Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Wycieczka klasy VII

W czasach masowej komunikacji i mobilności, powszechnego przemieszczania się ludzi, podróżowania w celach turystycznych czy zawodowych, a co za tym idzie globalizacji i unifikacji kultury pojawia się coraz większa potrzeba poznawania różnych kultur. W zmieniającym się świecie przebywanie wśród ludzi z innych środowisk rodzi także potrzebę zgłębienia własnej kultury, odnalezienia swoich korzeni, aby lepiej poznać i zrozumieć siebie. Uświadomienie sobie własnej tożsamości pomaga młodemu człowiekowi dając poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Ważne są więc wszystkie działania mające na celu edukację regionalną. Aby zrozumieć siebie - kim jestem - i przyjąć dziedzictwo kulturowe, w tym szczególnie dziedzictwo polskiej kultury należy poznać jej cechy i wartości. Dlatego za priorytet uznaliśmy przekazywanie naszym uczniom, że tradycja nie jest w opozycji do nowoczesności. 

Uczniowie klasy VII mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z góralem, na którym dowiedzieli się, że mądrością minionych pokoleń było umiejętne czerpanie z dorobku przodków. Pan Paweł Karpiel opowiadał jak wygląda i z czego składa się tradycyjny strój góralski. Zagrał też dla nich m.in. na piszczałce pasterskiej, fujarce, rogu pasterskim, dudach, flecie sopranowym i altowych i innych góralskich instrumentach. Góralską gwarą opowiedział historię prezentowanych instrumentów oraz ich przeznaczenie, opisal tradycje góralskie, kuchnię i zaakcentował silną więź z górami. Uświadomił nam sobie, że kultura ludowa niesie w sobie uniwersalne ogólnoludzkie wartości. Utożsamianie się ze swoją Ojczyzną przejawia się poprzez walory środowiska naturalnego, historię, kulturę. Szeroko pojęta kultura jest wyrazem wielowiekowego dziedzictwa.

Mamy podium w Krynicy!

 

Dnia 8 września 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bieczu, po raz kolejny wzięli udział w PKO Festiwalu Biegowym w Krynicy-Zdroju, była to już VIII edycja. Uczniowie startowali w Biegu Małopolskim na dystansie 600 metrów, który odbywał się na krynickim deptaku. W rywalizacji wzięło udział 1200 zawodników z całego województwa małopolskiego, w tym z naszej szkoły 20 uczniów. Wygrać nie było łatwo – odbyły się 23 serie biegów eliminacyjnych kwalifikujących najlepszych do finału. Nasze uczennice Oliwia Janas z klasy II SP 2 i Emilia Janas z klasy VII wywalczyły sobie udział w finale.

W biegach finałowych Oliwia i Emilia, w swoich kategoriach wiekowych okazały się najlepsze zajmując pierwsze miejsca. Oliwia zwyciężyła z czasem 2 minuty 27 sekund, a Emilia – 2 minuty 10 sekund.

Jesteśmy dumni, że uczennice naszej Szkoły podczas ceremonii dekoracji stanęły na najwyższym – pierwszym miejscu na podium.

Zarówno zwyciężczyniom Oliwii i Emilii, jak i wszystkim uczestnikom biegów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

 

 

 

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Już minęły wakacje ...

 

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/2018

w szkole, która nosi teraz nazwę:

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wacława Potockiego w Bieczu.

 

Spotkamy się 4 września 2017 roku w poniedziałek 

na Mszy św. o godz. 8:00 w Kolegiacie Bożego Ciała,

a później jeśli będzie sprzyjała nam pogoda

na boisku szkolnym o godz. 9:00.

Po krótkim występie artystycznym uczniowie udadzą się na spotkanie 

z wychowawcami w klasach.

Plan lekcji  na 2017/2018 jest już gotowy, 

wkrótce zostanie opublikowany.

Życzenia wakacyjne

Minął kolejny rok szkolny - zaowocował różnymi sukcesami uczniów i przyniósł satysfakcję z dobrze wykonanej pracy nauczycielom Zespołu Szkół Nr 2 w Bieczu.

Nadeszły upragnione wakacje. Niech to będzie czas bezpiecznego wypoczynku, nabrania nowych sił, by znów 1 września, stanąć do szkolnej rywalizacji.

Życzę dużo słońca, miłego pobytu w górach lub nad morzem... Do zobaczenia we wrześniu.

Konkurs "Świetlik"

W dniu 14 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik",w którym udział wzięło 18 uczniów z klas I-III szkoły podstawowej.

Troje uczniów otrzymało wyróżnienie i nagrody książkowe:

Zuzanna Wójcikiewicz klasa 1

Bartłomiej Tumidajewicz klasa 2b

Kacper Janas klasa 3

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i reprezentowanie naszej szkoły. 

Koordynator projektu: Joanna Jarecka-Ślusarz