Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

"Tydzień z Internetem" w bibliotece

Za nami tydzień bogaty w wydarzenia... a wśród nich zaproponowany przez biecką Bibliotekę "TYDZIEŃ Z INTERNETEM".

Już od pięciu lat, w krajach Unii Europejskiej, obchodzi się Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie naszej szkoły w dniach 19-23 marca brali w nim czynny udział. Od spotkania z policjantem, który po raz kolejny uświadamiał naszym uczniom zasady bezpieczeństwa w sieci po cykl spotkań, które miały na celu uświadomić młodym użytkownikom internetu, że to, jak odbieramy i rozumiemy docierające do nas informacje o świecie, jest silnie związane z tym, gdzie żyjemy... by mieli okazję spojrzeć na to samo wydarzenie z innej niż na co dzień perspektywy. Motywem przewodnim tegorocznej akcji było krytyczne myślenie. Na zajęciach studyjnych uczniowie klas V, VI i VII wcielili się w rolę reporterek lub reporterów z redakcji „Wiadomości ze świata”. Czekały na nich cztery ciekawe praktyczne zadania, dzięki którym być może lepiej, a na pewno szerzej spojrzą na Świat.

Internet to wspaniały wynalazek. Korzystają z niego niemal wszyscy – dzieci i dorośli. Internet jest kopalnią wiedzy i informacji, miejscem nauki, placem zabaw, sklepem. Nie bójmy się wykorzystywać go do tych celów!

Galeria

 

Święto Szkoły po Europejsku

„Święto Szkoły po Europejsku – wspominamy patrona, promujemy Biecz, odkrywamy talenty’ i zachęcamy do picia wody’. 21 marca w ZS Nr 2 w Bieczu odbyła się uroczystość na cześć Patrona Szkoły - Wacława Potockiego, któremu poświęcono pierwszą część imprezy. Wacław Potocki, czyli Krzysiu Wszołek, w wywiadzie prowadzonym przez dziennikarzy: Joasię i Wiktora opowiadał nam o swoim życiu, dziełach, oraz o czasach w których żył. Święto Szkoły było jednocześnie Dniem Odkrywania Talentów. Społeczność szkolna podziwiała opracowane układy choreograficzne, umiejętności wokalne, aktorskie i kabaretowe.

Jako, że 21 marca to także pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, zgodnie z tradycją świętowaliśmy jednocześnie nadejście Wiosny. By nikomu w takim dniu nie przychodziła do głowy myśl o wagarach, młodzież naszej szkoły pokazała, że to szczególne święto można spędzić inaczej. W radosnych nastrojach, ubrani w kolorowe stroje, uczniowie „wyszli dziś z ławek”, by uczyć się przez zabawę za pomocą najnowocześniejszych metod kształcenia zwaną grywalizacja przy wykorzystaniu technologii informacyjnej: qr codow oraz aplikacji kahoot. W losowym podziale na 5-cio osobowe grupy wszyscy ochoczo zabrali się do realizacji przydzielonych im zadań. Każda z grup w klasopracowniach pod opieką nauczycieli z entuzjazmem wykonywała zadania tematycznie związane z wiosną. Równocześnie na aplikacji kahoot każda z grup rozwiązywała dodatkowe zadania, które sprawdzały nie tylko wiedzę uczniów, ale też umiejętność współpracy w zespole. W jednej z sal grupy łączyły się ze sobą wykonując plakat promujący nasze piękne miasto.

