image1 image2 image3

Konkurs "Świetlik"

W dniu 14 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik",w którym udział wzięło 18 uczniów z klas I-III szkoły podstawowej.

Troje uczniów otrzymało wyróżnienie i nagrody książkowe:

Zuzanna Wójcikiewicz klasa 1

Bartłomiej Tumidajewicz klasa 2b

Kacper Janas klasa 3

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i reprezentowanie naszej szkoły. 

Koordynator projektu: Joanna Jarecka-Ślusarz

 

 

Projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego”

W naszej szkole od 1 września 2017 roku będzie realizowany projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego”. Jednym z komponentów projektu jest wsparcie orientacji zawodowej uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych – przedsięwzięcie ma na celu zapewnienie dostępu do doradztwa edukacyjno-zawodowego dla wszystkich zainteresowanych uczniów szkoły gimnazjalnej, by ich wybory edukacyjne, a następnie kariera zawodowa wynikały z właściwego rozpoznania ich predyspozycji oraz sytuacji na rynku pracy. Utworzony zostanie Szkolny Punkt Informacji i Kariery (SPInKa) umożliwiający realizację doradztwa edukacyjno – zawodowego dla uczniów, w ramach którego zostanie zapewniony dostęp do poradnictwa edukacyjno-zawodowego. Zadania w SPInKa realizować będzie doradca zawodowy Joanna Jarecka - Ślusarz, posiadająca kwalifikacje z zakresu doradztwa zawodowego.

Rekrutacja uczniów do SPInKi rozpocznie się 9 czerwca i potrwa do końca obecnego roku szkolnego. Uczniowie objęci programem to uczniowie obecnej klasy 1 i 2 Gimnazjum.

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w zajęciach z doradztwa edukacyjno-zawodowego w Szkolnym Punkcie Informacji i Kariery .

Koordynator projektu: Joanna Jarecka - Ślusarz

 

Ogólnopolska Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” w ZS nr 2 w Bieczu

Dnia  14 czerwca 2017 r. uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Ideą przedsięwzięcia była promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie oraz wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo. 

W to warte uwagi wydarzenie zaangażowało się w ubiegłym roku wiele szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. W akcji „Jak nie czytam, jak czytam” 2016 wzięło udział 432 608 osób, w tym także my, uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół nr 2 w Bieczu. Nie wyobrażaliśmy sobie, by mogło nas zabraknąć w tym roku!

W ramach Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam” uczniowie klasy V SP zaprezentowali ciekawą prezentację „Wokół książki”, a uczniowie klasy IV SP przedstawienie według pomysłu Kamili Hycnar „Kosmiczna podróż bieczanki”.

Oprócz tego uczniowie klas IV-VI SP wzięli udział w drużynowym Szkolnym Konkursie Czytelniczym, a gimnazjaliści w drużynowym Konkursie na Hasło Promujące Czytelnictwo.

Wyniki Szkolnego Konkursu Czytelniczego:

I miejsce: klasa IV SP

II miejsce: klasa V SP

III miejsce: klasa VI SP

Wyniki Szkolnego Konkursu na Hasło Promujące Czytelnictwo:

I miejsce: klasa II G

II miejsce: klasa I G

III miejsce: klasa III G

Wyjątkowo miłym wydarzeniem w ramach Akcji było publiczne czytanie ulubionych książek uczniów ZS nr 2 w Bieczu. Chętnych do zaprezentowania fragmentów swoich książek było wielu, co jest dowodem tego, że słowo czytane jest dla nich ważne.

Zdjęcia i sprawozdanie z przebiegu Akcji w naszej Szkole zostały już przesłane do organizatora - redakcji miesięcznika “Biblioteka w Szkole” i tym samym weźmiemy udział w losowaniu cennych nagród książkowych. 

 

 

 

Kamila Hycnar laureatką XXIII edycji konkursu „Znam moje miasto, znam Ziemię Gorlicką”

Dnia 30 maja 2017 roku w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Gorlicach odbył się finał XXIII edycji konkursu „Znam moje miasto, znam Ziemię Gorlicką” organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorlickiej. 

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego. Zadaniem uczestników w I etapie rywalizacji było napisanie pracy literackiej osadzonej w realiach Ziemi Gorlickiej, której akcja mogła toczyć się współcześnie bądź nawiązywać do historii.

W I etapie konkursu wzięło udział dwóch uczniów naszej Szkoły, Kamila Hycnar i Kacper Szarłowicz z klasy IV SP. Ich prace różniły się diametralnie; Kamila za pośrednictwem swojego opowiadania („Kosmiczna podróż bieczanki”) odbyła podróż w przyszłość, zaś Kacper („Synowska miłość w czasie wojny”) cofnął się do czasów II wojny światowej.

Spośród nadesłanych prac wybrano najlepsze, które zostały zakwalifikowane do ścisłego finału i publicznej prezentacji w II etapie konkursu, w tym historię autorstwa Kamili Hycnar.

Komisja konkursowa oraz widownia zgromadzona w auli byli pod wrażeniem staranności i dociekliwości uczniów, którzy przedstawili efekty swojej pracy w postaci projekcji filmowych, pokazów slajdów, prezentacji wspomnień i wierszy.

Kamila z pomocą kolegów i koleżanek z klasy IV SP (Kacper Szarłowicz – Lucio, Daria Mucha – kosmitka w fabryce maszyn, Jakub Rutana – kosmiczny potwór, Szymon Knybel i Vanessa Staroń – kosmici, Jakub Drozd i Zuzanna Sendra – rodzice Kamili) zaprezentowała swoją pracę w formie przedstawienia i ostatecznie zajęła III miejsce w konkursie. 

Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem:

http://www.gorlice.pl/pl/225/1927/-znam-moje-miasto-znam-ziemie-gorlicka-.html

http://gorlice.tv/5213-znamy-zwyciezcow-konkursu-znam-moje-miasto-znam-ziemie-gorlicka.html

https://pl-pl.facebook.com/Gorlice/

 

 

Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2017/2018.

Rodzice/Opiekunowie zainteresowani zapisaniem dziecka do świetlicy szkolnej proszeni są o złożenie karty zgłoszenia w sekretariacie szkoły, u wychowawcy klasy bądź u wychowawcy świetlicy do 14 czerwca 2017 r. Przed dostarczeniem karty zgłoszenia należy zapoznać się  z Regulaminem świetlicy. Karta zgłoszenia oraz regulamin dostępne są w zakładce Świetlica. Prosimy o rzetelne wypełnienie karty zgłoszenia. Liczba miejsc jest ograniczona. Lista uczniów zakwalifikowanych do świetlicy zostanie wywieszona na tablicy przy głównym wejściu do szkoły w ostatnim tygodniu roku szkolnego.