This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

W ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania uczniowie naszej szkoły poznali zasady zdrowego odżywiania, rolę witamin i soli mineralnych dla organizmu. Przypomnieliśmy sobie jak ważna jest woda i regularne nawadnianie naszego ciała, jak również codzienna aktywność fizyczna - nawet zwykły spacer. Zwieńczeniem akcji była degustacja zdrowych i smacznych potraw przygotowanych przez uczniów i ich rodziców.

M. Matyfi

Galeria

Olimpiada wiedzy o AIDS i uzależnieniach

Według statystyk UNAIDS na całym świecie żyje około 37 mln osób zakażonych wirusem HIV!! To wciąż trwająca epidemia, o której ciężko rozmawiać. Chorzy ludzie niestety spotykają się z niezrozumieniem, brakiem tolerancji i strachem.

Istotnym elementem Światowego Dnia Walki z AIDS jest szerzenie wiedzy nt. profilaktyki choroby. W tym dniu (1 GRUDNIA) słyszymy z mediów informacje edukujace nas w tym zakresie. Dnia pierwszego grudnia każdego roku, szczególnie manifestujemy solidarność z osobami z HIV i AIDS i ich rodzinami. W Dniu 2 grudnia uczennica klasy 7 Daria Mucha uczestniczyła w "Olimpiadzie Wiedzy o AIDS i Uzależnieniach". Konkurs organizowany jest przez Powiatową Stację Sanepidarno-Epidemiologiczną w Gorlicach i biorą w nim udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Po konkursie mieliśmy okazję wysłuchać ciekawych prelekcji na temat uzależnień.

M. Matyfi

Galeria

"Wyskakane" mikołajki

Czy można wyobrazić sobie lepszy mikołajkowy prezent niż dobra zabawa w gronie przyjaciół? Chyba nie! Jeśli dodatkowo ta zabawa łączy się niemal całodzienną wycieczką, to już w ogóle to „co tygrysy lubią najbardziej” ;-) Tak właśnie postanowiły spędzić dzień 6 grudnia klasy IV i Va. Najpierw była wyprawa do sądeckiego Heliosa na bajkę „Śnieżna paczka”, a zaraz potem niezmącona niczym zabawa w paku trampolin. Wyskakaliśmy się za wszystkie czasy! To był naprawdę wymarzony mikołajowy dzień!

Galeria

Najgrzeczniejsze Dzieci Świata… Gdzie? W Dwójce!

Najgrzeczniejsze Dzieci Świata… Gdzie? W Dwójce!

Dlaczego? Nie ma innego wytłumaczenia: Gdyby było inaczej, czy Święty Mikołaj pojawiłby się w Szkole DWA RAZY??!! Takie rzeczy tylko w Dwójce!

Po porannej wizycie wczesnym rankiem Święty Mikołaj powrócił do nas przed godz. 10.00 w towarzystwie wspaniałych pomocników – uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych w Bieczu. Pomocnicy Świętego Mikołaja umilili nam czas piękną grą na instrumentach i wspaniałym śpiewem. Zostaliśmy obdarowani słodkimi upominkami. Nie zapomnieli także o naszych Ósmoklasistach, którzy wysłuchali ich programu artystycznego.

Serdecznie dziękujemy i … oczywiście zapraszamy!

Anna Filus-Solarz

Galeria

Święty Mikołaj z odwiedzinami w Dwójce

Dnia 6 grudnia w Szkole od samego rana panował świąteczny nastrój; Święty Mikołaj odwiedził nasze dzieci – te najmłodsze, jak i troszkę starsze. Wszyscy byli bardzo grzeczni, dlatego też nikt nie był zaskoczony jego wizytą! Towarzyszyły mu Aniołki i Diabełki, które dopytywały dzieci, co dobrego wydarzyło się w ich życiu w tym roku. W nagrodę za dobre zachowanie Święty Mikołaj obdarował dzieci słodkimi cukierkami (wspominał, że w przygotowaniu słodkich podarków pomogła mu Pani Małgorzata Honc, za co serdecznie dziękujemy). Dzięki wizycie wspaniałego Gościa z dalekiej Laponii ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich, tym bardziej, że gdy już myśleliśmy, że Świętego Mikołaja zobaczymy dopiero za rok, okazało się, że zawitał do nas po raz kolejny… Ale o tym w kolejnej relacji z tego niesamowitego dnia!

Anna Filus-Solarz

Galeria