image1 image2 image3

VII SZKOLNY KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

27 marca 2015 r. rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Palm Wielkanocnych. W konkursie wzięło udział 13 uczniów ze szkoły podstawowej. Wykonali oni, własnoręcznie lub z pomocą rodziny, piękne i okazałe palmy wielkanocne. Wszyscy pamiętali, że w palmy nie można wplatać zbóż oraz sztucznych kwiatów.

Wyniki konkursu:

 I miejsce – Piotr Stępień kl. V, Kacper Janas kl. I   praca zbiorowa

 II miejsce – Jakub Barzyk kl. IV

 III miejsce – Grzegorz Sendecki kl. III

 

 Udział wzięli również:

Milena Korzeniec kl. I

Vanessa Staroń kl. II

Kamila Hycnar kl. II

Arkadiusz Wachowicz kl. III

Jakub Stężowski  kl. V

Paula Wróbel kl. V

Mateusz Krygowski kl. V

Martyna Jarasiewicz kl. V

Martyna Przewoznik kl. V

Zdobywcy I, II i III miejsca otrzymali gry planszowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i czekoladowe zajączki.

Organizatorem konkursu była p.Leokadia Piotrowska.

Informacja o naborze uczniów: sześciolatków i siedmiolatków do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wacława Potockiego w Bieczu

Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Bieczu informuje, że wszystkie dzieci, których Rodzice złożyli podania zostały zakwalifikowane do przyjęcia do szkoły na rok szkolny 2015/2016.

W dniach 23 kwietnia do 30 kwietnia 2015 roku proszę Rodziców o potwierdzenia woli uczęszczania do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej nr 2 - czy rzeczywiście dziecko będzie chodziło od 1 września do naszej szkoły, czy zamierzacie Państwo starać się o odroczenie sześciolatka. Jest to bardzo istotne w celu zaplanowania organizacji pracy szkoły w nowym roku szkolnym.

 

Małopolski projekt "Jeżdżę z głową"

 

Na feriach szkolnych, od 23 do 27 lutego 2015 roku Zespół Szkół nr 2 w Bieczu będzie realizował małopolski projekt „Jeżdżę z głową”, w ramach zadania pod nazwą „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”. Projekt finansowany jest w części ze środków Województwa Małopolskiego (40%) oraz ze środków Gminy Biecz, przy symbolicznej odpłatności Rodziców dzieci biorących udział w projekcie.Projekt „Jeżdżę z głową” ma na celu opanowanie umiejętności poprawnej techniki jazdy na nartach przez dzieci ze szkół podstawowych oraz edukację w zakresie bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich, w tym m.in. ukształtowanie nawyku jazdy w kasku.Zajęcia zorganizowane są dla uczniów klasy 3 Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu, którzy jeszcze nie uczyli się jeździć na nartach.Kurs obejmuje 20 godzin nauki jazdy na nartach. Miejscem realizacji projektu jest stacja narciarska Magura Małastów.  Zajęcia z uczniami prowadził będzie wykwalifikowany instruktor. Dodatkowo w ramach projektu dzieci mają zagwarantowane: wypożyczenie sprzętu narciarskiego, karnet zjazdowy, fachową opiekę oraz przewóz. W projekcie weźmie udział 10 dzieci naszej szkoły.

Mikołajki klasy IV

Z okazji mikołajek uczniowie klasy IV wraz ze swoimi rówieśnikami zMiejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach wzięli udział w międzyszkolnej wycieczce do kina Helios w Nowym Sączu. Wspólnie oglądnęli film pt. „Wielka Szóstka”/Big Hero 6 w reżyserii Don Halla i Chrisa Williamsa.To przezabawna amerykańska komedia animowana o superbohaterach, których pierwowzór odnajdziemy w komiksach Marvela. Bohaterem filmu jest młody geniusz robotyki - Hiro Hamada, który wraz ze swoim robotem Baymaxem zostaje uwikłany w plan zniszczenia dynamicznie rozwijającego się miasta San Fransokyo.

Przed projekcją filmu uczniowie uczestniczyli w spotkaniu w ramach cyklu „Kino na Temat Junior”.Wspólnie zastanawiali się nad tym, kto może być Superbohaterem, co to jest odwaga, jakimi cechami wyróżnia się bohater? Za aktywny udział i głos w dyskusji:Eliza Furmanek, Piotr Honc, Dawid Żegleń i Maciej Michalec otrzymali upominki, a wszyscy uczniowie gadżety w formie kolorowanek. Wszyscy uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni i pełni wrażeń.

 

 

Andrzejki w kl. I – III

Uczniowie klas I – III w bieżącym roku szkolnym mieli okazję ciekawie i nietypowo spędzić andrzejki.  W dniu 24 listopada 2014r. skorzystaliśmy z zaproszenia Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku i wzięliśmy udział  w zajęciach warsztatowo – edukacyjnych pt. „Tradycyjne zwyczaje andrzejkowe”. W ramach zajęć uczniowie wysłuchali opowiadania o dawnych andrzejkowych zwyczajach oraz brali udział w  tradycyjnych wróżbach: z „kołków w płocie”, ze skórki jabłka, z losów zawieszonych na gałązce.  Najwięcej radości sprawiło jednak dzieciom lanie wosku i odczytywanie przyszłości z cienia rzuconego na ścianę. Oprócz wróżb dzieci wzięły udział w warsztatach ceramicznych, podczas których poznały dawne techniki garncarskie oraz samodzielnie wykonały gliniane naczynia i ozdobne tabliczki. Swoje dzieła mogły zabrać ze sobą na pamiątkę. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i dostarczyło dzieciom wiele radości.