Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

SMOG to nie bajkowy stwór !

Jeśli kochasz dzieci, nie pal… odpadami. To właśnie dzieci najbardziej narażone są na szkodliwość dymów z pieców domowych.

Nasza Szkoła jest wśród realizujących i promujących Dzień Czystego Powietrza.

14 listopada - Dzień Czystego Powietrza - realizowany jest w Polsce już od 13 lat. W naszym pięknym Bieczu od dwóch lat organizuje się akcje edukacyjne, konkursy, happeningi. Ogólnym celem jest walka o czyste powietrze i uświadamianie społeczeństwu, jak poważne konsekwencje dla zdrowia i środowiska niesie palenie śmieci, mułów i innych trujących opałów w piecach domowych.

11 listopada - Święto Niepodległości

Świętowanie Niepodległości było dla naszej społeczności szkolnej okazją do refleksji nad darem wolności, który nie jest nam dany raz na zawsze. 

To ważny dzień. I z każdym rokiem staje się ważniejszy. Dzieje się tak przede wszystkim z powodu pewnego novum. Jest nim tzw. globalizacja. Dzisiejsze święto wzywa nas, abyśmy zostawili codzienność, która obfituje w spory oraz napięcia. Święto Niepodległości wzywa też, abyśmy na nowo zauważyli fundamentalne wartości ważne ... najważniejsze ... dla nas wszystkich... miłość, rodzina, przyjaźń, spokój, zdrowie, wolność... prawda....

SZKOLNY KONKURS "WIĘCEJ WIEM, ZDROWIEJ JEM"

 

Nie przypadkowo 8 listopada, bo w Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w drodze zmagań konkursowych wybraliśmy trzyosobową reprezentację szkoły do gminnego projektu "Więcej wiem zdrowiej jem" w Rożnowicach. W naszym imieniu startować będą Emilia Janas z kl VII, Kacper Baran z kl VI i Kacper Dutkiewicz z kl V.

A przy okazji, czy wiecie że....

Około 22 mln dzieci w Unii Europejskiej cierpi na nadwagę lub otyłość. To jedna z głównych przyczyn wielu chorób zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Dlatego też Komisja Europejska rozpoczęła kampanię informacyjną, która ma przekonać obywateli, że zdrowe odżywianie w dzieciństwie znaczy zdrowie w dorosłym życiu.

Co roku w Europie liczba dzieci z nadwagą rośnie o 400 tysięcy. Jest to wyjątkowo niepokojące zjawisko, gdyż nadwaga i otyłość u dzieci często wywołują problemy zdrowotne, takie jak cukrzyca czy schorzenia wątroby. Także w dorosłym życiu dzieci te są bardziej narażone na choroby serca, raka, nadciśnienie, udar mózgu i depresję.

Nawyki z dzieciństwa mają często wpływ na późniejszy styl życia. Można zatem założyć, że dzieci, które poznają zalety zdrowego odżywiania i wiedzą, jak świadomie wybierać produkty żywnościowe, będą w dorosłym życiu prowadzić zdrowy styl życia. Dobre przyzwyczajenia nabyte w dzieciństwie procentują w dorosłym życiu .

Z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania utworzono również stronę internetową adresowaną do dzieci: http://eu.mini-chefs.eu.Znajduje się tam europejskie forum poświęcone zdrowemu jedzeniu i gotowaniu, a także interaktywna gra kucharska. Strona dostępna jest w dwunastu językach.

Więcej informacji o Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania: 

http://ec.europa.eu/…/health_consum…/events/minichefs_en.htm

Źródło: Komunikat Reprezentacji Komisji Europejskiej w Polsce

Stypendia sportowe dla Oliwii i Emilii.

Ruch to nie tylko zdrowie, mówimy o tym często! Nie są to słowa rzucane na wiatr – dziś to udowadniamy, pokazując nasze biegaczki w nowej odsłonie! Oto Oliwia z klasy II i Emilia z klasy VII. Nasze Dziewczyny na medal! 

Dziś odebrały z rąk Pana Jerzego Bochyńskiego - Prezesa Fundacji Instytutu Studiów Wschodnich stypendia sportowe. 

Da się? 

Ciężką pracą, wyrzeczeniami....ale ...DA SIĘ !!! GRATULUJEMY!

Kto biegnie z nami następny raz?

Komórka z galaretki – pomysł na sukces!

Jeśli masz kłopoty z nauczeniem się, w jaki sposób zbudowana jest komórka – wykonaj jej model z galaretki i wybranych owoców lub innych produktów spożywczych !

Każdego roku uczniowie gimnazjum, a w bieżącym roku uczniowie klasy 7 szkoły podstawowej, wykonywali komórki m. in z galaretki i owoców. Efekt był wspaniały. Wszyscy uczniowie potrafili omówić budowę komórki zwierzęcej, roślinnej, bakteryjnej lub grzyba, jak również potrafili omówić funkcje organelli komórkowych. Niektórzy potraktowali zadanie strategicznie i omawiając budowę komórki jak nieznane lądy, które należy zdobyć i zaznaczyć to chorągiewką. Wszystkie modele były bardzo ciekawe. Znalazły się tam również modele z plasteliny, styropianu, sezonowych warzyw. Niektóre modele przypominały bardziej deser niż komórkę, to najważniejsze, że spełniły swoje zadanie pomogły uczniom nauczyć się, jak zbudowana jest komórka. A po spełnieniu roli dydaktycznej posłużyły oczywiście jako smaczny deser.