Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Karnawałowe szaleństwo

Wielkimi krokami zbliża się koniec karnawału 2018. Dziś w naszej szkole bawili się najmłodsi...i to jak!!!! To był prawdziwy BAL Na salę gimnastyczną dzieci przyszły w różnorodnych, barwnych strojach i ciekawych fryzurach. Pomysłowość dzieci i ich rodziców zasługuje na wielkie brawa. Przywilejem dzieciństwa jest beztroska zabawa.. i każda zabawa ma jakiś określony wpływ na dziecko. Poprzez taniec, w którym ważny jest ruch ciała, dziecko usprawnia się motorycznie, nabywa umiejętności koordynacji wzrokowo-ruchowej, a dodatkowo wykształca w sobie wrażliwość słuchową na nieznane bodźce. Dziś, przy dźwiękach skocznej muzyki oraz utworach znanych wykonawców dzieci bawiły się wraz ze swoimi paniami. Uczestnicy balu mieli doskonałą okazję, żeby zaprezentować swoje umiejętności taneczne. Najważniejsze, że nie było istotne czy ktoś potrafi tańczyć jak profesjonalista, czy tylko przestępuje z nogi na nogę. Chodziło o wprawienie ciała w ruch, który czasem nie przypomina klasycznych ruchów tanecznych, ale bardzo sprzyja pozytywnemu stanowi ducha :)
Prowadzący zabawę pan Adam Berkowicz nie pozwolił nikomu się nudzić. Organizował konkursy, zawody. Wszystkim dopisywał dobry humor. Smaczny poczęstunek przygotowali Rodzice. Szkoda, że następny bal karnawałowy dopiero za rok.

Galeria

NIE POZWOLIMY SIĘ ŚCIĄGNĄĆ... NA CIEMNĄ STRONĘ INTERNETU!

W związku z obchodzonym 28 stycznia Dniem Ochrony Danych Osobowych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach godzin wychowawczych poświęconych temu zagadnieniu oraz mieli niecodzienną okazję spotkać się z policjantem KMP w Bieczu asp Krzysztofem Gurgulem. Tematem szeregu spotkań była cyberprzemoc, bezpieczeństwo w sieci oraz bezpieczeństwo naszych danych w internecie. Dziś Pan Policjant przypomniał uczniom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Opowiedział o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. 
Nasz gość scharakteryzował zjawisko cyberprzemocy. Wyjaśnił, dlaczego jest ono tak niebezpieczne – kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób nad ich rozpowszechnianiem zapanować. Policjant radził, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Często podkreślał, że cyberprzemoc jest przestępstwem, które należy zgłaszać organom ścigania. Przekazał wiele informacji na temat odpowiedzialności karnej nieletnich ilustrując je odpowiednimi przykładami. Uczniowie byli żywo zainteresowani wiedzą przekazywaną przez Policjanta. Zadawali wiele pytań, dzielili się własnymi doświadczeniami w omawianym temacie. Spotkanie to było bardzo potrzebne – nikogo nie trzeba przekonywać, jak poważnym problemem są internetowe zagrożenia oraz cyberprzemoc we współczesnym świecie. Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu z panem policjantem uczniowie będą refleksyjnie i odpowiedzialnie korzystać z internetu, co pozwoli uniknąć niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.

#cyberprzemoc #DzieńOchronyDanychOsobowych #bezpiecznyInternet #GIODO

 Galeria 

Gminne igrzyska siatkówki

Sport, zwłaszcza dyscypliny drużynowe, jest świetnym pretekstem do nauki wspólnego wypracowywania reguł gry, postępowania fair play oraz promowania współpracy i doceniania różnych pomysłów na wzmocnienie zespołu. Atmosfera dobrej zabawy sprzyja też zacieśnianiu więzi i budowania dobrych relacji między uczestnikami sportowego wydarzenia... z taką myślą panie Marzena Gorzkowicz oraz Lidia Karp - nauczycielki wychowania fizycznego w naszej szkole zorganizowały gminne igrzyska młodzieży szkolnej w piłce siatkowej chłopców. Dziś na hali sportowej w Bieczu reprezentanci naszych gminnych gimnazjów walczyli o statuetkę najlepszych w gminie i awans do zawodów powiatowych.
Zwycięzcami okazali się uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Bieczu. Gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim opiekunom za przygotowanie drużyn, a zawodnikom za sportowa walkę w duchu „fair play”.

Galeria

DWÓJKA Z MAKSEM PORZĄDKUJE ODPADY!

Żyjemy w świecie nowoczesnych technologii. Otacza nas świat urządzeń. Wiele z nich zawiera różne metale. Bez metali nie byłoby współczesnej techniki i technologii. Pierwotne surowce mineralne, czyli rudy metali są nieodnawialnym bogactwem, a ich złoża w wyniku eksploatacji ciągle się zmniejszają. Jednak metale można odzyskać i poddać recyklingowi. Mówimy wtedy o surowcach wtórnych. Odzyskując surowce wtórne, oszczędzamy zasoby pierwotne bogactw naturalnych naszej planety.
Biorąc udział w ogólnopolskim konkursie ekologicznym dla szkół podstawowych „MISTRZ RECYKLINGU MAKS PORZĄDKUJE ODPADY” uczymy się jak wiele surowców wtórnych potrafimy dziś poddać recyklingowi.
Nauka przez zabawę - to nam pasuje! Na chwilę obecną nasza szkoła plasuje się na wysokim 8 miejscu wśród wszystkich szkół w Polsce! A to nie koniec rywalizacji. Mamy ambicje na podium!!!! Tu można śledzić rywalizację: http://szrapnel.com/ElectroScraps/Ranking.php

Galeria

Dzień Babci i Dziadka 2018

Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków. Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka to ważna uroczystość w kalendarzu naszej Szkoły i jak co roku kolejnej klasy drugiej. Święto tym ważniejsze, że tak naprawdę każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie oni potrafią z największą cierpliwością na świecie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci.

W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się 22 stycznia 2018 r. Goście, kochani Seniorzy, licznie przybyli na nasze zaproszenie do Miejskiej Biblioteki, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt. Mali artyści pod czujną opieką Wychowawczyni - Pani Małgorzaty Honc z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Były występy wokalne i recytatorski, były uśmiechy i łzy wzruszenia, były też symboliczne podarunki i trochę słodkości... Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Galeria