Jako, że 22 marca przypada Światowy Dzień Wody, nasza uroczystość była również okazją do przypomnienia wszystkim jak istotnym jest ona surowcem. Pod hasłem "Kontroluj picie wody - niech stanie się Twoim zdrowym nawykiem!" przy hojnym udziale sponsora: WYSOWIANKA S.A. mówiliśmy dziś również o tym, jak ważne w naszym codziennym funkcjonowaniu jest picie odpowiedniej ilości czystej wody. Młodsi uczniowie naszej szkoły podjęli dziś "WYZWANIE WODY" czyli zadeklarowali picie jej w odpowiednich ilościach oraz notowanie tego w specjalnie otrzymanym kalendarzu motywującym. Uczniowie klas starszych wzięli udział w tematycznym QUIZIE interaktywnym, dotyczącym przede wszystkim tematu wody, jej deficytów i sposobów oszczędzania. Oprócz dawki niezbędnej wiedzy obdarowani zostali przez naszego sponsora "wodnymi gadżetami", a wszyscy pozostali uczniowie otrzymali butelkę smacznej wody oraz garść ulotek z informacjami o właściwościach zdrowotnych i leczniczych wód z Wysowej. To działanie było kontynuacją programu: "Badacz wody", w którym uczniowie klasy IV, pod opieką Pani Grażyny Cetnarowskiej, jako jedna z 3344 drużyn z całego świata, pomagają rozwiązywać wodne problemy. Impreza ta, zorganizowana przez klasy IIGim., VIISP, oraz przedstawicieli klas IIIGim i IVSP, pod opieką pań: Grażyny Cetnarowkiej, Magdaleny Stój i Iwony Wójcik, zintegrowała społeczność szkolną, wytworzyła poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim była okazją do świetnej zabawy.

Galeria

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej 2018

9 marca , w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieczu, odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej.

Konkurs obejmował dwie grupy wiekowe - szkołę podstawową i gimnazjum. Naszą szkołę podstawową reprezentowali uczniowie klasy V: Kamila Hycnar i Kacper Szarłowicz, a gimnazjum uczniowie klasy III: Mikołaj Pancerz i Łukasz Gawlak.

Najwięcej punktów, zarówno w części pisemnej jak i części ustnej, zdobyła Kamila Hycnar zajmując I miejsce w gminie Biecz. Uczennica będzie reprezentować naszą szkołę i gminę w etapie powiatowym. Serdecznie Kamili gratulujemy sukcesu- opiekun Leokadia Piotrowska.

Galeria

Szkoła Podstawowa nr 2 w Bieczu - Liderem Programu" Jeżdżę z głową"

SP nr 2 w Bieczu w 2015 roku, jako pierwsza w powiecie gorlickim wzięła udział w programie "Jeżdżę z głową",który realizuje do dzisiaj pod czujnym okiem mgr Lidii Karp i mgr Ryszarda Cygańczuka - trenera, instruktoraISIA - PZN-SiTN. Środki na ten cel zostały zapewnione przez Gminę Biecz i instytucje współfinansujące: Wojewódzki Urząd Marszałkowski oraz Urząd Gminy w Bieczu.

Zajęcia szkoleniowe 12-osobowej grupy dzieci z klasy IV na tegorocznych feriach odbywały się na terenie Stacji Narciarskiej Sękowa-SKI, dobrze wyposażonej w sprzęt narciarski.  Trwały one od 12-16.02.2018r po 4 godz. dziennie. Lekcje na stoku pozwoliły wszystkim uczestnikom kursu zrealizować program w stopniu podstawowym i średnim do jazdy równoległej. Ponadto dzieci brały udział w konkursie organizowanym przez Powiatową Komendę Policji w Gorlicach pt. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".Odpowiadały na pytania  i losowały nagrody.Zapoznały się także z regulaminu korzystania z urządzeń i tras zjazdowych. Nauczyły się respektowania znaków narciarskich ustawionych na trasie zjazdu. Jako jedyna 10 osobowa grupa realizująca projekt wystartowała w zawodach o Puchar Ferii w Małastowie w dniu 15 lutego br. Dwoje dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu - Jowita Dudek i Paweł Wszołek odniosło sukces uzyskując III miejsca. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. 

Nie bez znaczenia jest fakt, że uczniowie oprócz nauki wdrożyli się do wspaniałej formy spędzania wolnego czasu, jaką jest jazda na nartach. Wszyscy są zadowoleni, że opanowali tę sztukę, która na początku wydawała się  bardzo trudna. Każde dziecko na zakończenie kursu otrzymało dekalog narciarza oraz certyfikat  szkolenia wydany przez Licencjonowaną Szkołę Narciarską Magura- Gorlice prowadzoną przez R.Cygańczuka.Właściciel Stacji Sękowa-Ski Pan Wojciech Kretowicz wręczył każdemu uczestnikowi dyplom młodego narciarza.

Marzeniem Dyrektora SP Nr 2 w Bieczu jest w przyszłości organizowanie grupy z narciarstwa klasycznego.

 

„Jeżdżę z głową”

Galeria