This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
image1 image2 image3

Odwiedziny emerytowanych nauczycieli

Jak co roku członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili z życzeniami naszych drogich emerytowanych nauczycieli. W tym roku zabrali ze sobą własnoręcznie przygotowane kartki świąteczne, stroiki i samodzielnie upieczone pierniczki. Życząc dobrego zdrowia i miłości na co dzień, nie tylko w Święta, nasi wolontariusze pragnęli przekazać, że mimo iż nauczyciele ci nie pracują już w naszej szkole, to zawsze o nich pamiętamy i doceniamy to co przez wiele lat robili dla młodego pokolenia.

Galeria

"Dwójka" grudzień 2019

Zapraszamy do zapoznania się z grudniowym numerem "Dwójki"

Gazetka

Debata „Hejt w sieci nie jest bezkarny”

Debata „Hejt w sieci nie jest bezkarny” z udziałem sędziego Artura Lipińskiego

Świadom/a odpowiedzialności za siebie i za drugiego człowieka podpisuję:

Godność, szacunek, kulturę słowa gwarantuję,

Lepiej w życiu bez hejtu się czuję,

Eliminuję go w codziennym życiu, wiecie,

Jak w realnym, tak i wirtualnym świecie.

Teraz i na wieki!

Dnia 17 grudnia uczniowie klasy VII SP wzięli udział w debacie „Hejt w sieci nie jest bezkarny” będącej podsumowaniem realizowanego przez cztery miesiące projektu „Podpisuję glejt, nie kręci mnie hejt – to dobra praktyka walki z przestępczością internetową w Bieczu” i podpisali powyższe zobowiązanie.

Gościem specjalnym był znany z telewizji sędzia Artur Lipiński, który skierował do młodzieży pouczające słowa na temat odpowiedzialności za to, co robimy w wirtualnym świecie. Była to niezwykle ciekawa i wartościowa lekcja, nieco inna niż te prowadzone w salach lekcyjnych szkoły, ale bardzo potrzebna!

Anna Filus-Solarz

Galeria

Kacper Szarłowicz laureatem konkursu NO PROMIL – NO PROBLEM 2019

O tym, że aktywnie uczestniczyliśmy w tegorocznej edycji kampanii społecznej No promil – No problem, wiadomo od dawna. Nie było również tajemnicą, że wiele osób wzięło udział w konkursach plastycznym i literackim organizowanymi w ramach tej akcji. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników. W końcu wszystko stało się jasne: Kacper Szarłowicz z klasy VII SP został laureatem konkursu plastycznego! Pracę, która dała mu zwycięstwo, możecie zobaczyć w galerii. Kacprowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Galeria

 

Święta Bożego Narodzenia także mogą być doskonałą okazją do edukacji globalnej

Nowe technologie ułatwiają życie, ale niejednokrotnie zabierają duszę wykonywanym za ich pośrednictwem czynnościom. Z połączeniem nowoczesnych technologii i tradycji jest jeszcze jeden problem – zbyt często korzystamy z nich bezrefleksyjnie i szablonowo. W tym roku postanowiliśmy zrobić nowym technologiom trochę na przekór i wyrazić emocje związane ze świętami w nieco inny sposób.

Łącząc ideę edukacji globalnej, która przyświeca nam przez cały rok szkolny, z zacieśnianiem współpracy z naszą nową partnerską szkołą w Budakeszi na Węgrzech, uczniowie klas IV, Va, Vb oraz VII postanowili przygotować mają niespodziankę dla kolegów z Węgier. Nasi uczniowie własnoręcznie stworzyli świąteczne kartki, na których, z pomocą pań uczących je języków obcych umieścili życzenia świąteczne w trzech językach: polskim, angielskim i węgierskim. W świątecznej paczce umieściliśmy także symboliczny słodki upominek o zapachu polskich Świąt. Wierzymy, że odręcznie wypisane i pięknie ozdobione kartki świąteczne są dowodem na to, że ktoś poświęcił czas myśląc o nas, a przecież właśnie o to chodzi w Świętach.

Galeria