Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

NIE POZWOLIMY SIĘ ŚCIĄGNĄĆ... NA CIEMNĄ STRONĘ INTERNETU!

W związku z obchodzonym 28 stycznia Dniem Ochrony Danych Osobowych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach godzin wychowawczych poświęconych temu zagadnieniu oraz mieli niecodzienną okazję spotkać się z policjantem KMP w Bieczu asp Krzysztofem Gurgulem. Tematem szeregu spotkań była cyberprzemoc, bezpieczeństwo w sieci oraz bezpieczeństwo naszych danych w internecie. Dziś Pan Policjant przypomniał uczniom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Opowiedział o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. 
Nasz gość scharakteryzował zjawisko cyberprzemocy. Wyjaśnił, dlaczego jest ono tak niebezpieczne – kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób nad ich rozpowszechnianiem zapanować. Policjant radził, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Często podkreślał, że cyberprzemoc jest przestępstwem, które należy zgłaszać organom ścigania. Przekazał wiele informacji na temat odpowiedzialności karnej nieletnich ilustrując je odpowiednimi przykładami. Uczniowie byli żywo zainteresowani wiedzą przekazywaną przez Policjanta. Zadawali wiele pytań, dzielili się własnymi doświadczeniami w omawianym temacie. Spotkanie to było bardzo potrzebne – nikogo nie trzeba przekonywać, jak poważnym problemem są internetowe zagrożenia oraz cyberprzemoc we współczesnym świecie. Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu z panem policjantem uczniowie będą refleksyjnie i odpowiedzialnie korzystać z internetu, co pozwoli uniknąć niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.

#cyberprzemoc #DzieńOchronyDanychOsobowych #bezpiecznyInternet #GIODO

 Galeria 

Gminne igrzyska siatkówki

Sport, zwłaszcza dyscypliny drużynowe, jest świetnym pretekstem do nauki wspólnego wypracowywania reguł gry, postępowania fair play oraz promowania współpracy i doceniania różnych pomysłów na wzmocnienie zespołu. Atmosfera dobrej zabawy sprzyja też zacieśnianiu więzi i budowania dobrych relacji między uczestnikami sportowego wydarzenia... z taką myślą panie Marzena Gorzkowicz oraz Lidia Karp - nauczycielki wychowania fizycznego w naszej szkole zorganizowały gminne igrzyska młodzieży szkolnej w piłce siatkowej chłopców. Dziś na hali sportowej w Bieczu reprezentanci naszych gminnych gimnazjów walczyli o statuetkę najlepszych w gminie i awans do zawodów powiatowych.
Zwycięzcami okazali się uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Bieczu. Gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim opiekunom za przygotowanie drużyn, a zawodnikom za sportowa walkę w duchu „fair play”.

Galeria

DWÓJKA Z MAKSEM PORZĄDKUJE ODPADY!

Żyjemy w świecie nowoczesnych technologii. Otacza nas świat urządzeń. Wiele z nich zawiera różne metale. Bez metali nie byłoby współczesnej techniki i technologii. Pierwotne surowce mineralne, czyli rudy metali są nieodnawialnym bogactwem, a ich złoża w wyniku eksploatacji ciągle się zmniejszają. Jednak metale można odzyskać i poddać recyklingowi. Mówimy wtedy o surowcach wtórnych. Odzyskując surowce wtórne, oszczędzamy zasoby pierwotne bogactw naturalnych naszej planety.
Biorąc udział w ogólnopolskim konkursie ekologicznym dla szkół podstawowych „MISTRZ RECYKLINGU MAKS PORZĄDKUJE ODPADY” uczymy się jak wiele surowców wtórnych potrafimy dziś poddać recyklingowi.
Nauka przez zabawę - to nam pasuje! Na chwilę obecną nasza szkoła plasuje się na wysokim 8 miejscu wśród wszystkich szkół w Polsce! A to nie koniec rywalizacji. Mamy ambicje na podium!!!! Tu można śledzić rywalizację: http://szrapnel.com/ElectroScraps/Ranking.php

Galeria

Dzień Babci i Dziadka 2018

Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków. Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka to ważna uroczystość w kalendarzu naszej Szkoły i jak co roku kolejnej klasy drugiej. Święto tym ważniejsze, że tak naprawdę każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie oni potrafią z największą cierpliwością na świecie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci.

W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się 22 stycznia 2018 r. Goście, kochani Seniorzy, licznie przybyli na nasze zaproszenie do Miejskiej Biblioteki, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt. Mali artyści pod czujną opieką Wychowawczyni - Pani Małgorzaty Honc z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Były występy wokalne i recytatorski, były uśmiechy i łzy wzruszenia, były też symboliczne podarunki i trochę słodkości... Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Galeria

Nagroda dla Pani Małgorzaty Kosacz

20 stycznia 2018 r. w kinie Farys odbyło się spotkanie noworoczne połączone z wręczeniem Nagrody Burmistrza Cromerus. W trakcie uroczystej gali uhonorowano osoby posiadające szczególne zasługi i osiągnięcia w zakresie kultury, działalności społecznej, przedsiębiorczości w naszym mieście.

Statuetka w kategorii dziedzictwo kulturowe trafiła do naszej nauczycielki Pani Małgorzaty Kosacz z takim uzasadnieniem: "Dla Pani Małgorzaty Kosacz – założycielki Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego "Podgrodzianie", który działa od 1982 roku do chwili obecnej. Pani Małgorzata Kosacz, to pasjonatka folkloru i tańca ludowego. Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego "Podgrodzianie", kultywuje tańce narodowe i ludowe, podkreślając ich charakter odpowiednimi, tradycyjnymi strojami. Układy choreograficzne tworzy Małgorzata Kosacz, jest też instruktorem zespołu. Zespół „Podgrodzianie” był wielokrotnie nagradzany na konkursach, festiwalach, przeglądach zespołów ludowych w kraju i zagranicą. Występował na licznych imprezach w mieście i regionie regionu, pojawiał się także w programach telewizyjnych m.in. w słynnym TIK TAKU."


Cudowne wyróżnienie nie tylko dla Pani Małgorzaty, ale też dla naszej Szkoły, dla naszych absolwentów i obecnych uczniów tańczących w Zespole. Istniejemy nawet w mediach: http://www.gazetakrakowska.pl/…/biecz-cromerusy-zostaly-ro…/

Sto lat w zdrowiu Pani Małgosiu!!!! zdjęcia: biecz.pl oraz M.P.

Galeria