Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego”

W naszej szkole od 1 września 2017 roku będzie realizowany projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego”. Jednym z komponentów projektu jest wsparcie orientacji zawodowej uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych – przedsięwzięcie ma na celu zapewnienie dostępu do doradztwa edukacyjno-zawodowego dla wszystkich zainteresowanych uczniów szkoły gimnazjalnej, by ich wybory edukacyjne, a następnie kariera zawodowa wynikały z właściwego rozpoznania ich predyspozycji oraz sytuacji na rynku pracy. Utworzony zostanie Szkolny Punkt Informacji i Kariery (SPInKa) umożliwiający realizację doradztwa edukacyjno – zawodowego dla uczniów, w ramach którego zostanie zapewniony dostęp do poradnictwa edukacyjno-zawodowego. Zadania w SPInKa realizować będzie doradca zawodowy Joanna Jarecka - Ślusarz, posiadająca kwalifikacje z zakresu doradztwa zawodowego.

Rekrutacja uczniów do SPInKi rozpocznie się 9 czerwca i potrwa do końca obecnego roku szkolnego. Uczniowie objęci programem to uczniowie obecnej klasy 1 i 2 Gimnazjum.

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w zajęciach z doradztwa edukacyjno-zawodowego w Szkolnym Punkcie Informacji i Kariery .

Koordynator projektu: Joanna Jarecka - Ślusarz

 

Ogólnopolska Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” w ZS nr 2 w Bieczu

Dnia  14 czerwca 2017 r. uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Ideą przedsięwzięcia była promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie oraz wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo. 

W to warte uwagi wydarzenie zaangażowało się w ubiegłym roku wiele szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. W akcji „Jak nie czytam, jak czytam” 2016 wzięło udział 432 608 osób, w tym także my, uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół nr 2 w Bieczu. Nie wyobrażaliśmy sobie, by mogło nas zabraknąć w tym roku!

W ramach Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam” uczniowie klasy V SP zaprezentowali ciekawą prezentację „Wokół książki”, a uczniowie klasy IV SP przedstawienie według pomysłu Kamili Hycnar „Kosmiczna podróż bieczanki”.

Oprócz tego uczniowie klas IV-VI SP wzięli udział w drużynowym Szkolnym Konkursie Czytelniczym, a gimnazjaliści w drużynowym Konkursie na Hasło Promujące Czytelnictwo.

Wyniki Szkolnego Konkursu Czytelniczego:

I miejsce: klasa IV SP

II miejsce: klasa V SP

III miejsce: klasa VI SP

Wyniki Szkolnego Konkursu na Hasło Promujące Czytelnictwo:

I miejsce: klasa II G

II miejsce: klasa I G

III miejsce: klasa III G

Wyjątkowo miłym wydarzeniem w ramach Akcji było publiczne czytanie ulubionych książek uczniów ZS nr 2 w Bieczu. Chętnych do zaprezentowania fragmentów swoich książek było wielu, co jest dowodem tego, że słowo czytane jest dla nich ważne.

Zdjęcia i sprawozdanie z przebiegu Akcji w naszej Szkole zostały już przesłane do organizatora - redakcji miesięcznika “Biblioteka w Szkole” i tym samym weźmiemy udział w losowaniu cennych nagród książkowych. 

 

 

 

Kamila Hycnar laureatką XXIII edycji konkursu „Znam moje miasto, znam Ziemię Gorlicką”

Dnia 30 maja 2017 roku w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Gorlicach odbył się finał XXIII edycji konkursu „Znam moje miasto, znam Ziemię Gorlicką” organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorlickiej. 

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego. Zadaniem uczestników w I etapie rywalizacji było napisanie pracy literackiej osadzonej w realiach Ziemi Gorlickiej, której akcja mogła toczyć się współcześnie bądź nawiązywać do historii.

W I etapie konkursu wzięło udział dwóch uczniów naszej Szkoły, Kamila Hycnar i Kacper Szarłowicz z klasy IV SP. Ich prace różniły się diametralnie; Kamila za pośrednictwem swojego opowiadania („Kosmiczna podróż bieczanki”) odbyła podróż w przyszłość, zaś Kacper („Synowska miłość w czasie wojny”) cofnął się do czasów II wojny światowej.

Spośród nadesłanych prac wybrano najlepsze, które zostały zakwalifikowane do ścisłego finału i publicznej prezentacji w II etapie konkursu, w tym historię autorstwa Kamili Hycnar.

Komisja konkursowa oraz widownia zgromadzona w auli byli pod wrażeniem staranności i dociekliwości uczniów, którzy przedstawili efekty swojej pracy w postaci projekcji filmowych, pokazów slajdów, prezentacji wspomnień i wierszy.

Kamila z pomocą kolegów i koleżanek z klasy IV SP (Kacper Szarłowicz – Lucio, Daria Mucha – kosmitka w fabryce maszyn, Jakub Rutana – kosmiczny potwór, Szymon Knybel i Vanessa Staroń – kosmici, Jakub Drozd i Zuzanna Sendra – rodzice Kamili) zaprezentowała swoją pracę w formie przedstawienia i ostatecznie zajęła III miejsce w konkursie. 

Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem:

http://www.gorlice.pl/pl/225/1927/-znam-moje-miasto-znam-ziemie-gorlicka-.html

http://gorlice.tv/5213-znamy-zwyciezcow-konkursu-znam-moje-miasto-znam-ziemie-gorlicka.html

https://pl-pl.facebook.com/Gorlice/

 

 

Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2017/2018.

Rodzice/Opiekunowie zainteresowani zapisaniem dziecka do świetlicy szkolnej proszeni są o złożenie karty zgłoszenia w sekretariacie szkoły, u wychowawcy klasy bądź u wychowawcy świetlicy do 14 czerwca 2017 r. Przed dostarczeniem karty zgłoszenia należy zapoznać się  z Regulaminem świetlicy. Karta zgłoszenia oraz regulamin dostępne są w zakładce Świetlica. Prosimy o rzetelne wypełnienie karty zgłoszenia. Liczba miejsc jest ograniczona. Lista uczniów zakwalifikowanych do świetlicy zostanie wywieszona na tablicy przy głównym wejściu do szkoły w ostatnim tygodniu roku szkolnego. 

XVII Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych

W dniu 30 maja 2017 roku w naszej szkole zorganizowano już po raz XVII Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych. W konkursie wzięło udział 25 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z Gminy Biecz. Konkurs składał się z 2 części: testu sprawdzającego umiejętność rozumienia tekstu słuchanego i czytanego oraz testu znajomości funkcji językowych i terminów leksykalnych.

Na podium znaleźli się:

Zofia Rak, uczennica ZS-P w Libuszy – miejsce I

Emilia Janas, uczennica naszej szkoły – miejsce II

Filip Słowik, uczeń SP w Sitnicy – III miejsce

Wyróżnienia otrzymali:

Julia Mika oraz Grzegorz Gogola ze ZSP w Rożnowicach

Konkurs miał na celu doskonalenie umiejętności językowych dzieci i młodzieży, popularyzację języka angielskiego wśród uczniów szkół podstawowych, promowanie uczniów ze szczególnymi uzdolnieniami lingwistycznymi oraz rozwijanie w młodym pokoleniu poczucia wiary we własne możliwości.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody które zostały ufundowane przez Gminę Biecz. Uczniów pragnących sprawdzić swe umiejętności językowe oraz przygotowujących ich nauczycieli serdecznie zapraszamy za rok.

Organizator konkursu:

Joanna Jarecka- Ślusarz

Iwona Wójcik