Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
image1 image2 image3

"Więcej wiem, zdrowiej jem"

„Więcej wiem, zdrowiej jem”. Pod tym hasłem odbył się dziś w szkole w Rożnowicach kolejny Gminny Konkurs promujący m.in. kształtowanie wśród uczniów prawidłowych wzorów konsumpcji oraz nabywanie umiejętności wybierania zdrowych zamienników w codziennej diecie.

Do rywalizacji stanęli uczniowie z klas 6,7 i 8 szkół podstawowych w trzyosobowych drużynach. Reprezentanci ze szkół z Sitnicy, Rożnowic, Racławic, Binarowej, Korczyny, Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu oraz naszej szkoły - Kamila Hycnar z kl VI, Kamil Sokołowski z kl VII i Emilia Janas z kl VIII zmagali się w pięciu konkurencjach. Tym razem po zaciętym boju ulegliśmy szkole w Binarowej i w ostatecznej klasyfikacji zdobyliśmy II miejsce stając na niższym stopniu na podium. 

Brawa dla naszych reprezentantów - są prawdziwymi (wice)mistrzami zdrowego odżywiania!

Galeria >>>

YEDZO

edzo – siedzo, yedzo i grajo… 

Klasa IV w ramach edukacji o zdrowym odżywianiu poznaje grę YEDZO! 

To nie banalna karcianka, która w równie banalny sposób miała nas przekonywać, abyśmy w przerwie między posiłkami nie przegryzali batoników, tylko marchewkę ;) 

YEDZO to zabawna, trochę matematyczna gra strategiczna. 

Rozgrywka składała się z dwóch części. W pierwszej „planowaliśmy dietę”, co w praktyce oznaczało kompletowanie ręki kart metodą draftu; a w drugiej „konsumowaliśmy” – zagrywaliśmy kolejne karty, aby jak najlepiej spełnić wymagania wylosowanych na daną rozgrywkę wydarzeń. Było zabawnie. Było pouczająco. Było zdrowo i smacznie. 

Istne "jedzeniowe" szaleństwo.

Galeria >>>

Spotkanie z podróżnikiem - Japonia

W Tygodniu Edukacji Globalnej odbyło się w naszej szkole kolejne już spotkanie z podróżnikiem z Grupy TRZASK (www.trzask.pl). Tym razem przybył do nas sympatyczny Samuel. Tematyka ponad 90-minutowej prelekcji była niezwykle ekscytująca, ponieważ dotyczyła Japonii.

Wraz z podróżnikiem odwiedziliśmy: Tokio, Hiroszimę, Nagasaki i wiele innych niezwykłych miejsc. O Japonii pan Samuel opowiadał niezwykłe rzeczy, tym samym udowadniał, że jest to kraj innej, niż nasza strefy kulturowej. Po spotkaniu spróbowaliśmy zabawić się w skojarzenia... no i proszę:

-kraj żurawi z origamii

-kraj tajemniczych gejsz

-najczyściejszy kraj świata

-ojczyzna sushi i trującej ryby fugu

-komiksów grubości encyklopedii

-owianych niemalże legendą toalet

-najszybszych na świecie kolei tzw. shinkansen

-słynnego torii czyli portalu w świątyni Itsukusima na wyspie Miyajima

-gorących źródeł Jigokudani, gdzie żyją japońskie makaki

-Tokio czyli miasta parasoli

-szkół, w których sprzątającymi są sami uczniowie !!!!

czy wreszcie Hiroszimy i traumy jej mieszkańców po uderzeniu atomowym z 6 sierpnia 1945r.

Barwna opowieść i fascynujące fotografie sprawiły, iż wszyscy byliśmy zachwyceni i zauroczeni tym niezwykłym krajem.

Warsztaty Świat w mediach - perspektywa globalna w edukacji medialnej"

Skąd wiem to, co wiem?

Uczniowie klasy VII zakończyli trzyczęściowe, kilkugodzinne warsztaty z Edukacji Globalnej pt. "Świat w mediach - perspektywa globalna w edukacji medialnej" prowadzonej przez animatorów Betkę Wójcik i Daniela Kiermuta z Galicyjskiej Fundacji Rozwój i Edukacja. W ciągu kilku intensywnych godzin zajęć w ramach godzin do dyspozycji wychowawcy uczniowie wypracowywali definicje stereotypu i dyskryminacji. Zastanawiali się nad tym, kto ma wpływ na to jak myślimy i jakie mamy zdanie, kto kształtuje opinię publiczną. Poznawali zasady analizy przekazu medialnego, analizowali treści medialne, tworzyli "dobre praktyki"... 

Było głośno, ciekawie, twórczo, dynamicznie ... i owocnie :) 

Mamy nadzieję, ze z animatorami Fundacji spotkamy się jeszcze nie raz.

"Dzień Listonosza" w naszej szkole

"Ludzie listy piszą..." a uczniowie pozdrowienia ;)

Na rowerze, pieszo, czy samochodem, listonosz każdego dnia przemierza swój rejon wzdłuż i wszerz. Zna swoich adresatów, jak mało kto. Teraz doskonale zna również nas.

18 października pani listonoszka rejonu Bochniewicza odwiedziła uczniów naszej szkoły. Tego właśnie dnia obchodziliśmy „Dzień Listonosza". W bardzo ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy. 

W to szczególne święto mogliśmy podziękować Pani listonoszce za pomoc i wsparcie jakiego nam udzieliła podczas akcji "100 pozdrowień na 100 lecie niepodległości" Dzięki niej, do naszej szkoły na czas dotarły pozdrowienia z ponad 100 szkół w całej Polsce. Cały projekt uświadomił nam, że przyjemnością jest nie tylko otrzymywanie, ale także pisanie pozdrowień. Miał on również na celu podkreślenie niełatwej pracy dzielnych doręczycieli i doręczycielek, którzy każdego dnia dostarczają… nawet 26 kilogramów przesyłek.

Galeria >>>