Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

"Warto czasami zrobić stop klatkę i zastanowić się jak ja mówię o innych osobach i je pokazuje."

I my obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji.  Wyjątkowy dzień. Miał za zadanie uwrażliwić na przejawy nietolerancji, pokazać że jest wokół nas oraz zachęcić do skutecznego jej przeciwdziałania.

Dzieci tworzyły plakaty, układały hasła dotyczące tolerancji i rozmawiały o przejawach tolerancji w klasie, w szkole i na podwórku.

W klasach starszych obchody Dnia Tolerancji były okazją do rozmowy o trudnym losie uchodźców. Uczniowie zainspirowani animowanym filmem Ali z Afganistanu rozmawiali o ludziach, którzy muszą uciekać ze swojej ojczyzny i o trudnościach, jakie stoją przed nimi w obcych krajach. Uczniowie zauważali, że obok siebie żyją ludzie wielu kultur, z różnymi poglądami, a wyznawane przez nich wartości nie są ani gorsze, ani lepsze – po prostu inne.

Dla każdego z nas Dzień Tolerancji powinien stać się okazją do zastanowienia się nad własną postawą wobec innych, szczególnie przedstawicieli innych kultur, religii czy regionów świata.

Szkolenie Nauczycieli.

U progu Tygodnia Edukacji Globalnej Rada Pedagogiczna naszej Szkoły wzięła udział w kolejnym z cyklu szkoleń dotyczących Edukacji Globalnej.

Po przypomnieniu celów i zasad edukacji globalnej oraz sposobów prowadzenia edukacji globalnej w szkole omówiono przygotowanie do realizacji treści edukacji globalnej zawartych w nowej podstawie programowej i wskazano sposoby doskonalenia w obszarze edukacji globalnej. Następnie omówiono i przyjęto do realizacji zadania w Tygodniu Edukacji Globalnej. 

SMOG to nie bajkowy stwór !

Jeśli kochasz dzieci, nie pal… odpadami. To właśnie dzieci najbardziej narażone są na szkodliwość dymów z pieców domowych.

Nasza Szkoła jest wśród realizujących i promujących Dzień Czystego Powietrza.

14 listopada - Dzień Czystego Powietrza - realizowany jest w Polsce już od 13 lat. W naszym pięknym Bieczu od dwóch lat organizuje się akcje edukacyjne, konkursy, happeningi. Ogólnym celem jest walka o czyste powietrze i uświadamianie społeczeństwu, jak poważne konsekwencje dla zdrowia i środowiska niesie palenie śmieci, mułów i innych trujących opałów w piecach domowych.

11 listopada - Święto Niepodległości

Świętowanie Niepodległości było dla naszej społeczności szkolnej okazją do refleksji nad darem wolności, który nie jest nam dany raz na zawsze. 

To ważny dzień. I z każdym rokiem staje się ważniejszy. Dzieje się tak przede wszystkim z powodu pewnego novum. Jest nim tzw. globalizacja. Dzisiejsze święto wzywa nas, abyśmy zostawili codzienność, która obfituje w spory oraz napięcia. Święto Niepodległości wzywa też, abyśmy na nowo zauważyli fundamentalne wartości ważne ... najważniejsze ... dla nas wszystkich... miłość, rodzina, przyjaźń, spokój, zdrowie, wolność... prawda....

SZKOLNY KONKURS "WIĘCEJ WIEM, ZDROWIEJ JEM"

 

Nie przypadkowo 8 listopada, bo w Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w drodze zmagań konkursowych wybraliśmy trzyosobową reprezentację szkoły do gminnego projektu "Więcej wiem zdrowiej jem" w Rożnowicach. W naszym imieniu startować będą Emilia Janas z kl VII, Kacper Baran z kl VI i Kacper Dutkiewicz z kl V.

A przy okazji, czy wiecie że....

Około 22 mln dzieci w Unii Europejskiej cierpi na nadwagę lub otyłość. To jedna z głównych przyczyn wielu chorób zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Dlatego też Komisja Europejska rozpoczęła kampanię informacyjną, która ma przekonać obywateli, że zdrowe odżywianie w dzieciństwie znaczy zdrowie w dorosłym życiu.

Co roku w Europie liczba dzieci z nadwagą rośnie o 400 tysięcy. Jest to wyjątkowo niepokojące zjawisko, gdyż nadwaga i otyłość u dzieci często wywołują problemy zdrowotne, takie jak cukrzyca czy schorzenia wątroby. Także w dorosłym życiu dzieci te są bardziej narażone na choroby serca, raka, nadciśnienie, udar mózgu i depresję.

Nawyki z dzieciństwa mają często wpływ na późniejszy styl życia. Można zatem założyć, że dzieci, które poznają zalety zdrowego odżywiania i wiedzą, jak świadomie wybierać produkty żywnościowe, będą w dorosłym życiu prowadzić zdrowy styl życia. Dobre przyzwyczajenia nabyte w dzieciństwie procentują w dorosłym życiu .

Z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania utworzono również stronę internetową adresowaną do dzieci: http://eu.mini-chefs.eu.Znajduje się tam europejskie forum poświęcone zdrowemu jedzeniu i gotowaniu, a także interaktywna gra kucharska. Strona dostępna jest w dwunastu językach.

Więcej informacji o Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania: 

http://ec.europa.eu/…/health_consum…/events/minichefs_en.htm

Źródło: Komunikat Reprezentacji Komisji Europejskiej w Polsce