uczennica II klasy Gimnazjum, zajęła II miejsce w Konkursie Ekologiczno-Literackim „Eko-Gawęda” zorganizowanym przez Gminę Biecz w związku z realizacją Gminnego Programu Edukacji Ekologicznej „Ziemio żyj”.

Konkurs polegał na napisaniu bajki dla dzieci, której tematem przewodnim były segregacja śmieci i szkodliwość spalania śmieci w paleniskach domowych. 

Nagrodzone w konkursie „Skrzacie opowieści” Julki to pouczająca bajka o skrzacie Emilu i jego towarzyszach, którzy pewnego dnia przestali przejmować się czystością swojej wioski… Jak zakończyła się ta historia? Zapraszamy do lektury „Skrzacich opowieści”, które ukażą się niebawem na łamach gazetki szkolnej „Dwójka".

 

Spotkanie z policjantami w ZS nr 2 w Bieczu

Dnia 23 września 2016 r. w Zespole Szkół nr 2 w Bieczu odbyło się spotkanie uczniów I klasy Szkoły Podstawowej z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach; młodszym aspirantem, panem Gustawem Janasem i sierżantem, panem Grzegorzem Szymańskim. 

Pan Gustaw Janas rozmawiał z dziećmi o zasadach bezpiecznego poruszania się na drodze. Zwrócił uwagę na to, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.  Następnie udał się z dziećmi na pobliskie skrzyżowanie, gdzie pod opieką policjantów i wychowawczyni przechodziły na drugą stronę jezdni, stosując się do obowiązujących zasad prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja umundurowania i wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Policjanci obdarowali dzieci obrazkami do kolorowania związanymi z bezpieczeństwem i znaczkami odblaskowymi.

Tego rodzaju działania są ważne, ponieważ przyczyniają sie do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród dzieci, wpływają na poprawę bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach.

 

Podium dla Emilii Janas z ZS nr 2 w Bieczu

Uczennica Zespołu Szkół nr 2 w Bieczu – Emilia Janas  zdobyła III miejsce w Biegu Małopolski w ramach  7 PZU Festiwalu Biegowego Krynica 2016. W pierwszym dniu Festiwalu Biegowego, 9 września, odbyły się eliminacje do Biegu Małopolski (600 m), w którym wystartowało aż 1 623 zawodników, w tym 30 uczniów z ZS nr 2 w Bieczu. Do biegów finałowych w każdej kategorii wiekowej awansowało tylko 30 zawodników. W swojej kategorii wiekowej Emilia Janas zajęła wysoką trzecią lokatę. Wszyscy uczestnicy Biegu otrzymali pamiątkowe medale, a Emilię dodatkowo wyróżniono nagrodą rzeczową.

Emilii gratulujemy zwycięstwa oraz życzymy dalszych sukcesów!

 

Zebranie rodziców - 20.09.2016 r.

We wtorek, 20.09.2016 o godz. 16.00, odbędzie się spotkanie z wychowawcami klas:

 kl. I sp - sala nr 21- mgr Małgorzata Honc

kl. IIA sp - sala nr 31- mgr Maria Wójcikiewicz

kl. IIB sp - sala nr 30- mgr Joanna Jarecka - Ślusarz

kl. III sp - sala nr 22- mgr Leokadia Piotrowska

kl. IV sp - sala nr 24 - mgr Anna Filus- Solarz

kl. V sp - sala nr 7- mgr Agnieszka Pyznar

kl. II gim - sala nr 6 - mgr Jerzy Mikos

kl. III gim - sala nr 4 - mgr Magdalena Stój

Serdecznie zapraszamy!