image1 image2 image3

Wycieczka klas III do Niedzicy

14 czerwca 2018 roku klasy III wybrały się na wycieczkę do Niedzicy. I choć pogoda początkowo nie była zbyt łaskawa, wyjazd okazał się bardzo udany. Wszyscy byli zachwyceni rejsem statkiem Harnaś po zalewie czorsztyńskim. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o historii zamku w Niedzicy i tylko niektórzy z niepokojem rozglądali się, czy gdzieś z zaułka nie wyłoni się duch Brunhildy. Mogliśmy zrobić pamiątkowe zdjęcie 3D na zaporze wodnej, zobaczyć Trzy Korony i wejść na most oddzielający Polskę od Słowacji. Dla młodych podróżników było to wielkie przeżycie. Na koniec oczywiście zakup pamiątek i postój w Mc Donald's. 

Pełni wrażeń, choć mocno zmęczeni, powróciliśmy wieczorem do Biecza. Galeria >>>

 

XVIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych

W dniu 30 maja 2018 roku w Zespole Szkół nr 2 w Bieczu zorganizowano już po raz XVIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych pod patronatem BURMISTRZA BIECZA.

W konkursie wzięło udział 22 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z Gminy Biecz. Konkurs składał się z 2 części: testu sprawdzającego umiejętność rozumienia tekstu słuchanego i czytanego oraz testu znajomości funkcji językowych i terminów leksykalnych

Na podium znaleźli się:

Uczennica ZS-P w Libuszy – miejsce I

Uczennica ZSP w Rożnowicach – miejsce II

Uczeń ZSP w Rożnowicach – III miejsce

Wyróżnienia otrzymali:

Uczennica z SP nr 2 w Bieczu, ZSP w Korczynie i ZSP w Binarowej oraz uczeń z ZSP w Strzeszynie

Konkurs miał na celu doskonalenie umiejętności językowych dzieci i młodzieży, popularyzację języka angielskiego wśród uczniów szkół podstawowych, promowanie uczniów ze szczególnymi uzdolnieniami lingwistycznymi oraz rozwijanie w młodym pokoleniu poczucia wiary we własne możliwości.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody które zostały ufundowane przez Gminę Biecz. Uczniów pragnących sprawdzić swe umiejętności językowe oraz przygotowujących ich nauczycieli serdecznie zapraszamy za rok.

Galeria >>>

 

Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

Mimo gwałtownego spadku temperatury, w piątek 22 czerwca nasze szkolne boisko wypełniło się po brzegi. Najpierw obejrzeliśmy krótki program artystyczny zaprezentowany przez klasę piątą i wspomagany śpiewem dziewczyn z gimnazjum, a następnie wysłuchaliśmy długiej listy pochwał dla tych, którzy w tym roku okazali się najlepsi.

Poza liczną grupą tych, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem, po gratulacje przychodzili zdobywcy nagród w różnych konkursach na szczeblu gminnym, powiatowym, krajowym, a nawet międzynarodowym, mistrzowie i mistrzynie ortografii, mistrzowie recyklingu, zbieracze nakrętek, badacze wody, itp.

Po uroczystościach na boisku, lekko zmarznięci, ale szczęśliwi wszyscy z radością udali się do klas po świadectwa, a z klas już prosto na UPRAGNIONE WAKACJE!!!

Galeria

Zmagania w The Big Challenge nagrodzone!

W ostatnim tygodniu nauki wreszcie dotarło do szkoły ogromne pudło z nagrodami za dla uczestników konkursu The Big Challenge. Tutaj nie ma przegranych – już sam fakt, że dla wszystkich naszych uczniów pytania testowe okazały się jak to sami określili „dosyć łatwe“, był sam w sobie nagrodą. Ponadto dyplomy i skromne upominki otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu, a ich wartość wzrastała zgodnie ze wzrostem punktów w ostatecznym rozrachunku.

W naszej szkole najlepsi okazali się: Kosma Kierek, Maja Gaber i Aleksandra Kamińska, przy czym Kosma otrzymał również bardzo wysoki wynik na tle całego kraju. Gratulujemy i zachęcamy do licznego udziału w przyszłym roku szkolnym!

Galeria

 

Kolejowy Dzień Dziecka

6 czerwca klasa I brała udział w Kolejowym Dniu Dziecka. Uczniowie wraz z wychowawczynią Leokadią Piotrowską oraz sprawującymi opiekę nad grupą rodzicami- panią Anną Lianą i panią Agnieszką Mituś zgromadzili się wcześnie rano na stacji kolejowej w Bieczu.

Wielka atrakcją okazał się przejazd pociągiem z naszej malowniczej miejscowości na dworzec kolejowy w Jaśle. W dobrych nastrojach przeszliśmy do Muzeum Regionalnego, gdzie pan przewodnik zapoznał dzieci ze zbiorami muzealnymi ziemi jasielskiej. O godz. 10:00 rozpoczął się, na dworcu, piknik kolejowy połączony z Dniem Dziecka. Gościem honorowym była pani Marszałek Maria Kurowska. Na piknik przybył również nasz pan Burmistrz Mirosław Wędrychowicz. Pyszne pierniczki przywiozła pani Dyrektor ZOJ-u Renata Gołębiowska.

Atmosfera stała się jeszcze milsza po życzeniach skierowanych do dzieci z okazji ich święta oraz odebraniu upominków, których małe, dziecięce rączki nie mogły pod koniec pomiescić. Hitem okazała się przejażdżka drezyną i zwiedzanie lokomotywy.

Razem z nami w Kolejowym Dniu Dziecka brali udział uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu wraz z sympatycznymi paniami: Martą Nowak-Wojtaszuk i Beatą Tumidajewicz.

Z tej niezapomnianej wyprawy wszyscy wróciliśmy do Biecza specjalnym czerwonym pociągiem, kursującym tylko tego dnia na trasie Jasło-Biecz-Jasło

Galeria