This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Andrzejki dla najmłodszych

28 XI klasy I-III uczestniczyły w poranku wróżb i magii w ramach andrzejek. Wszyscy uczniowie przygotowali swoje znaki zodiaku, aby poznać przyjazne sobie znaki i z nimi zatańczyć. Spotkanie przy muzyce poprowadzili uczniowie klasy III i Samorządzik pod opieką p. L. Piotrowskiej. Było dużo wróżb, przepowiedni i zabaw. Spotkanie umilały wóżki, księżniczki i Królowa Lodu z klasy III. Jedna z wróżb polegała na celnym rzucie, do miski 1 grosika, po to aby przekonać się czy marzenie się spełni. W ten sposób Samorządzik przyłączył się i zainaugurował ogólnopolską akcję "Góra grosza".

Galeria

Andrzejki klas IV-V

W środowe popołudnie rozpoczęliśmy cykl andrzejkowych zabaw. Jako pierwsi bawili się uczniowie klas IV, Va i Vb.

W cudownie magicznym nastroju, o który „dekoracyjnie” zadbały piątoklasistki należące do sekcji dekoracyjnej Samorządu Uczniowskiego, przenieśliśmy się w świat horoskopów i wróżb. Każda z klas przygotowała swój niepowtarzalny zestaw andrzejkowych zabaw, które bez reszty wciągnęły wszystkich uczestników. Poza tradycyjnymi sercami z imionami, czy wróżbami z kubeczków, pojawiły się zabawy numeryczne, wróżby z kostkami do gry, a także magiczna studnia, czy przepowiednie z pękających balonów. O poczęstunek tradycyjnie zadbali rodzice, a o oprawę muzyczną DJ’e z klasy VIII, Mateusz Cieśla i Michał Dziedzic.

Dni andrzejkowych wróżb oficjalnie uważamy za rozpoczęte! :-)

Galeria

NO PROMIL - NO PROBLEM 2019

Aktywna Dwójkowa młodzież – Kampania społeczna NO PROMIL – NO PROBLEM 2019

Piątek, 20 listopada 2019 r., był dla uczniów klasy VI SP niezwykle pracowity; do południa wzięli udział w Programie Profilaktyki Zintegrowanej „Archipelag Skarbów”, a następnie w kampanii społecznej NO PROMIL – NO PROBLEM 2019.

Nasi Szóstoklasiści stanęli na wysokości zadania i przewodząc bieckiemu Marszowi Trzeźwości, wołając głośno: „Nie pijemy, bo jedziemy”, przeszli wraz z młodzieżą z innych szkół podstawowych z Gminy Biecz na Rynek, by w centrum miasta wziąć udział w happeningu pod hasłem „Chcemy bezpiecznych dróg. Chcemy, aby kierowca był trzeźwy”. Kampania NO PROMIL – NO PROBLEM, organizowana w Gminie Biecz już od wielu lat, ma na celu zmniejszanie liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmianę społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy. Poza tym ma wzbudzić wśród młodych ludzi refleksję na temat tego, co w życiu ważne, aby mogli świadomie podejmować decyzje i to nie tylko te, które związane ze stanem trzeźwości; ma pomóc młodym ludziom dostrzec wartość odpowiedzialności.

Podczas happeningu nasi uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w kontroli trzeźwości prowadzonej przez funkcjonariuszy policji z Komendy Policji w Bieczu. Uczniowie obdarowywali zatrzymywanych przez policjantów kierowców i napotkanych mieszkańców Biecza ulotkami i balonami kampanijnymi oraz częstowali cukierkami. Było to dla nich nowe, ciekawe doświadczenie. Zwieńczeniem działań naszych Szóstoklasistów w ramach kampanii społecznej NO PROMIL – NO PROBLEM było zaproszenie zgromadzonej na Rynku młodzieży do wspólnego tańca – belgijki.

Więcej o kampanii na stronie https://www.bezpromilowo.pl/kamp2019/

Anna Filus-Solarz

Galeria

Program Profilaktyki Zintegrowanej "Archipelag skarbów 2019"

Program Profilaktyki Zintegrowanej „Archipelag Skarbów”

W dniach 21-22 listopada 2019 r. uczniowie klasy VI SP wzięli udział w Programie Profilaktyki Zintegrowanej „Archipelag Skarbów”. Trzygodzinne bloki warsztatów w dwa kolejne dni zamieniły grupę młodzieży z gminy Biecz w poszukiwaczy skarbu, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń.

Archipelag Skarbów to żywy i dynamiczny program profilaktyczny dla młodzieży, który uczy zdrowego i mądrego stylu życia. Pokazuje młodym ich ogromny pozytywny potencjał – zupełnie inaczej niż o młodzieży mówią masowe media. Program jest wpisany do „Systemu standardów i rekomendacji programów profilaktycznych” sygnowanego przez najważniejsze agendy Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej (Ośrodek Rozwoju Edukacji, Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Instytut Psychiatrii i Neurologii).

Trenerzy mówili o wartościach w życiu każdego człowieka, bez względu na jego wiek, takich jak miłość, szacunek, zaufanie, które pozwalają budować właściwe relacje z drugim człowiekiem. Tłumaczyli, by każdy młody człowiek znalazł w swoim życiu przewodnika, który będzie mu pomagał, dawał wskazówki; taką osobą może być mama, tata, nauczyciel, rodzeństwo... Uczniowie bieckiej Dwójki nie tylko dowiedzieli się ciekawych rzeczy o dorastaniu, ale także brali aktywny udział w ćwiczeniach i konkursach organizowanych przez trenerów „Archipelagu Skrbów” i wielu z nich zostało nagrodzonych niebieskimi opaskami na rękę z napisami „Szanuj”, „Pomyśl” oraz innymi upominkami.

Dopełnieniem programu były spotkania realizatorów Programu z rodzicami oraz nauczycielami, których celem było udzielenie wskazówek odnośnie rozmów z młodzieżą na trudne tematy.

Anna Filus-Solarz

Galeria

Szkoła na słodko

W czwartek 21 listopada uczniowie klas II i III pojechali na wycieczkę do Pijalni Czekolady w Korczynie koło Krosna. Mieliśmy możliwość poznać technologię produkcji czekolady od plantacji kakaowców po gotowy produkt. Dla najbardziej uważnych słuchaczy przewidziano nagrody. Czekolada dosłownie lała się strumieniami i wszyscy uczestnicy mogli degustować różne jej gatunki, włącznie z najmniej znaną - różową.

Na koniec każde dziecko przygotowało i ozdobiło własną czekoladę. Nie oparliśmy się tez pokusie zakupów przepięknych wyrobów czekoladowych w firmowym sklepiku. Było naprawdę.... słodko:-)

Galeria